23 lutego 2016

Rzetelne, bezpośrednie porównania z maszynami konkurencyjnymi potwierdzają spostrzeżenia klientów: w swojej klasie wagowej koparka Volvo EC220E charakteryzuje się najniższym zużyciem paliwa i oferuje operatorowi najwyższy komfort pracy, wyprzedzając w rankingu nawet konkurencyjną maszynę z napędem hybrydowym.

 

Odkąd w lutym 2015 roku w sprzedaży pojawiła się koparka Volvo EC220E, do firmy Volvo Construction Equipment (Volvo CE) docierają liczne opinie i spostrzeżenia zadowolonych klientów, którzy chwalą zwłaszcza niskie zużycie paliwa i komfortową kabinę tej maszyny. Wielu klientów twierdzi nawet, że jest to najoszczędniejsza i najbardziej komfortowa koparka o masie 20–25 ton, na jakiej kiedykolwiek pracowali — lepsza nie tylko od starszych modeli Volvo, lecz także od podobnych maszyn innych producentów. Dzisiaj EC220E należy do najlepiej sprzedających się koparek gąsienicowych Volvo CE w Europie Zachodniej i krajach skandynawskich.

 

Jörgen Bäckström, właściciel firmy budowlanej Jidab AB z Dalby w pobliżu szwedzkiego Malmö, zakupił Volvo EC220E sześć miesięcy temu, w miejsce swojej starej koparki EC210B, która była niezawodna i wytrzymała, ale nie spełniała nowych wymogów Stage IV dotyczących emisji substancji szkodliwych. Kilku znajomych Jörgena Bäckströma prowadzących firmy budowlane w Szwecji używało już koparki Volvo EC250E — zgodnej z normą Stage IV i o jedną klasę większej niż EC220E — bardzo ceniąc ją za niskie zużycie paliwa, szybkie reakcje układu hydraulicznego i komfortową kabinę. To właśnie rekomendacje kolegów z branży miały największy wpływ na jego decyzję o wyborze modelu EC220E.

 

O 5000 litrów rocznie mniej


I wybór ten okazał się trafny. Jörgen Bäckström odnotowuje, że w porównaniu z EC210B nowa maszyna zużywa jak dotąd o 3 litry paliwa na godzinę mniej. A to oznacza około 5000 litrów zaoszczędzonych rocznie i wymierne korzyści finansowe dla jego firmy, nie mówiąc już o mniejszym obciążeniu środowiska naturalnego. Co więcej, operatorzy pracujący z koparką chwalą sobie sposób integracji przycisków z dźwigniami i możliwość zaprogramowania ich zgodnie z indywidualnymi preferencjami, tak by sterowały różnymi funkcjami maszyny, np. zestawem telefonicznym Bluetooth, kamerami zewnętrznymi, systemem audio, wycieraczkami szyby przedniej i trybem zasilania układów hydraulicznych. Jörgen Bäckström podkreśla, że ta dbałość o szczegóły ma duży wpływ na komfort pracy operatora, a co za tym idzie — na produktywność.

 

W świetle tej i wielu innych entuzjastycznych opinii firma Volvo CE zleciła testy porównawcze z udziałem Volvo EC220E oraz pięciu maszyn czołowych marek konkurencyjnych należących do tej samej klasy wagowej. W testach wzięła udział między innymi dobrze znana koparka z napędem hybrydowym. Czy EC220E naprawdę jest tak dobra, jak o niej mówią? Testy odbyły się w dwóch niezależnych placówkach klientów w Wielkiej Brytanii i Norwegii. Prowadził je doświadczony operator, który dokładnie i bez pośpiechu zapoznał się z każdą z testowanych maszyn, aby porównanie było rzetelne i uczciwe.

 

Każdą z maszyn zaprzęgnięto do zadania polegającego na załadowaniu ciężarówki mieszaniną piasku i żwiru używaną w budowie dróg. Mierzono masę ładunku (w tonach), czas trwania jednego cyklu (w sekundach) i zużycie paliwa (w litrach) w siedmiu cyklach załadunku realizowanych zarówno w trybie wysokiej mocy, jak i trybie skonfigurowanym indywidualnie. Pomiary wykonano pięciokrotnie w okresie 10 dni, aby określić wartości średnie, a następnie obliczono produktywność (w tonach na godzinę) i efektywność wykorzystania paliwa (w tonach na litr), przy założeniu, że jedna roboczogodzina trwa pełne 60 minut.

 

Efektywność wykorzystania paliwa większa o 23%


Volvo EC220E wygrała zarówno w konkurencji produktywności, jak i efektywności wykorzystania paliwa — pokonując nawet maszynę z częściowo elektrycznym napędem hybrydowym. W trybie wysokiej mocy koparka Volvo EC220E osiągnęła nawet o 15% większą produktywność i o 22% większą efektywność wykorzystania paliwa niż maszyny konkurencyjne. W trybie skonfigurowanym indywidualnie koparka Volvo EC220E osiągnęła produktywność o 23% wyższą niż najgorszy konkurent i o 19% większą efektywność wykorzystania paliwa. Ponadto pomiary wykazały, że Volvo EC220E ma o 6% większy udźwig niż konkurenci, a w opinii operatora oferowała największą precyzję regulacji i płynność sterowania.

 

Mieliśmy poczucie, że Volvo EC220E to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza koparka w swojej klasie na rynku. Tym bardziej cieszą nas tak dobre wyniki bezpośredniego porównania z maszynami konkurencyjnymi - mówi Per-Erik Lindström, wiceprezes ds. północnego obszaru sprzedaży Volvo CE w regionie EMEA. Z punktu widzenia obecnych i przyszłych klientów wyniki te potwierdzają ekonomiczne i środowiskowe zalety koparki EC220E.


Volvo EC220E to koparka zaprojektowana z wielką dbałością o szczegóły, a przez to jedna z najbardziej ekonomicznych, produktywnych i komfortowych maszyn na rynku.


Kurt Deleu, dyrektor Volvo CE ds. koparek w regionie sprzedaży EMEA, mówi: Volvo CE nie sprzedaje klientowi tylko maszyny, lecz cały pakiet rozwiązań technicznych i usług, który umożliwia maksymalnie produktywne i rentowne prowadzenie działalności. Ta orientacja na potrzeby klienta widoczna jest także na poziomie konstrukcyjnym naszego sprzętu. O tym, że nasza filozofia sprawdza się w praktyce, świadczy m.in. fakt, że EC220E zużywa mniej paliwa nawet od konkurencyjnej koparki z częściowo elektrycznym napędem hybrydowym

 

Volvo CE

Koparka Volvo EC220E zużywa mniej paliwa niż koparka hybrydowa

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU