12 października 2014

Maszyny budowlane produkowane od ponad 40 lat w Stalowej Woli prezentowane były w Kielcach nieprzerwanie od 1993 r., czyli od pierwszych imprez targowych organizowanych w tym mieście. Jeszcze wcześniej podziwiano ich w Poznaniu, bo od 1973 r. podczas Międzynarodowych Targów Technicznych, które odbywały się w czerwcu. W tym roku można było je zobaczyć zarówno w Kielcach na targach MASZBUD (14-16.05.2014 r.), jak i w Poznaniu na targach INTERMASZ (21-24.05.2014 r.). Na Dresstę spadł deszcz targowych trofeów w postaci złotych medali oraz wyróżnień za aranżację stoisk.

 

Zgodnie z kultywowaną tradycją, na tegorocznych targach MASZBUD oraz INTERMASZ zobaczyliśmy kilka maszyn z bogatej oferty produkcyjnej zakładu w Stalowej Woli. Na swoim stoisku w Kielcach Dressta zaprezentowała najnowszą ładowarkę kołową 530R, popularną wśród drogowców spycharkę gąsienicową TD-14R i uniwersalną koparko-ładowarkę 9.50M. Natomiast w Poznaniu ekspozycja została uzupełniona o kolejne dwie spycharki gąsienicowe – TD-8R w wersji o niskich naciskach na grunt i legendarną TD-25M oraz najmniejszą układarkę rur SB-30M.

 

Ładowarka kołowa 530R okazała się podwójną medalistką, ponieważ została nagrodzona medalem Targów Kielce i Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP). Pierwszy został przyznany przez komisję konkursową pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Wiesława Trąmpczyńskiego z Politechniki Świętokrzyskiej, zaś drugi – przez Sąd Konkursowy pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Włodzimierza Kęska, kierownika Zakładu Maszyn Roboczych Instytutu Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej. To bardzo cenne i prestiżowe trofea marketingowe.

 

Oprócz nich, w Kielcach Dressta otrzymała wyróżnienie za interesujący i oryginalny sposób aranżacji stoiska targowego. Natomiast w Poznaniu, MTP przyznało firmie ze Stalowej Woli  medal „Acanthus Aureus” za uczestnictwo w targach INTERMASZ ze stoiskiem najbardziej sprzyjającym realizacji strategii marketingowej.

 

Ciekawym pomysłem MTP okazał się konkurs „Pogromcy Maszyn” skierowany przez organizatorów do operatorów odwiedzających targi. Każdego dnia, na stoiskach wystawców: DRESSTA, FAYAT BOMAG, GRAUSCH i GRAUSCH, MECALAC, VOLVO i WACKER NEUSON będących partnerami konkursu, swoje umiejętności sprawdzali operatorzy maszyn budowlanych. Musieli zmierzyć się z zadaniami wymagającymi niezwykłej precyzji i opanowania, a także z drzemiącą w maszynach mocą i zaawansowaną technologią. Operatorzy, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów w określonej liczbie konkurencji organizowanych przez partnerów konkursu, brali udział w Finale Dnia walcząc o zaszczytny tytuł Pogromcy Maszyn targów INTERMASZ oraz atrakcyjne i cenne nagrody.

 

Konkurencje odbyły się m.in. na małej spycharce gąsienicowej TD-8R marki DRESSTA, a także zdalnie sterowanym walcu oraz koparce ze stajni Wacker Neuson. Na finalistów konkursu, na specjalnie przygotowanej przestrzeni zwanej „Placem Budowy na Żywo” czekały takie zadania, jak:

    SLALOM: w ręce finalistów został wręczony pilot sterujący. Zadaniem zawodnika było opanowanie zdalnie sterowanego walca i przejazd między 4 pachołkami drogowymi. Do końcowej punktacji liczyła się precyzja przejazdu i czas.
    OPONKA: tym razem zawodnik zasiadał za sterami koparki, a jego zadaniem było przełożenie opony z jednego miejsca na drugie. I tutaj nie było miejsca na pomyłki – punkty przyznawane były za precyzję wykonania zadania i czas!
    POMPKA: do tego zadania operator otrzymał stery do spycharki TD-8R marki DRESSTA. Jego zadaniem było podniesienie maszyny na lemieszu oraz zrywaku i wykonaniu w tej pozycji pełnego obrotu gąsienicą, a sędziowie sprawdzali dokładność wykonania zadania z linijką i ze stoperem w ręce!

 

Przypomnijmy, że oferta stalowowolskiej Dressty obejmuje osiem podstawowych modeli spycharek gąsienicowych o mocy silnika od 58 do 384 kW, cztery modele ładowarek kołowych o mocy silnika od 166 kW do 319 kW, trzy modele układarek rur o udźwigu od 33 do 100 ton, jeden model koparko-ładowarki (70 kW) oraz kompaktory na bazie ładowarek i spycharek.
                                                                                 

Marek Stańkowski
Autor książki „Stalowe kolosy”

 

Targowe trofea Dressty.
Dressta Stalowa Wola na MASZBUD 2014 i INTERMASZ 2014

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU