30 czerwca 2015

System hydrauliki siłowej Hyva Alpha, o którym czytaliście już na łamach e-maszbud.pl, bardzo szybko podbija branżę transportową. Przewoźnicy przekonują się, jak duże korzyści przynosi stosowanie wydajnych siłowników, a producent dba, aby mieli możliwość praktycznego poznania możliwości systemu. My także mieliśmy okazję zobaczyć Hyvę Alpha w akcji i – pisząc oględnie - byliśmy pod wrażeniem. Pora na szczegóły. 

 

System z akcentem na jakość 

 

Hyva Alpha to zupełnie nowy system hydrauliki siłowej, który opiera się na bardzo wydajnych siłownikach czołowych. Odbiorca już podczas doboru układu ma możliwość specyfikacji rodzaju oraz natężenia pracy układu. Wzmacniane siłowniki ALPHA HD (Heavy Duty) są w stanie sprostać najtrudniejszym wymaganiom. Dlatego świetnie sprawdzają się w transporcie kopalnianym oraz transporcie budowlanym - „off road”, który wymaga wysokiej odporności na przeciążenia.  Do transportu drogowego o standardowym natężeniu pracy dobierane są siłowniki ALPHA Standard.W obu przypadkach system Hyva Alpha osiąga znaczną przewagę nad konkurencyjnymi rozwiązaniami. 

 

Warto podkreślić, że nowe siłowniki są nie tylko bardzo szybkie, ale też wyjątkowo wytrzymałe. Ich konstrukcję tworzą bezszwowe rury typu DOOM, które zapewniają znakomitą precyzję pracy i bezawaryjność. Budowa stopnia siłownika Alpha jest segmentowa, co oznacza, że każdy z elementów stopnia wytworzony jest z innego gatunku stali o wyższych parametrach niż sam stopień siłownika – on także został wyprodukowany ze stali bardzo wysokiej klasy. Takie rozwiązanie jest dużo bardziej odporne na uszkodzenia niż w przypadku konstrukcji monolitycznych.

 

Hyva Alpha w akcji 

 

Opisywanie możliwości nowego systemu hydrauliki siłowej Hyva nie odda tego, jak Alpha działa w praktyce. Jest co podziwiać, szczególnie w porównaniu do innych rozwiązań. Hyva dała nam taką możliwość przy okazji przeprowadzania dwóch niezależnych testów. 

 

W pierwszym przypadku siłownik Alpha został zamontowany na naczepie wiodącego producenta, która wcześniej korzystała z rozwiązania standardu niskociśniowego. Wtedy czas rozładunku wynosił 2 minuty i 53 sekundy. System Alpha Hyva pozwolił zredukować ten czas – przy zachowaniu identycznych parametrów pracy ciągnika – do 1 minuty i 18 sekund. Biorąc pod uwagę, że w ciągu jednego dnia użytkownik wykonuje  około 25 rozładunków, rozwiązanie Hyvy pozwala dziennie zaoszczędzić blisko 40 minut czasu pracy. W skali roku przekłada się to na aż 20 dodatkowych dni pracy kierowcy, ciągnika i naczepy – to realne, ogromne oszczędności finansowe, również pod względem zużycia paliwa. Samochód krócej pracuje i spala mniej oleju napędowego o rocznej wartości nawet ponad 5000 złotych. 

 

Drugi test przyniósł jeszcze bardziej spektakularny wynik. W przypadku naczepy innego producenta standardowe rozwiązanie potrzebowało 3 minut i 21 sekund na zamknięcie cyklu rozładunku. Hyva Alpha poradziło sobie z zadaniem w 1 minutę i 17 sekund. 

 

Dla przedsiębiorcy ważne jest także to, że nowy system hydrauliki siłowej jest znacznie lżejszy od innych rozwiązań – średnio o 50-80 kilogramów. Oznacza to, że naczepa może pomieścić więcej materiału przy zachowaniu DMC. W skali roku są to setki dodatkowych ton do przewiezienia. 

 

Nie zapominajmy także o bezpieczeństwie, które w transporcie budowlanym ma kolosalne znaczenie. Nowy system Alpha korzysta z kilku nowinek, spośród których najważniejszy jest nowy zawór hydrauliczny serii HT z poczwórną ochroną układu. Do tego dochodzą szybsze i bardziej precyzyjne ograniczniki kąta wywrotu. Siłowniki Alpha zaprojektowane są na ciśnienie pracy 250 bar. 

 

Producenci stawiają na nowy system

 

Korzyści ze stosowania siłowników Hyva Alpha są na tyle oczywiste, że kolejni producenci naczep zaczynają powoli przechodzić na to rozwiązanie – niektórzy już w 100%. Chodzi przecież o zapewnienie klientom maksymalnie wydajnych narzędzi pracy. W tym przypadku oszczędności są realne i nikt nie przejdzie obojętnie obok wyników wspomnianych testów i korzyści. 

 

e-maszbud.pl

Hyva Alpha – szybciej, więcej, bezpieczniej

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU