15 września 2015

Wiertnice horyzontalne, przy całym pakiecie ich ogromnych zalet, mają jedną zasadniczą wadę – są dość głośne. Niektóre modele wręcz ekstremalnie głośne. Ponieważ coraz bardziej liczy się nie tylko efektywność pracy, ale także komfort operatora i poszanowanie środowiska, producenci zaczęli skupiać się na próbach rozwiązania tego problemu. Świetnie wyszło to marce Vermeer, która prezentuje jedną z najcichszych wiertnic horyzontalnych na rynku: D23x30 S3 Navigator.

 

Vermeer D23x30 S3 Navigator – spora moc uwalniania w ciszy

 

Vermeer D23x30 S3 Navigator jest wiertnicą typu HDD, którą producent wyposażył w bardzo mocny silnik Deutz o mocy 100 KM. Jednostka, co staje się już powoli standardem, jest oczywiście maksymalnie ekologiczna, spełniając normę emisji spalin Tier 4 Final. Opcjonalnie możemy zamówić maszynę z silnikiem o nieco mniejszej mocy i spełniającym normę Tier 3/EU Stage IIIA. Wybór zależy w głównej mierze od tego, w jakim kraju ma pracować maszyna oraz od wymogów stawianych przedsiębiorcom przez zleceniodawców.

 

Wiertnica została stworzona z myślą o pracy w ciasnych przestrzeniach, przede wszystkim miastach. Tu głośność pracy sprzętu ma ogromne znaczenie, podobnie jak kwestie ekologiczne. Producent gwarantuje, że poziom hałasu emitowanego przez wiertnicę nie przekracza 99 dB i zakresu słyszalności operatora na poziomie 78,7 dB. To obecnie jedne z najniższych wyników na rynku. Docenią to nie tylko mieszkańcy terenów, na których odbywają się prace przy użyciu wiertnicy, ale także operatorzy, narażeni na zdecydowanie mniejszy hałas.

 

Bardzo dobre parametry robocze

 

Wiertnica horyzontalna Vermeer D23x30 S3 Navigator może się pochwalić nie tylko cichą pracą, ale także znakomitymi umiejętnościami. Silnik zapewnia jej 106,8 kN ciągu oraz aż ponad 4000 Nm momentu obrotowego. Producent poczynił tutaj ogromny postęp w stosunku do poprzedniego modelu. Zwiększony moment pozwala na spokojną pracę nawet na sporych pochyłościach oraz wykonywanie skrętów w bardzo ciasnych przestrzeniach.

 

Ważąca nieco ponad 6300 kilogramów wiertnica osiąga prędkość posuwu na poziomie 62,8 m/min. Prędkość obrotowa wynosi 219 obr/min – ten wynik pozwala D23x30 S3 Navigator spokojnie konkurować z większymi wiertnicami. Jednocześnie producentowi udało się zwiększyć prędkość jazdy do 5,5 km/h, dzięki czemu wiertnicę można sprawniej przestawiać z miejsca na miejsce i osiągnąć jeszcze wyższą wydajność.

 

Wiertnica zachowuje kompaktowe wymiary 528x133x190, dzięki czemu może być stosowana w większości miejsc, do których wiele innych wiertnic horyzontalnych nie mogłoby wjechać. Chodzi głównie o okolice budynków i ciasno zabudowane place. 

 

e-maszbud.pl

I jest...cicho. Wiertnica horyzontalna Vermeer D23x30 S3 Navigator

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU