23 lutego 2016

Tytułowa maszyna ma już ugruntowaną pozycję na europejskim rynku i trudno uwierzyć, ale to był jej debiut na południu Starego Kontynentu. Frezarka Wirtgen W 200 Hi wyruszyła na dziewiczy dla siebie teren i zostawiła po sobie znakomite wrażenie. Sprzęt został włączony do floty jednego z największych wykonawców inwestycji drogowych we Włoszech, firmy Endi Asfalti po to, aby sprostać nietypowym wyzwaniom. Frezarka ze swojej roli wywiązała się bez zarzutu.

 

Wirtgen podbija włoski rynek

 

Frezarka Wirtgen W 200 Hi ma nietypową konstrukcję, która idealnie sprawdziła się podczas włoskiej przygody. Endi Asfalti potrzebowało sprzętu nie tylko efektywnego i taniego w eksploatacji (to jedna z najoszczędniejszych frezarek tej wielkości na rynku), ale także mogącego pracować w bardzo wymagających warunkach.

 

Wyzwaniem było bowiem poradzenie sobie z frezowaniem bardzo ciasnych ulic włoskich miast. Kto był we Włoszech, ten wie, że sama jazda po tamtejszych drogach wymaga nie lada umiejętności. Co dopiero powiedzieć o pracach drogowych, w dodatku prowadzonych w centrach zabytkowych miejscowości, gdzie precyzja nabiera zupełnie nowego znaczenia.

 

Dlatego właśnie wykonawca zdecydował się zaufać sprzętowi Wirtgen. Frezarka W 200 Hi korzysta z napędu hydraulicznego w zespole bębna, w dodatku można ją przesuwać aż o 400 milimetrów w lewo lub prawo. To okazało się kluczowe.

 

Frezarka Wirtgen W 200 Hi na ulicach Modeny

 

Modena jest urokliwym miastem w regionie Emilia-Romania, w którym prowadzone są bardzo intensywne prace naprawcze ulic. Ruch w miejscowości jest ogromny – każdej doby po ulicach miasta porusza się 120.000 samochodów, które mocno wyeksploatowały już sieć około 850 kilometrów ulic. Remonty są nieuniknione.

 

Pomoc frezarki Wirtgen okazała się nieoceniona. Sprzęt miał za zadanie poradzić sobie z usunięciem 4-centymetrowej warstwy asfaltu na odcinku około 2 kilometrów. Niby nic szczególnego, ale pamiętajmy o tym, że Modena jest bardzo zatłoczona, w dodatku to zabytkowe miasto i jest w nim po prostu niezwykle ciasno.

 

Władzom miasta zależało też, aby prace były przeprowadzone ekspresowo. Wykonawca nie chciał zatem ryzykować opóźnienia stosując kilka mniejszych maszyn. Postawił na frezarkę W 200 Hi i dzięki temu roboty udało się zakończyć w błyskawicznym tempie. Warto wspomnieć, że sprzęt Wirtgen ma możliwość pracy z prędkością aż 20 m/min.

 

Precyzja w średniowiecznym mieście

 

Kolejnym wyzwaniem dla frezarki Wirtgen były prace prowadzone w średniowiecznym mieście Prato w Toskanii. Tutaj ważniejsza od czasu wykonania była niesamowita precyzja – jakikolwiek błąd mógłby przecież oznaczać zniszczenie zabytkowej zabudowy miasta. W 200 Hi miało przed sobą gigantyczną pracę.

 

W tym przypadku kluczowa okazała się funkcja przesuwania frezarki o 400 milimetrów w obie strony. Dlaczego? Ponieważ remontowane ulice w Prato mają nietypową szerokość zaledwie 4-5 metrów. Tej wielkości sprzęt nie może więc po prostu zawracać, aby dokończyć frezowanie wąskiego pasa. Frezarka W 200 Hi świetnie sobie z tym problemem poradziła, usuwając asfalt z niesłychaną dokładnością, nawet na bardzo krętych odcinkach.

 

Dodatkowo liczyło się bardzo precyzyjne usuwanie warstwy asfaltu, aby nie uszkodzić historycznej podbudowy. Tutaj przydała się funkcja LEVEL PRO – system automatycznego ustawiania głębokości frezowania. Prace na 300-metrowym odcinku jednej z głównych ulic Prato przebiegły dzięki temu szybko i bezproblemowo.

 

Udany debiut oznacza dalsze wyzwania

 

To z pewnością nie jest koniec włoskiej przygody marki Wirtgen. Frezarka W 200 Hi zrobiła na wykonawcy tak duże wrażenie, że będzie wykorzystywana także przy kolejnych, równie wymagających projektach.

 

Endi Asfalti oszacowało, że wsparcie ze strony sprzętu Wirtgen pozwoliło przyspieszyć prace w obu miastach aż o 30%, co przełożyło się na krótszy czas trwania remontów i obniżenie kosztów. O to przecież w tym biznesie chodzi, dlatego gratulujemy Wirtgen okazałego debiutu na włoskim rynku i czekamy na kolejne przykłady praktycznego zastosowania innowacyjnych funkcji frezarki.

 

e-maszbud.pl

Frezarka do asfaltu Wirtgen W 200 Hi podbiła serca Włochów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU