06 czerwca 2017

Obróbka podłoża betonowego ma na celu nie tylko jego wyrównanie, ale także zabezpieczenie przed pękaniem i zagwarantowanie optymalnej wytrzymałości technologicznej. Jest to czasochłonny proces, który wymaga stosowania odpowiedniego sprzętu. Firma Wacker Neuson stworzyła kompleksowy system narzędzi, dzięki którym wykonawca może zapewnić doskonałą jakość obróbki podłoża. Cały proces zamyka się w 10 krokach.

 

Krok 1. Podgrzanie podłoża

 

Jeśli nawierzchnia ma zostać ułożona w niekorzystnych warunkach atmosferycznych (niska temperatura), konieczne jest wcześniejsze rozmrożenie i podgrzanie podłoża. Proces ten można przyspieszyć stosując podgrzewacz powierzchniowy E 700M marki Wacker Neuson, który jest przystosowany do pracy w nawet ekstremalnych temperaturach.

 

Warto wspomnieć, że podgrzewacz E 700M osiąga aż 87-procentową sprawność cieplną i pod tym względem jest bezkonkurencyjny na rynku.

 

Krok 2. Zagęszczanie podłoża

 

Na tym etapie można zagęścić rozgrzane podłoże przy pomocy zagęszczarki o odpowiedniej mocy. W ofercie Wacker Neuson znajdują się maszyny przeznaczone do pracy przy zagęszczaniu gruntu o różnych powierzchniach.

 

Krok 3. Montaż konstrukcji szalunkowych

 

Umożliwiają one precyzyjne wyznaczenie betonowanej powierzchni.

 

Krok 4. Montaż zbrojenia

 

Na tym etapie wykonuje się także obróbki przy użyciu przecinarek i urządzenia do wiązania drutu zbrojeniowego DF 16 Wacker Neuson. Model ten umożliwia wykonanie aż do 1000 węzłów na godzinę.

 

Krok 5. Dostawa świeżego betonu i jego wylanie.

 

Krok 6. Zagęszczenie betonu

 

Tę czynność przeprowadza się przy pomocy wibratorów pogrążalnych High End IRSEN oraz IRSE-FU Wacker Neuson. Prawidłowe wykonanie zagęszczenia gwarantuje uzyskanie betonu o najwyższych parametrach wytrzymałościowych.

 

Wspomniane wibratory są wyposażone w silnik elektryczny o dużej mocy przebicia i stabilnej prędkości obrotowej. Urządzenia charakteryzują się wysoką odpornością na zużycie (m.in. dzięki zastosowaniu hartowanej indukcyjnie buławy). W ofercie Wacker Neuson znajdują się także wibratory pogrążalne z wbudowaną przetwornicą do niezależnych zadań na budowie.

 

Krok 7. Wyrównanie betonu

 

Ten etap najlepiej jest przeprowadzić z użyciem listwy wibracyjnej P 35 Wacker Neuson o długości od 120 do aż 490 cm. Listwa jest bardzo łatwa w obsłudze, a dzięki uchwytowi transportowemu na silniku, zapewnia swobodne prowadzenie.

 

Urządzenie jest przeznaczone do wyrównywania każdego rodzaju betonu. Siłę odśrodkową reguluje się w zakresie 7 stopni bezpośrednio na mimośrodzie. Po zastosowaniu listwy podłoże jest idealnie przygotowane do zacierania.

 

Krok 8. Zacieranie przy pomocy odpowiedniej zacieraczki

 

Pierwszym etapem jest wygładzanie wstępne, następnie zacieranie, a na końcu polerowanie, aż do uzyskania idealnie gładkiej nawierzchni. 

 

Bardzo ważne jest, aby dobrać urządzenie przeznaczone do konkretnej wielkości powierzchni. W ofercie Wacker Neuson znajdują się zacieraczki:

 

  • CT 24 do krawędzi i miejsc trudno dostępnych oraz do małych powierzchni (40-50 m2),

  • CT 36 i CT 48 do średnich powierzchni (od 50 m2),

  • Zacieraczki samojezdne CRT 36 i CRT 48 do powierzchni powyżej 400 m2.

 

Ponadto producent oferuje innowacyjną zacieraczkę elektryczną CT 36-400E, która umożliwia pracę w zamkniętych pomieszczeniach, nie emituje spalin i gwarantuje bardzo niski poziom hałasu.

 

Zacieraczki Wacker Neuson charakteryzują się wysokim stopniem niezawodności i bezpieczeństwa. Są wyposażone w takie elementy, jak: opatentowany hamulec przekładniowy, elektroniczny wyłącznik bezpieczeństwa czy czujnik prędkości obrotowej silnika. W modelach CT 36 i CT 48 zastosowano regulowany pionowo uchwyt z systemem Pro-Shift, który umożliwia płynną zmianę kąta ustawienia łopatek i indywidualną regulację wysokości. Jest to bardzo komfortowe i zmniejsza poziom zmęczenia operatora.

 

Krok 9. Pielęgnacja świeżego betonu

 

Jest to bardzo ważny etap, który zapobiega szybkiemu wychłodzeniu i osuszeniu betonu podczas twardnienia. Dzięki temu podłoże osiąga pełną wytrzymałość technologiczną.

 

Wacker Neuson do pielęgnacji betonu na tym etapie proponuje podgrzewacz powierzchniowy E 700M.

 

Krok 10. Wycinanie szczelin

 

Jest niezbędne, aby zapobiec powstawaniu pęknięć w betonie, które mogłyby znacznie osłabić wytrzymałość konstrukcyjną podłoża. Do wycinania szczelin przeznaczona jest piła BFS 1345 Wacker Neuson. Piły tego producenta są nawet o 20% szybsze niż urządzenia konkurencji, na co wpływ ma efektywne zestrojenie ze sobą momentu obrotowego i znajdującego się powyżej wału napędowego tarczy diamentowej punktu ciężkości.

 

Wszystkie urządzenia do obróbki podłoża betonowego marki Wacker Neuson są dostępne w ofercie firmy iSprzęt.pl.

10 kroków do idealnej obróbki podłoża betonowego maszynami Wacker Neuson

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU