06 października 2016

Wielkimi krokami zbliża się bardzo ważna impreza dla branży komunalnej – targi POL-ECO-SYSTEM. W Poznaniu spotkają się także przedstawiciele firm z branży maszyn budowlanych, które mają specjalne propozycje dla samorządów i przedsiębiorstw odpowiedzialnych za gospodarowanie odpadami czy utrzymanie sieci. Na targach nie zabraknie Komatsu Poland – firma zaprezentuje dwie maszyny: ładowarkę kołową WA380-7 i koparkę chwytakową Sennebogen 821E.

 

Ładowarka kołowa Komatsu WA380-7 – idealna dla branży komunalnej

 

WA380-7 to ładowarka kołowa wyposażona w łyżkę wysokiego wysypu, a więc dedykowaną do załadunku odpadów. Maszynę napędza silnik Komatsu o mocy aż 192KM (moc maksymalna przy 2100 obrotów na minutę). Wspomniana łyżka imponuje pojemnością od 3,1 do 6,5 m3. Ładowarka ma masę eksploatacyjną od 18,5 do nieco ponad 19,7 tony.

 

Silnik spełnia normę emisji spalin EU Stage IIIB/Tier 4. Jest to jednostka bardzo oszczędna, na co wpływ ma nowy układ sterowania silnikiem Komatsu SmartLoader. Odpowiada on za regulowanie momentu obrotowego jednostki w zależności od obciążenia. Zużycie paliwa spada, a maksymalna wydajność jest dostępna przez cały czas. Z silnikiem współpracuje przekładnia hydrokinetyczna, która została zaprojektowana do znoszenia bardzo dużych obciążeń i wyposażona w funkcję blokady.

 

W tego typu maszynach, a już szczególnie wykorzystywanych w branży komunalnej, ważna jest stabilność transportu materiałów. WA380-7 oferuje tutaj świetne parametry, m.in. dzięki zastosowaniu układu hydraulicznego Komatsu CLSS. Do tego ładowarka wyróżnia się dużym rozstawem kół i osi, co wpływa na jej stabilność na nierównym terenie. Ramiona wysięgnika są amortyzowane, dzięki czemu udało się maksymalnie ograniczyć wysypywanie materiału z łyżki.

 

Warto zwrócić uwagę na kabinę. Ta w WA380-7 została zaprojektowana zgodnie z technologią Komatsu SpaceCab, a więc oferuje bardzo dużo przestrzeni dla operatora i najwyższy poziom ergonomii. Stanowisko operatora jest zawieszone pneumatycznie i bardzo dobrze wyciszone. Dodatkowo kierowca ma do dyspozycji zestaw kamer zwiększających bezpieczeństwo pracy.

 

Sennebogen 821E – cicha i wydajna

 

Koparka chwytakowa Sennebogen 821E to maszyna, która doskonale wpisuje się w wymagania współczesnej branży komunalnej. Oferuje nie tylko dużą wydajność, ale też wysoki komfort pracy operatora i ma jeszcze mniejszy wpływ na środowisko. To przede wszystkim zasługa nowego układu napędowego.

 

Silnik korzysta z technologii Green Efficiency. Pracując w trybie Eco jednostka zużywa mniej paliwa zachowując przy tym dobrą wydajność. Układ automatycznie ogranicza obroty w momencie, gdy nie ma zapotrzebowania na pełną moc oraz wyłącza silnik po 5 minutach bezczynności. Dodatkowo jednostka została skutecznie wyciszona, co ma przełożenie na znacznie wyższy komfort pracy w sortowni.  W przypadku modelu oznaczonego symbolem E Sennebogen oferuje również jednostkę elektryczną o mocy 90 kW, która wspiera silnik wysokoprężny, a w wielu sytuacjach przejmuje jego funkcje.

 

Sennebogen 821E wyróżnia się bardzo mocnym układem hydraulicznym, który umożliwia unoszenie materiału na wysokość od 9 do 12 metrów. Maksymalna waga ciężaru wynosi natomiast od 3,5 do 4,2 tony. To znakomite wartości.

 

Jeśli chodzi o środowisko pracy operatora, to także nie ma na co narzekać. Kabina oferuje bardzo dużo przestrzeni, a przyrządy sterownicze zostały rozmieszczone zgodnie z najlepszymi zasadami ergonomii. Operator korzysta z dwóch kamer, które w połączeniu z dużą powierzchnią przeszkleń gwarantują świetną widoczność we wszystkich kierunkach.

 

Obie maszyny zostaną zaprezentowane na stanowisku Komatsu Poland podczas targów POL-ECO-SYSTEM, które odbędą się w Poznaniu od 11 do 14 października.

 

e-maszbud.pl

Komatsu Poland na targach POL-ECO-SYSTEM 2016 – co zaprezentuje?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU