24 października 2016

Wciąż słyszymy, że klimat się zmienia, czego dowodem są coraz krótsze i łagodniejsze zimy oraz upalne lata. Nadal jednak polskie warunki klimatyczne nie umożliwiają prowadzenia całorocznych prac drogowych. Sezon frezowania w naszym kraju – bo o tym przeczytacie w tym artykule – jest stosunkowo krótki. Z drugiej strony brakuje firm, które byłyby w stanie obsłużyć wiele inwestycji w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

 

Trudna branża – nie tylko z powodu pogody

 

W praktyce sezon największych prac związanych z frezowaniem trwa w Polsce od czerwca do listopada. Tylko w tym okresie można liczyć na stabilne warunki pogodowe, przede wszystkim na temperaturę utrzymującą się w ciągu doby powyżej zera. Z kolei od marca do kwietnia prowadzone są mniejsze roboty drogowe, głównie naprawcze.

 

  • Dlatego w tym drugim okresie najczęściej używane są małe frezarki – 500 i 1000 mm, które służą do wykonywania remontów cząstkowych. Większe maszyny – 1500 i 2000 mm, „wkraczają” do akcji w czerwcu, kiedy to na dobre rozpoczyna się okres dużych inwestycji drogowych – podkreśla Marcin Milewski z firmy Bellator Maszyny Budowlane.

 

Teoretycznie w ciągu pół roku nie powinno być problemu z realizacją inwestycji drogowych – Polska nie jest szczególnie dużym krajem. Mimo to inwestorzy mają ogromne trudności ze znalezieniem wykonawców. Dlaczego?

 

Branżowe niedobory

 

To zadziwiające, ale w naszym kraju nie ma wielu firm, które byłyby w stanie realizować największe projekty drogowe przy użyciu frezarek. Po prostu niewielu przedsiębiorców bierze na siebie ryzyko zakupu dużych maszyn, a tylko takie gwarantują sprawne wykonywanie zleceń w bardzo krótkim sezonie:

 

  • Firm dysponujących dużymi frezarkami jest w Polsce zaledwie kilka. Wynika to z wysokich kosztów zakupu maszyn, konieczności przeprowadzania szkoleń dla pracowników oraz całorocznego utrzymania taboru. Firmy bez odpowiedniego zaplecza finansowego nie mają po prostu szans, aby zaistnieć w naszej branży – mówi Marcin Milewski z Bellator Maszyny Budowlane.

 

Efekt jest taki, że firmy mogące zagwarantować terminową realizację oraz dysponujące odpowiednim parkiem maszynowym są wręcz rozchwytywane. Przykład to właśnie firma Bellator Maszyny Budowlane. Na czym oparła swój sukces?

 

  • Na trzech kwestiach: dużym zaangażowaniu finansowym, doświadczonej, profesjonalnej kadrze pracowników oraz na bardzo dobrej opinii zleceniodawców. Dzięki temu mogliśmy zaistnieć w branży i utrzymać w niej silną pozycję. Klienci wiedzą, że dysponujemy odpowiednim zapleczem maszynowym i ludzkim, aby realizować duże projekty w bardzo krótkim czasie – dodaje Marcin Milewski.

 

Warto dodać, że Bellator Maszyny Budowlane oferuje także wynajem swoich frezarek innym firmom. Dostępnych jest w sumie 6 maszyn marki Wirtgen: dwie W2000 (pisaliśmy o niej w E-maszbud.pl), jedna W150, dwie W100 i jedna W50. Dodatkowo firma oferuje 4 zestawy niskopodwoziowe do transportu maszyn.

 

e-maszbud.pl

Frezowanie po polsku - krótki sezon i mnóstwo pracy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU