20 sierpnia 2015

Marka Amman w świetnych nastrojach rozpoczyna drugą połowę roku. Firma otrzymała właśnie aż trzy prestiżowe nagrody Red Dot, które są przyznawane najwybitniejszym konstrukcjom projektowym oferowanym na europejskim rynku. Co ważne, wyróżnienia spotkały firmę za jej produkty z różnych segmentów urządzeń budowlanych. 

 

Ammann wzorem dla producentów maszyn 

 

Nagrody Red Dot są bardzo wysokim wyróżnieniem dla dostawców i producentów rozwiązań z zakresu maszyn, dlatego sukces Ammanna musi robić wrażenie w branży. Firma otrzymała statuetki za swoje flagowe produkty: zagęszczarkę wibracyjną z napędem hydrostatycznym APH 110-95, walec przegubowy Rammax 1575 oraz kolejny walec ARX 90. Dwie ostatnie pozycje gościły już na łamach e-maszbud.pl w ubiegłym roku. Być może pamiętacie, że podkreślaliśmy ich wyjątkową precyzyjność oraz stanowcze ukierunkowanie na komfort pracy operatora.

 

Dokładnie te same cechy produktów Ammanna doceniła kapituła Red Dot. Jury przyznało, że największe wrażenie zrobiła na nim ergonomia maszyn (głównie w kontekście ARX 90), ich kompaktowa i solidna budowa (Rammax 1575) oraz ogromna funkcjonalność i wydajność (APH 110-95). Dodajmy, że kapitułę tworzy 38 wysokiej klasy projektantów z 25 krajów, a nagrodzone produkty wybierali oni spośród aż 5000 zgłoszeń. To jeszcze podkreśla prestiż wyróżnień, jakie spotkały Ammanna. W tym roku nagroda Red Dot została przyznana już po raz 60. 

 

APH 110-95 – klasa w swojej klasie 

 

Zagęszczarka APH 110-95 nie gościła jeszcze na łamach e-maszbud.pl, a mamy doskonałą okazję, aby nieco bliżej się jej przyjrzeć. To przedstawiciel serii najbardziej wydajnych maszyn tego typu na rynku, firmowanych logiem Ammanna. W przypadku APH 110-95 producent wszedł w technologiczny mariaż z Kubotą. 

Zagęszczarka, zgodnie ze swoim oznaczeniem, ma 95-centymetrową szerokość roboczą i w tej gamie maszyn odznacza się najwyższą wydajnością. Hydrostatyczny napęd zapewnia ogromny zapas mocy, która może być wykorzystana w odpowiednim momencie. Zagęszczenie gruntu to podstawa w robotach drogowych, dlatego wykonawcy chętnie sięgają po tak pewny sprzęt. 

 

APH 110-95 wykorzystuje silnik Kuboty, który zapewnia jej bardzo wysoką wydajność i dużą częstotliwość wibracji. Ciężar roboczy maszyny wynosi 770 kilogramów, a maksymalna głębokość zagęszczania gruntu to aż metr. Siła odśrodkowa przekazywana na płytę ma wartość 110 kN – w zupełności wystarczającą nawet w bardziej wymagającym terenie. 

 

Wyróżnienia dla Ammanna pozostałyby tylko wspomnieniem, gdyby nie rynkowy sukces jego produktów. Ten jest zauważalny, szczególnie w kontekście wydajnych zagęszczarek. Producent konsekwentnie stawia na jakość, co mu się najwyraźniej opłaca. Trudno nie przyklasnąć takiej właśnie polityce. 

 

e-maszbud.pl

Deszcz nagród dla Ammanna. Za jakość i produktywność

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU