30 czerwca 2015

Hitachi prezentuje nam kolejną nowość, tym razem podwójną. Producent wprowadza na rynek dwa nowe modele zagęszczarek. Ich cechą charakterystyczną ma być wyjątkowa zwrotność, trwałość i możliwość pracy przy bardzo różnych zadaniach. Jak prezentują się w praktyce?

 

Kompaktowa konstrukcja

 

Dwa nowe modele zagęszczarek od Hitachi to ZV250PR-G i ZV350PR-De. Różnią się oczywiście masą roboczą, ale oba są przeznaczone do bardzo różnych prac. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane przy robotach ziemnych, budowie dróg i kształtowaniu krajobrazu. Idealnie sprawdzą się szczególnie na ograniczonej przestrzeni. 

Ich wielkim atutem jest bowiem kompaktowa konstrukcja, w której udało się zamknąć naprawdę dużą wydajność. Silnik jest dobrze chroniony przez ramę, a wysokiej jakości płyta doskonale tłumi drgania. Dzięki ograniczeniu wstrząsów maszyny nie tylko będą bardziej niezawodne, ale także mniej wyeksploatują operatora, szczególnie jego ręce. 

 

Obie zagęszczarki posiadają tryb pracy do przodu i do tyłu, dzięki czemu nie jest konieczne uciążliwe nawracanie w celu poprawienia stopnia ubicia gruntu. Hitachi specjalnie dla tych modeli zaprojektowało nowy system sterowania i podnoszenia przepustnicy – operator ma wszystko pod ręką, może więc szybko reagować na zmianę nawierzchni lub pojawiające się na drodze przeszkody. Zwiększa to komfort i bezpieczeństwo pracy. Uchwyt można ustawić w pozycji pionowej, dzięki czemu ułatwiony jest transport zagęszczarek. 

 

Oba modele są wyposażone w standardowy rozrusznik, a wersja ZV350PR-De dodatkowo posiada rozrusznik elektryczny znacznie ułatwiający uruchamianie maszyny. Do napędzania zagęszczarek zatrudniono silnik marki Yanmar. 

 

Nowe modele zagęszczarek Hitachi – łatwe w obsłudze i serwisowaniu 

 

Obie zagęszczarki są bardzo przyjazne użytkownikowi. Większość kluczowych elementów poddawanych okresowo przeglądowi jest łatwo dostępna, a zawór odcinający paliwo i wskaźnik poziomu oleju umieszczono z przodu maszyn. Hitachi zastosowało również świetne rozwiązanie, jakim jest wąż spustowy oleju – ułatwia to wymianę oleju i przyspiesza powrót do dalszej pracy. 

 

Sama stopa w obu zagęszczarkach jest wyjątkowo płaska, co znacznie ogranicza poziom drgań i zwiększa siłę nacisku. Oba modele charakteryzuje najwyższa na rynku w tej klasie maszyn siła odśrodkowa. 

Niejako w standardzie otrzymujemy także legendarną niezawodność. Zagęszczarki są zbudowane w 100% z japońskich komponentów. Jakość Hitachi gwarantuje wiele lat bezproblemowej eksploatacji. 

 

e-maszbud.pl

Dwa nowe modele zagęszczarek od Hitachi – do uniwersalnych zastosowań

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU