Rzetelne, bezpośrednie porównania z maszynami konkurencyjnymi potwierdzają spostrzeżenia klientów: w swojej klasie wagowej koparka Volvo EC220E charakteryzuje się najniższym zużyciem paliwa i oferuje operatorowi najwyższy komfort pracy, wyprzedzając w rankingu nawet konkurencyjną maszynę z napędem hybrydowym.

 

Odkąd w lutym 2015 roku w sprzedaży pojawiła się koparka Volvo EC220E, do firmy Volvo Construction Equipment (Volvo CE) docierają liczne opinie i spostrzeżenia zadowolonych klientów, którzy chwalą zwłaszcza niskie zużycie paliwa i komfortową kabinę tej maszyny. Wielu klientów twierdzi nawet, że jest to najoszczędniejsza i najbardziej komfortowa koparka o masie 20–25 ton, na jakiej kiedykolwiek pracowali — lepsza nie tylko od starszych modeli Volvo, lecz także od podobnych maszyn innych producentów. Dzisiaj EC220E należy do najlepiej sprzedających się koparek gąsienicowych Volvo CE w Europie Zachodniej i krajach skandynawskich.

 

Jörgen Bäckström, właściciel firmy budowlanej Jidab AB z Dalby w pobliżu szwedzkiego Malmö, zakupił Volvo EC220E sześć miesięcy temu, w miejsce swojej starej koparki EC210B, która była niezawodna i wytrzymała, ale nie spełniała nowych wymogów Stage IV dotyczących emisji substancji szkodliwych. Kilku znajomych Jörgena Bäckströma prowadzących firmy budowlane w Szwecji używało już koparki Volvo EC250E — zgodnej z normą Stage IV i o jedną klasę większej niż EC220E — bardzo ceniąc ją za niskie zużycie paliwa, szybkie reakcje układu hydraulicznego i komfortową kabinę. To właśnie rekomendacje kolegów z branży miały największy wpływ na jego decyzję o wyborze modelu EC220E.

 

O 5000 litrów rocznie mniej


I wybór ten okazał się trafny. Jörgen Bäckström odnotowuje, że w porównaniu z EC210B nowa maszyna zużywa jak dotąd o 3 litry paliwa na godzinę mniej. A to oznacza około 5000 litrów zaoszczędzonych rocznie i wymierne korzyści finansowe dla jego firmy, nie mówiąc już o mniejszym obciążeniu środowiska naturalnego. Co więcej, operatorzy pracujący z koparką chwalą sobie sposób integracji przycisków z dźwigniami i możliwość zaprogramowania ich zgodnie z indywidualnymi preferencjami, tak by sterowały różnymi funkcjami maszyny, np. zestawem telefonicznym Bluetooth, kamerami zewnętrznymi, systemem audio, wycieraczkami szyby przedniej i trybem zasilania układów hydraulicznych. Jörgen Bäckström podkreśla, że ta dbałość o szczegóły ma duży wpływ na komfort pracy operatora, a co za tym idzie — na produktywność.

 

W świetle tej i wielu innych entuzjastycznych opinii firma Volvo CE zleciła testy porównawcze z udziałem Volvo EC220E oraz pięciu maszyn czołowych marek konkurencyjnych należących do tej samej klasy wagowej. W testach wzięła udział między innymi dobrze znana koparka z napędem hybrydowym. Czy EC220E naprawdę jest tak dobra, jak o niej mówią? Testy odbyły się w dwóch niezależnych placówkach klientów w Wielkiej Brytanii i Norwegii. Prowadził je doświadczony operator, który dokładnie i bez pośpiechu zapoznał się z każdą z testowanych maszyn, aby porównanie było rzetelne i uczciwe.

 

Każdą z maszyn zaprzęgnięto do zadania polegającego na załadowaniu ciężarówki mieszaniną piasku i żwiru używaną w budowie dróg. Mierzono masę ładunku (w tonach), czas trwania jednego cyklu (w sekundach) i zużycie paliwa (w litrach) w siedmiu cyklach załadunku realizowanych zarówno w trybie wysokiej mocy, jak i trybie skonfigurowanym indywidualnie. Pomiary wykonano pięciokrotnie w okresie 10 dni, aby określić wartości średnie, a następnie obliczono produktywność (w tonach na godzinę) i efektywność wykorzystania paliwa (w tonach na litr), przy założeniu, że jedna roboczogodzina trwa pełne 60 minut.

 

Efektywność wykorzystania paliwa większa o 23%


Volvo EC220E wygrała zarówno w konkurencji produktywności, jak i efektywności wykorzystania paliwa — pokonując nawet maszynę z częściowo elektrycznym napędem hybrydowym. W trybie wysokiej mocy koparka Volvo EC220E osiągnęła nawet o 15% większą produktywność i o 22% większą efektywność wykorzystania paliwa niż maszyny konkurencyjne. W trybie skonfigurowanym indywidualnie koparka Volvo EC220E osiągnęła produktywność o 23% wyższą niż najgorszy konkurent i o 19% większą efektywność wykorzystania paliwa. Ponadto pomiary wykazały, że Volvo EC220E ma o 6% większy udźwig niż konkurenci, a w opinii operatora oferowała największą precyzję regulacji i płynność sterowania.

 

Mieliśmy poczucie, że Volvo EC220E to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza koparka w swojej klasie na rynku. Tym bardziej cieszą nas tak dobre wyniki bezpośredniego porównania z maszynami konkurencyjnymi - mówi Per-Erik Lindström, wiceprezes ds. północnego obszaru sprzedaży Volvo CE w regionie EMEA. Z punktu widzenia obecnych i przyszłych klientów wyniki te potwierdzają ekonomiczne i środowiskowe zalety koparki EC220E.


Volvo EC220E to koparka zaprojektowana z wielką dbałością o szczegóły, a przez to jedna z najbardziej ekonomicznych, produktywnych i komfortowych maszyn na rynku.


Kurt Deleu, dyrektor Volvo CE ds. koparek w regionie sprzedaży EMEA, mówi: Volvo CE nie sprzedaje klientowi tylko maszyny, lecz cały pakiet rozwiązań technicznych i usług, który umożliwia maksymalnie produktywne i rentowne prowadzenie działalności. Ta orientacja na potrzeby klienta widoczna jest także na poziomie konstrukcyjnym naszego sprzętu. O tym, że nasza filozofia sprawdza się w praktyce, świadczy m.in. fakt, że EC220E zużywa mniej paliwa nawet od konkurencyjnej koparki z częściowo elektrycznym napędem hybrydowym

 

Volvo CE

Koparka Volvo EC220E zużywa mniej paliwa niż koparka hybrydowa

23 lutego 2016

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU