16 września 2015

Nowe koparki gąsienicowe serii E firmy Volvo Construction Equipment oferują zwiększoną wydajność i efektywność wykorzystania paliwa, zapewniając jednocześnie niski całkowity koszt posiadania.

 

Maszyny ECR145E i ECR235E firmy Volvo Construction Equipment, wyposażone w potężny i wydajny silnik zgodny z normami Tier 4f/Stage IV, charakteryzują się małym promieniem obrotu, co umożliwia im pracę w ograniczonej przestrzeni bez poświęcania wydajności.

 

Modele ECR145E i ECR235E oferują zintegrowany system trybów roboczych, który pozwala zoptymalizować efektywność wykorzystania paliwa, obniżyć koszty eksploatacji i zwiększyć wydajność. Operator może wybrać najlepszy tryb roboczy w celu zagwarantowania prawidłowej konfiguracji maszyny do realizacji każdego zadania. Maszyny te zostały skonstruowane w taki sposób, by radziły sobie w różnych obszarach zastosowania, a ich doskonała konstrukcja w połączeniu z trwałym podwoziem zapewnia imponującą siłę trakcyjną przy wjeżdżaniu na wzniesienia, a także podczas jazdy po nierównym lub miękkim podłożu.

 

Komfortowa kontrola

 

Nowo zaprojektowana kabina Volvo została skonstruowana z myślą o operatorze i wyposażona w konstrukcję zabezpieczającą na wypadek przewrócenia (ROPS) w celu zwiększenia jego bezpieczeństwa. Przestronna kabina ma duże szyby z przodu i po bokach, które zapewniają dobrą widoczność i łatwą obsługę maszyny, a poszerzone wejście ułatwia wsiadanie. Dobrze ustawiona, długa pionowa wycieraczka szyby przedniej ma optymalny zasięg roboczy, co umożliwia operatorowi wygodną i precyzyjną pracę.

 

Ulepszony układ regulacji temperatury, którego funkcje są wyświetlane na 8-calowym ekranie LCD, pozwala utrzymać lepszą kontrolę nad maszynę dzięki zwiększonemu komfortowi operatora. Należący do najlepszych w branży układ cyrkulacji powietrza i odmrażania szyb przyspiesza proces ogrzewania i chłodzenia, co przekłada się na bardziej komfortowe warunki pracy.

 

W celu zwiększenia stopnia kontroli nad maszyną wyposażono ją w klawiaturę, która umożliwia operatorowi dostęp do różnych ustawień na 8-calowym ekranie LCD, a także monitorowanie i włączanie funkcji maszyny w bezpieczny i komfortowy sposób. Funkcje kamery, klimatyzacji i oświetlenia można regulować za pomocą klawiatury, a poszczególne konfiguracje mogą zostać zapisane, co zwiększa wygodę pracy. Do wyposażenia dodano system Bluetooth i funkcję zestawu głośnomówiącego, dzięki czemu operator może korzystać z usług łączności bezprzewodowej. Dodatkowo funkcje wycieraczek, kamery, wyciszenia dźwięku i maksymalnego zwiększenia mocy można przypisać do przycisku szybkiego dostępu znajdującego się na drążku sterowniczym, co oznacza, że operator może sterować wybraną funkcją jednym naciśnięciem przycisku.

 

Korzystna kombinacja

 

Maszyny ECR145E and ECR235E zostały zaprojektowane z myślą o niskim całkowitym koszcie posiadania. Korzystna kombinacja udoskonalonego układu hydraulicznego, ulepszonego trybu ECO i wygodnego dostępu podczas serwisu przyczynia się do obniżenia kosztów ogólnych i zwiększenia wydajności.

Zoptymalizowany układ hydrauliczny współpracuje z całkowicie elektronicznym układem sterowania, co zwiększa stopień kontroli i skraca czas reakcji. Rozwiązanie to współdziała harmonijnie z unikatowym trybem ECO firmy Volvo, który optymalizuje pracę układu hydraulicznego w celu zmniejszenia strat przepływu i ciśnienia, a w rezultacie obniżenia zużycia paliwa. Aby dodatkowo zredukować zużycie paliwa, maszyny wyposażono w funkcję automatycznego biegu jałowego i wyłączenia silnika, która zmniejsza prędkość obrotową silnika do prędkości biegu jałowego, gdy elementy sterowania pozostają nieaktywne przez określony czas, który można nastawić na 3 do 20 sekund. Jeśli maszyna pozostanie na biegu jałowym dłużej, zadziała opcjonalna funkcja automatycznego wyłączenia silnika.

 

Perforowane płyty antypoślizgowe i poręcze zwiększają bezpieczeństwo podczas wykonywania obsługi technicznej i czynności serwisowych. Model ECR235E jest dodatkowo wyposażony w składane poręcze, które zapewniają bezpieczniejszy dostęp i ułatwiają transport. Dla wydłużenia żywotności maszyn firma Volvo zastosowała w obu modelach pogrupowane filtry i centralne punkty smarowania, które są dostępne z poziomu podłoża.

 

Praca przy użyciu najlepszych narzędzi

 

Prezentowane koparki mogą współpracować z bogatą gamą trwałego osprzętu, który pozwala zwiększyć ich wszechstronność. Zabezpieczony hasłem układ zarządzania osprzętem pozwala na zapisanie 20 różnych rodzajów osprzętu wraz ze skonfigurowanymi dla nich wartościami przepływu hydraulicznego i ciśnienia za pomocą monitora w kabinie.

 

Maszyny można wyposażyć w łyżkę do zastosowań ogólnych lub do intensywnej eksploatacji, przy czym każda z nich nadaje się doskonale do kopania i przeładunku materiałów w każdych warunkach. Zapewniają one maksymalną wydajność oraz długą żywotność i są wyposażone w oryginalne elementy zużywalne firmy Volvo.

Firma Volvo oferuje także pełny asortyment szybkozłączy, w tym dedykowane szybkozłącza typu S oraz symetryczne, które pozwalają zredukować straty siły wyrywającej i są doskonale dostosowane do osprzętu Volvo. Młoty hydrauliczne serii HB zostały zoptymalizowane odpowiednio do masy maszyn Volvo i dostosowane do współpracy z szybkozłączami Volvo, co przekłada się na szybką, bezpieczną i prostą wymianę osprzętu. Są one dostępne z pełnym wachlarzem narzędzi.

 

Istnieje możliwość zamówienia zamontowanego fabrycznie rotatora przegubowego Volvo wraz z wielofunkcyjnymi drążkami sterowniczymi i kolorowym wyświetlaczem, który jest całkowicie zintegrowany z systemem maszyny. Nowa seria łyżek koparkowych Volvo o agresywnej geometrii jest doskonale dostosowana do współpracy z zamontowanym fabrycznie rotatorem przegubowym.

 

Volvo MB

Koparki Volvo ECR145E i ECR235E oferują wysokie osiągi i dużą wydajność, które opierają się próbie czasu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU