12 października 2014

Ten sprzęt ma konkretne zadanie – ma dostarczyć beton w ilości, która jest aktualnie potrzebna. Jak to zrobi? Problem dostawcy. Życie przedsiębiorcom postanowiła ułatwić firma Carmix. Jej betoniarki samojezdne gwarantują najwyższy poziom wydajności i uniwersalności. I co ważne – dojadą praktycznie wszędzie. Pora na szczegóły.

 

Carmix ONE – na trudne warunki terenowe

 

Model ONE jest najmniejszą betoniarką w ofercie Carmix. To akurat jej zaleta – bardzo kompaktowe rozmiary zapewniają możliwość pracy na małej przestrzeni, przy zachowaniu sporej uniwersalności i dobrych parametrów. Carmix zastosował tu bęben o pojemności 1400 litrów, który jest wyposażony w dwa ślimaki miksujące. To rozwiązanie pozwala na wydajność na poziomie 1 m3 betonu na cykl roboczy, czyli do 5m3 betonu na godzinę. Warto zwrócić uwagę, że prędkość obrotu bębna jest niezależna od prędkości silnika. To praktyczne rozwiązanie.

 

ONE jest wyposażona w napęd hydrostatyczny 4x4 i specjalne, terenowe opony. Pozwala to betoniarce na pracę w bardzo trudnych warunkach gruntowych. Maszyna będzie idealną propozycją dla niewielkich firm, które specjalizują się w dostawie niewielkiej ilości betonu do trudno dostępnych miejsc. Do wysypu betonu służy rynna spustowa, a tempo pracy zwiększa solidny przechył bębna. Podwozie przegubowe zostało zaprojektowane z myślą o dużej mobilności. Carmix ONE ma znakomite właściwości pod względem zwrotności. Maszyna może również jechać z maksymalną prędkością 7 km/h w warunkach roboczych i 14 km/h na drodze. Betoniarka ma imponującą, wynoszącą 30% zdolność pokonywania wzniesień pod pełnym obciążeniem.

 

Za napęd betoniarki odpowiada silnik diesla marki Perkins o mocy 39 KM. Zwracamy również uwagę na sporą szuflę samozaładowczą o pojemności 180 litrów i hydrauliczną pompę wodną wyposażoną w wodomierz, co znacznie podnosi precyzję mieszania betonu. Operator ma z kolei do dyspozycji fotel obracany w dwie strony, dzięki czemu znacznie poprawiono widoczność podczas pracy betoniarki i zwykłej jazdy.

 

Carmix 5.5 XL – duży i może jeszcze więcej

 

Dla odmiany przyjrzymy się największej propozycji ze stacji Carmixa. Model 5.5 XL, jak sama jego nazwa wskazuje, ma poważne możliwości. Pod karoserią umieszczono silnik Cumminsa o mocy aż 150 KM. Zapewnia on bardzo sprawny napęd maszyny, pozwalając na rozwinięcie prędkości roboczej maszyny na poziomie 10 km/h i prędkości jazdy po drodze do 30 km/h. Carmix 5.5 XL świetnie sprawdzi się więc wszędzie tam, gdzie wymagane są szybkie dostawy dużych ilości betonu.

 

Betoniarka samojezdna jest niezwykle wydajna. Gwarantuje produkcję 5,5 m3 betonu na cykl. Bęben ma pojemność 7600 litrów i tradycyjnie u Carmixa został wyposażony w podwójny ślimak miksujący. Ponownie nie ma zależności pomiędzy prędkością obrotu bębna i obrotami silnika.

Carmix 5.5 XL posiada bardzo solidny napęd hydrostatyczny 4x4, co w połączeniu z zastosowaniem specjalnych opon off-roadowych gwarantuje mu możliwość dotarcia w bardzo różne miejsca. Zawieszenie przegubowe dodatkowo zapewnia niezły promień skrętu i dobrą zwrotność.

 

Załadunek betonu odbywa się za pośrednictwem 600-litrowej szufli, hydraulicznej pompy wodnej z wbudowanym wodomierzem. Operator steruje szuflą przy pomocy jednego, wygodnego joysticka. Mamy również możliwość wyposażenia 5.5 XL w elektroniczny system ważenia ładunku z drukarką. To bardzo praktyczne rozwiązanie.

 

Carmix 2.5 FX i 2.5 TT – rozsądny wybór

 

Model 2.5 FX jest jedną z najbardziej uniwersalnych betonomieszarek w ofercie tego producenta. Jest to maszyna „szyta na miarę” – pozbawiona kosztownych dodatków, ale bardzo wydajna.

Carmix montuje tu bęben o pojemności 3450 l, gdzie podczas jednego cyklu można przygotować do 2,5 m3 betonu. Daje to wydajność na poziomie aż 10 m3 na godzinę. Oczywiście bęben jest wyposażony w podwójny ślimak miksujący, co pozwala na przygotowanie bardzo dobrej jakości betonu.


Carmix 2.5 FX dojedzie praktycznie wszędzie, co znacznie poprawia uniwersalność maszyny. Producent oferuje swoim klientom napęd hydrostatyczny z przekazaniem mocy na wszystkie koła i przegubowe, wzmocnione podwozie. Dzięki temu betoniarka jest zwrotna i łatwa w prowadzeniu. Możliwości terenowe maszyny zwiększają również specjalne, off-roadowe opony.

Za napędzanie betoniarki odpowiada silnik diesla marki Perkins o mocy 84 KM. To gwarantuje pojazdowi sprawną pracę i niezłe osiągi. Maszyna podczas pracy może rozpędzić się do 9 km/h, a na prostej drodze do 24 km/h. Komfort operatora poprawia obracany w dwóch kierunkach fotel i sterowanie załadunkiem i wyładunkiem przy pomocy jednego joysticka.

Samozaładowcza szufla ma pojemność 400 litrów, a sprawny wyładunek wspiera hydrauliczna pompa wodna z wodomierzem. Podobnie jak w przypadku 5.5 XL mamy możliwość doposażenia betoniarki w elektroniczny system ważenia i drukarkę.

 

Rozwinięciem modelu 2.5 FX jest Carmix 2.5 TT. Mamy tu praktycznie identyczne parametry pracy i wydajności. Ułatwieniem dla operatora jest jednak zastosowanie w pełni przeszklonej kabiny, która znacznie poprawia widoczność we wszystkich kierunkach, za co za tym idzie – bezpieczeństwo pracy. W 2.5 TT również zastosowano znakomite zawieszenie pozwalające na jazdę w trudnym terenie. Ten model, jak zresztą cała linia betoniarek samojezdnych Carmix, ma także 30% zdolność pokonywania wzniesień pod pełnym obciążeniem.

 

Carmix 3.5 TT – typ uniwersalny

 

Ostatnia propozycja Carmix z serii betoniarek samojezdnych ma spore możliwości, przy zachowaniu rozsądnych rozmiarów. Carmix 3.5 TT oferuje bardzo dobre osiągi. Maszynę napędza 6-cylindrowy silnik Perkins o mocy 111 KM. Dzięki niemu betoniarka w cyklu roboczym rozpędza się do 9 km/h, a na drodze do 25 km/h.

 

Bęben maszyny jest wyposażony w podwójny ślimak miksujący i ma pojemność 4750 litrów. To zapewnia nam produkcję betonu na poziomie aż 3,5 m3 na cykl, czyli do 14 m3 na godzinę. Załadunek betonu odbywa się za pośrednictwem szufli o pojemności 600 litrów i bardzo wydajnej  hydraulicznej pompy wodnej z wodomierzem. Opcjonalnie mamy możliwości zamontowania elektronicznego systemu ważenia z drukarką.

 

Carmix 3.5 TT, podobnie jak swoi kuzyni z tej serii, posiada wzmocnione zawieszenie przegubowe. Producent oczywiście zastosowała napęd hydrostatyczny na wszystkie koła i terenowe ogumienie, co gwarantuje maszynie dotarcie w praktycznie każde miejsce.

 

Cała linia betoniarek samojezdnych Carmix prezentuje się bardzo okazale. Cieszy to, że producent daje swoim klientom szeroki wybór i dopasowuje ofertę do rzeczywistych wymagań rynku.

 

                                                                                                                                          e-maszbud.pl

 

Betoniarki Carmix – przemyślane w każdym calu.
Carmix ONE, Carmix 5.5XL, Carmix 2.5FX, Carmix 2.5TT, Carmix 3.5TT

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU