20 maja 2015

Wiosna już w pełni, a to oczywiście czas, gdy producenci wychodzą do swoich klientów i prezentują nam zapowiadane od dawna nowości. Niektórzy robią to bardzo kreatywnie. Szczególnie zainteresował nas nowy cykl pokazów budowlanych, którym patronują marki Renault Trucks i Volvo Trucks. Cykl zawita do miast i miasteczek w całej Polsce. Będzie co oglądać!

 

Imprezy dla branży i fanów ciężkiej motoryzacji

 

Cykl pokazów budowlanych to wspólne przedsięwzięcie Renault i Volvo, których działy pojazdów ciężarowych od pewnego czasu pracują pod wspólnym szyldem. Obie firmy przez najbliższe tygodnie będą prezentować swoje nowości oraz przy okazji promować swoich podwykonawców. Renault Trucks Extreme Engineering oraz Volvo Trucks Innovation In Construction ruszyły 7 kwietnia w Rzeszowie. Imprezy będą po kolei gościć m.in. w Kielcach, Białymstoku czy Mikołowie. Ostatnia odsłona zaplanowana została na początek lipca w Pruszczu Gdańskim.

Obie firmy będą chwalić się możliwościami swoich pojazdów ciężarowych, ale postanowiły zrezygnować z nudnych konferencji i imprez dla partnerów biznesowych. Pokazy mają przyciągnąć także zwykłych widzów i pasjonatów motoryzacji. Co konkretnie na nich zobaczymy?

 

Renault z następcą Keraxa, Volvo z nową osią zespoloną

 

Renault podczas cyklu imprez będzie szczególnie promować swoje dwa modele: Renault Trucks K430 P8x4 HEAVY oraz K430 P6x4 HEAVY. Zabudowę do większego pojazdu przygotowała firma KH Kipper, która została oficjalnym partnerem cyklu. Producent wypromuje w ten sposób swoją hitową wywrotkę tylnozsypową, w której zostało wprowadzonych sporo zmian – możecie o nich przeczytać w osobnym artykule w tym wydaniu e-maszbud.pl.

Renault Trucks serii K to następca legendarnego Keraxa. Pojazd do wyjątkowo ciężkiej pracy, który ma przede wszystkim zachwycać wytrzymałością, komfortem jazdy i niezawodnością w każdym terenie. Pojazd jest napędzany nowym silnikiem DTI11 spełniającym normę Euro 6. 430-konna jednostka jest bardzo elastyczna, a przy tym ekonomiczna. Wysoki moment obrotowy na poziomie 2050 Nm osiąga już przy 950 obrotach!

 

Ciekawą opcją dostępną w serii K jest nowa skrzynia biegów Optidriver. 12-biegowa, zautomatyzowana przekładnia znacznie podnosi komfort pracy kierowcy i gwarantuje pojazdowi dużą dzielność w każdych warunkach terenowych.

Oba pojazdy serii K wyróżniają się DMC dużo wyższą od dopuszczalnej administracyjnej– w wersji 6x4 wynosi ona 35 ton, a w 8x4 aż 44 tony. Do tego każda z osi ma bardzo wysoką nośność. Model został zbudowany w oparciu o dodatkowo wzmocnioną ramę ceową. W napędzie zastosowano most typu tandem o nośności 32 ton, który jest wyposażony w blokady mechanizmów różnicowych.

 

Na niektórych pokazach będą gościć także pojazdy Volvo. Firma będzie promować przede wszystkim swoje nowatorskie rozwiązanie, jakim jest oś zespolona TRIDEM w podwoziu Volvo FMX. Podwozie jest zabudowane wywrotką od KH-Kipper.

 

KH-Kipper mocnym akcentem pokazów

 

Czołowy producent profesjonalnych zabudów do pojazdów ciężarowych został partnerem cyklu pokazów. Nie jest to kurtuazja ze strony Renault i Volvo – obie firmy są po prostu bardzo zadowolone ze współpracy z polskim dostawcą i chcą go w ten sposób promować.
Goście pokazów będą mieli możliwość zobaczenia w akcji wywrotki tylnozsypowe half-pipe wykonanej na podwoziu Renault Trucks K430 P8x4 HEAVY. Zabudowa ma objętość 18,6 m3, została wykonana z bardzo wytrzymałej stali HARDOX i korzysta z innowacyjnego rozwiązania, jakim jest pochylona ściana przednia i tylna szufla zsypowa – zapewnia to optymalny wyładunek i zapobiega gromadzeniu się lepkiego materiału w skrzyni.

 

e-maszbud.pl


Cykl pokazów budowlanych pod egidą Renault Trucks i Volvo Trucks – zobacz wielkie pojazdy w akcji

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU