16 września 2015

Sukces firm działających w branży budowlanej w dużej mierze opiera się na niezawodności ich maszyn. Oczywiście żaden sprzęt nie jest wieczny i kompletnie bezawaryjny, dlatego konieczna jest współpraca z dobrej klasy serwisem. Tych w naszym kraju na szczęście nie brakuje. Jednym z najprężniej działających i najmocniej inwestujących w jakość swojej pracy, jest serwis HKL Baumaschinen Polska. Mieliśmy przyjemność zobaczyć go w środku.

 

Szeroka oferta, ogromna dostępność części

 

HKL Baumaschinen Polska jest jednym z największych w Europie dostawców maszyn budowlanych, który zajmuje się także ich wynajmem i serwisem. Firma posiada ponad 140 oddziałów na terenie Niemiec, Austrii i Polski – na naszym rynku jest obecna od ponad 20 lat. To doświadczenie jest niezbędne w trudnej branży, w której wymaga się szybkiego tempa realizacji zamówienia i bezbłędnej diagnozy oraz szybkiego usuwania wszelkich awarii.

 

Bardzo dużym plusem serwisu HKL jest kompleksowość oferty. Firma gwarantuje dostęp do bardzo szerokiego magazynu części zamiennych, co znacznie skraca czas oczekiwania na naprawę. Większość dostaw jest realizowana w czasie od 18 do 28 godzin, co ma ogromne znaczenie w sytuacji wystąpienia przestoju maszyny. HKL oferuje zarówno części oryginalne, jak i zamienne czołowych producentów. Dzięki temu przedsiębiorca korzysta nie tylko z szybkiego, ale także ekonomicznego serwisu. Zamówione części mogą również zostać dostarczone bezpośrednio na plac budowy.

 

Kompleksowa diagnostyka i mobilność

 

HKL nie tylko dostarcza części, ale także zajmuje się pełnym serwisem maszyn, włącznie z ich diagnostyką. Firma korzysta z najnowocześniejszego sprzętu, dzięki czemu właściciel maszyny nie musi obawiać się – często powszechnego – działania „na oślep”. W momencie wystąpienia usterki natychmiast jest ona lokalizowana i dokładnie rozpoznawana. Wówczas serwis daje możliwość wybrania różnych wariantów naprawy – od częściowej po kompleksową.

 

Usunięcie usterki następuje zarówno w doskonale wyposażonym warsztacie HKL, jak i na placu budowy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy przedsiębiorca nie chce narażać się na koszty transportu maszyny lub jest on po prostu niemożliwy. Wówczas HKL wysyła na miejsce jeden ze swoich busów serwisowych – ostatnio firma kupiła 5 nowych pojazdów. Są one w pełni przystosowane do usuwania większości typowych usterek maszyn. Busy są w stałej gotowości i docierają do klienta znacznie szybciej niż trwałby ich transport do serwisu. HKL udostępniło swoim klientom specjalną infolinię pod numerem telefonu 801-011-455 – po nawiązaniu połączenia jesteśmy automatycznie kierowani do najbliższego oddziału serwisu.

 

Doskonałym rozwiązaniem oferowanym przez HKL jest możliwość wynajęcia maszyny zastępczej na czas przeprowadzania naprawy. Firma zapewnia również jej transport we wskazane miejsce – wszystko to odbywa się na korzystnych dla przedsiębiorcy warunkach, a przede wszystkim pozwala mu uniknąć bardzo kosztownych przestojów.

 

Pełen serwis dla świętego spokoju

 

Maszyny budowlane wymagają stałego serwisu, także poza okresami awarii. Przeglądy należą do podstawowych czynności obsługowych. HKL Baumaschinen Polska zapewnia pełne wsparcie w tym zakresie zarówno w przypadku pojedynczych maszyn klienta, jak i całych flot.

 

Dla wygody i komfortu współpracy istnieje możliwość nawiązania stałej współpracy warsztatowej z HKL, która gwarantuje przedsiębiorcy pełną opiekę nad jego maszynami, włącznie z wykonywaniem okresowych przeglądów zgodnie z wymaganiami producenta.

 

To drobiazg, ale bardzo spodobało nam się podejście HKL do sposobu serwisowania maszyn. Firma nie tylko usuwa usterki, ale także dba o to, aby sprzęt wrócił do przedsiębiorcy w jak najlepszym stanie. Dlatego maszyna po skończonej pracy jest zawsze myta, a zużyte części podlegają utylizacji. Dobre praktyki stosowane w wysokiej klasy warsztatach samochodowych, jak widać, mogą zostać przeniesione także do świata ogromnych maszyn.

 

HKL Baumaschinen Polska stale inwestuje w rozwój swojej oferty serwisowej i już dziś jest jednym z najbardziej godnych zaufania wykonawców w naszym kraju. Niemiecka precyzja, dbałość o detale i podejście do klienta po prostu się w tej branży opłacają.

 

e-maszbud.pl

 

Grunt to dobry… warsztat. Serwis HKL Baumaschinen Polska dla wymagających klientów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU