13 października 2014

Nie ma obecnie na świecie bardziej obiecujących rynków, niż kraje Ameryki Południowej. Gigantyczny boom budowlany objął szczególnie Brazylię, kraj goszczący niedawno najlepszych piłkarzy świata, a wkrótce organizujący Igrzyska Olimpijskie. Brazylia jest potentatem na kontynencie oraz jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek świata. Nic dziwnego, że właśnie w tym kraju pod koniec sierpnia odbyła się wielka wystawa sprzętu budowlanego, która przyciągnęła największych graczy w branży, wśród nich Manitowoc. Firma w Sao Paulo zaprezentowała swój najnowszy dźwig wieżowy MCT85.

 

Dźwig wieżowy MCT85 – będzie hit na miarę poprzednika?

 

MCT85 jest następcą znakomitego MCI85, który na całym świecie zebrał najważniejsze nagrody w dziedzinie dźwigów tej klasy. MCI85 był produkowany i sprzedawany przez 10 lat, a Manitowoc uznało, że to najwyższy czas na zmiany. Nie bez znaczenia była obserwacja niesamowitego rozwoju brazylijskiego, czy w ogóle południowoamerykańskiego rynku. Brazylia stała się Mekką dla wszystkich firm budowlanych, w tym dla producentów sprzętu. Buduje się tu w zawrotnym tempie i nic nie wskazuje na to, aby miało się to w najbliższych latach zmienić.

MCT85 są montowane w brazylijskim zakładzie Manitowoc w Passo Fundo. Widzimy więc wyraźnie, że ten model został stworzony specjalnie z myślą o tamtejszym rynku i ogromnych wymaganiach. Bez wątpienia nowy dźwig jest obecnie najbardziej zaawansowaną konstrukcją tego typu oferowaną w Ameryce Południowej.

 

Dźwig stworzony do największych projektów

 

W Brazylii i krajach sąsiednich buduje się teraz wyłącznie ogromne rzeczy. Mówimy o stadionach, halach, basenach, elektrowniach. W takich warunkach idealnie czuje się nowy dźwig wieżowy MCT85. Manitowoc postawiło na ogromne doświadczenie swoich inżynierów, którzy znając realia brazylijskiego rynku, stworzyli konstrukcję nie tylko efektowną, ale też bardzo wydajną.

 

Nowy dźwig charakteryzuje niesamowite tempo pracy i wszechstronność. Ci, którzy widzieli go już w akcji, podkreślają także wyjątkowy niski poziom hałasu emitowany przez maszynę. Brazylijskim klientom bardzo spodoba się także łatwość montażu i bardzo niski pobór mocy, co w tym kraju i na całym kontynencie ma olbrzymie znaczenie. Manitowoc postawiło również na dużą rozpiętość obciążenia, co podnosi uniwersalność zastosowań dźwigu.

 

MCT85 ma maksymalną długość wysięgnika na poziomie 52 metrów (startuje od 20 metrów), a maksymalne obciążenie końcówki może wynieść 1,1 tony (dla długości wysięgnika 52 metry) lub 1,4 tony (dla długości 50 metrów). To bardzo rozsądne wartości, które idealnie wpisują się w charakter pracy na brazylijskich placach budowy.

Nowy dźwig może zostać opcjonalnie wyposażony w klimatyzowaną kabinę, anemometr dla określenia siły wiatru oraz zaawansowany system automatycznego smarowania.

 

Manitowoc rozwija brazylijską ofertę

 

Wystawę, o której wspomnieliśmy na początku, corocznie odwiedzają dziesiątki tysięcy osób. To pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na najwyższej klasy sprzęt budowlany dla południowoamerykańskim rynku. Manitowoc bardzo rozsądnie to wykorzystuje – montowanie dźwigu na brazylijskiej ziemi obniża koszty, daje pracę miejscowym i pozwala zaproponować dużo krótszy czas dostawy. Manitowoc od wielu lat stawia również na współpracę z miejscowymi firmami pośredniczącymi w wynajmie dźwigów i zewnętrznym finansowaniu ich zakupu. To przynosi efekty. Manitowoc jest obecnie najważniejszym dostawcą technologii dźwigowej na brazylijskim rynku, a nowy dźwig wieżowy MCT85 na pewno tę pozycję mocno ugruntuje.

 

 

                                                                                                                                         e-maszbud.pl

Dźwig wieżowy MCT85 od Manitowoc – stworzony na najbardziej wymagające rynki.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU