23 lutego 2016

Nowoczesne technologie mają wspólny cel – umożliwić nam kontrolowanie wszystkiego, co nas otacza. Ten trend przedarł się także do branży budowlanej, czego najlepszym dowodem jest zaprezentowany w ubiegłym roku system Carmix Promix. Firma oddaje swoim klientom znakomite narzędzie do kontrolowania jakości betonu w czasie rzeczywistym. Jak to działa? Szczegóły znajdziecie w dalszej części artykułu.

 

Odpowiedź na potrzeby klientów

 

Carmix jest producentem bardzo nowoczesnego sprzętu do mieszania i transportu betonu. Firma postanowiła mocno zaakcentować swoją obecność na rynku przygotowując naprawdę ciekawe narzędzie dla swoich klientów. Jest to bardzo dokładny system kontroli jakości betonu, który od kilku miesięcy robi niemałą furorę na rynku europejskim.

 

Co jest największym problemem podczas przygotowywania i transportu betonu? Oczywiście utrzymanie jego optymalnych parametrów. Idealnym rozwiązaniem jest zatem narzędzie, dzięki któremu operator ma możliwość bieżącego obserwowania, czy z materiałem nie dzieje się coś złego. Temu służy właśnie Promix.

 

Na czym polega ta rewolucja?

 

System Promix składa się z kilku elementów. Podstawowym jest sonda, którą umieszcza się w mieszalniku. Mierzy ona kluczowe parametry betonu, takie jak: temperatura, wilgotność czy prędkość obrotu bębna. Gdy beton jest już gotowy i osiągnął idealną urabialność oraz wytrzymałość, operator otrzymuje stosowną informację. Wszystkie parametry są także widoczne na specjalnym wyświetlaczu montowanym w kabinie betoniarki.

 

Sonda i wyświetlacz są zasilane energią słoneczną. Służy do tego panel umieszczony na dachu betoniarki – w pełni naładowana bateria wytrzymuje 3 doby pracy. Dzięki temu system jest niezależny od zewnętrznego zasilania i nie obciąża układu elektrycznego pojazdu.

 

Wszystko pod kontrolą

 

Promix uzupełnia aplikacja, którą można zainstalować na urządzeniu mobilnym lub też na komputerze. Za pośrednictwem sygnału GPS system wysyła wszystkie zebrane informacje bezpośrednio do nadzorcy, który w czasie rzeczywistym obserwuje proces urabiania betonu i dokładnie wie, kiedy materiał jest gotowy do wysłania do klienta.

 

System Promix jest bardzo przydatnym narzędziem w każdej firmie zajmującej się produkcją i dostarczaniem betonu, która korzysta ze sprzętu marki Carmix. Praktycznie eliminuje on ewentualne pomyłki, pozwala ograniczyć aktywność operatora i daje pewność, że końcowy produkt jest w 100% zgodny z zamówieniem złożonym przez klienta.

 

Promix jest obecnie oferowany jako opcjonalne wyposażenie dla Carmix 5.5XL, 2.5TT oraz 3.5TT. Sądząc po możliwościach tego sprzętu, z pewnością warto rozważyć jego zainstalowanie w maszynie.

 

e-maszbud.pl

Carmix Promix – świetne narzędzie do kontrolowania jakości betonu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU