31 maja 2017

Każda maszyna budowlana prędzej czy później ulegnie jakiejś awarii. Aby zminimalizować ryzyko jej wystąpienia w najmniej oczekiwanym momencie należy zadbać o regularne przeglądy serwisowe i bieżące naprawy eksploatacyjne. Większość przedsiębiorców rozsądnie wybiera niezależne, ale profesjonalne serwisy. Są jednak i tacy, którzy uparcie ufają garażowym mechanikom, nazywanym też potocznie „magikami”. W tym poradniku postaramy się udowodnić, że to pierwsze rozwiązanie jest znacznie korzystniejsze.

 

Profesjonalny serwis to najlepszy wybór dla Twojej maszyny budowlanej

 

Pytanie brzmi: dlaczego tak jest? Można napisać wiele na temat jakości obsługi, terminowości czy dostępu do wysokiej klasy przyrządów diagnostycznych, jednak z punktu widzenia przedsiębiorcy i tak liczą się dwie kwestie: czas i pieniądze. Okazuje się, że serwisowanie maszyny w profesjonalnym serwisie gwarantuje jedno i drugie.

 

  • Profesjonalny serwis przede wszystkim nie zgaduje. Gdy trafia do nas maszyna z jakąś usterką najpierw dokładnie weryfikujemy stan części, łącznie z elementami regulatorów. W naszym serwisie praktyką jest także wykonywanie dokumentacji zdjęciowej. Naprawy przeprowadzamy wyłącznie przy użyciu oryginalnych części z możliwością zastąpienia ich dobrej jakości zamiennikami, ale zawsze po konsultacji z klientem. Dzięki temu wiemy, że wszystko będzie do siebie pasować, a naprawa zostanie wykonana w terminie – mówi Grzegorz Wilgierz z firmy WIBAKO specjalizującej się w serwisowaniu maszyn budowlanych.

 

W przypadku nowoczesnych maszyn częstym problemem jest już sam dobór części do konkretnego modelu. Popełnienie błędu powoduje, że naprawa się przedłuża, a w skrajnym przypadku maszyna błyskawicznie znów ulegnie awarii.

 

Profesjonalny serwis gwarantuje przedsiębiorcom coś bezcennego – realną gwarancję:

 

  • Zawsze dajemy możliwość obejrzenia uszkodzonych części, aby klient nie miał wątpliwości, że naprawa jest uzasadniona. Wszystkie części są dokładnie przygotowywane przed złożeniem podzespołu i umieszczeniem go w maszynie. Ściśle trzymamy się procedur ustalonych przez producentów. Przed przekazaniem maszyny klientowi wykonujemy testy na hamowni diagnostycznej i potwierdzamy sprawność działania pompy. Wiemy więc, że do właściciela wraca w 100% sprawna maszyna – dodaje nasz ekspert.

 

Z garażowymi mechanikami bywa różnie

 

Oczywiście nikt nie twierdzi, że wśród niezależnych mechaników, często pracujących dosłownie w przydomowych garażach, nie ma osób utalentowanych i znających się na rzeczy. Problem jest natomiast w tym, że taki mechanik zwyczajnie nie ma dostępu do nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, a te coraz częściej są niezbędne do oceny przyczyny usterki.

 

  • Z tego biorą się później klasyczne problemy: długi okres weryfikacji podzespołu, szukanie źródła awarii na oślep, trudności w określeniu stanu elementów pompy, niepotrzebne wymiany sprawnych części – podkreśla Grzegorz Wilgierz z WIBAKO.

 

Serwisowanie maszyny u garażowego mechanika praktycznie zawsze oznacza godzenie się na stosowanie najtańszych części zamiennych bardzo niskiej jakości. To pozorna oszczędność, ponieważ maszyna szybko znów wróci do naprawy. Często jest też tak, że niezależny mechanik po prostu nie ma dostępu do porządnych lub oryginalnych części, dlatego podejmuje różne dziwne próby „dorabiania” podzespołów, co jest skrajnie nieodpowiedzialne.

 

  • Trafiają do nas maszyny, które ewidentnie były serwisowane przez tzw. magików i wielokrotnie wyciągamy z nich przeróżne „wynalazki” - dodaje Grzegorz Wilgierz.

 

Warto również zwrócić uwagę na kwestię gwarancji. Garażowi mechanicy często udzielają jej „na twarz”, dlatego później trudno jest wyegzekwować wywiązanie się z danego słowa. W przypadku profesjonalnego serwisu gwarancja jest udzielana na piśmie, a ryzyko, że serwis z dnia na dzień zniknie z powierzchni ziemi jest znikome.

 

e-maszbud.pl

Dlaczego warto serwisować maszynę budowlaną w profesjonalnym serwisie? Poradnik e-maszbud.pl

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU