26 kwietnia 2016

Frezowanie asfaltu jest podstawową czynnością podczas prac drogowych. Od jego tempa i dokładności uzależnione są kolejne etapy układania nowej nawierzchni. Ciekawostką jest fakt, że współczesne, niesamowicie wydajne maszyny pozwalają realizować nawet zaawansowane projekty bez konieczności stosowania potężnego sprzętu. E-maszbud.pl pomaga Wam w wyborze optymalnej maszyny!

 

Dobra frezarka – podstawa sukcesu

 

Współczesne frezarki asfaltu są coraz bardziej uniwersalne. Nic dziwnego – rozwinięte kraje, do których należy też Polska, przechodzą z fazy budowy nowych dróg w etap remontowania już istniejącej sieci. To wiąże się oczywiście z konkretnymi problemami: koniecznością prowadzenia prac bez możliwości całkowitego zablokowania ruchu, lawirowania w ciasnych centrach miast, poszanowania środowiska i dbałości o miejską zabudowę.

 

To wszystko sprawia, że wykonawcy coraz chętniej sięgają po frezarki kompaktowe. O niewielkich rozmiarach, ale ogromnej wydajności. Świetnie na te potrzeby odpowiada firma Wirtgen, jeden z czołowych dostawców frezarek asfaltu w Europie i w Polsce. W ofercie tego producenta znajdziemy frezarki o różnych szerokościach frezowania, zarówno kompaktowe, jak i duże.

 

Wybieramy dobrą frezarkę do konkretnych zastosowań

 

Decydując się na wybór frezarki musimy zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach będzie ona wykorzystywana. Wspólnie z firmą Bellator Maszyny Budowlane, posiadającą w swojej ofercie bogatą gamę frezarek do asfaltu marki Wirtgen, przygotowaliśmy dla Was praktyczne porady.

 

  1. Ciasny teren? Sięgnij po frezarkę kompaktową – takie frezarki osiągają szerokość frezowania w zakresie od 1000 do 1300mm i głębokość od 0 do 330mm. Świetnie sprawdzają się tam, gdzie konieczne jest frezowanie przy pomieszczeniach, wyrównywanie warstwy asfaltu czy przeprowadzenie częściowych napraw. Jednak ich wydajność pozwala także na pracę przy kompletnej rozbudowie dróg. Polecane modele to Wirtgen W100 i W130. Model W150 to z kolei propozycja idealna dla firm szukających sprzętu bardzo uniwersalnego.

  2. Większe wyzwanie? Stawiaj na bezkompromisową wydajność – duże frezarki są niezbędne przy budowie nowych dróg oraz kompleksowych naprawach większych arterii Takie maszyny osiągają znaczne szerokości frezowania, przekraczające 2000mm, oraz głębokości od 0 do 350mm. Frezarki tego typu cechuje bardzo wysokie tempo usuwania warstwy asfaltu przy zachowaniu świetnej precyzji. W ofercie Wirtgen warto zwrócić uwagę na model W200.

  3. Wybieraj nowoczesny sprzęt – dzisiejsze frezarki to maszyny przyjazne wykonawcy, w pełni automatyczne, ale także ukierunkowane na spełnianie restrykcyjnych norm ochrony środowiska i emisji hałasu. Warto unowocześnić swój park maszynowy, bo tylko wówczas przedsiębiorca może liczyć na kontrakty, które zakładają prowadzenie prac w centrach miast czy generalnie w ciasnej zabudowie miejskiej.

  4. Nie oszczędzaj na jakości – frezarki asfaltu to maszyny w pełni skomputeryzowane. Co oczywiste komplikuje to ich serwisowanie, ale z drugiej strony znacznie ułatwia pracę. Dlatego nie ma sensu eksperymentowanie z jakością – właściwa inwestycja to zakup frezarki znanego, czołowego producenta, który gwarantuje pełne wsparcie serwisowe. Wspomniane frezarki marki Wirtgen to legendarna jakość, klasa sama w sobie, jedne z najchętniej wybieranych maszyn tego typu na świecie.

 

Wybierając konkretną frezarkę dla swojej firmy zwróć też uwagę na to, czy dany producent ma swoje prężne przedstawicielstwo w kraju. Optymalnie jest kupić maszynę w firmie, która zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie serwisu, wynajmu czy finansowania. Wszystkie wymienione przez nas frezarki marki Wirtgen, a także cały sprzęt niezbędny do prowadzenia prac drogowych, znajdziesz w firmie Bellator Maszyny Budowlane.

 

e- maszbud.pl

 

Frezowanie asfaltu – wybieramy sprzęt do konkretnych potrzeb

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU