12 października 2014

Mówi się, że coś, co nadaje się do wszystkiego, w rzeczywistości nie potrafi wykonać żadnego zadania dobrze. O tej maksymie chyba nie słyszeli w firmie Mecalac, ponieważ producent zaprezentował nam niedawno znakomitą serię koparek gąsienicowych MCR. Różnią się tonażem i osiągami wysięgnika, ale łączy je jedno – są niespotykanie uniwersalne i praktyczne. Czy podbiją polskie place budowy? Przekonajmy się.

 

Koparki gąsienicowe MCR – poradzą sobie wszędzie

 

Seria MCR składa się z 3 podstawowych modeli – 6, 8 i 10-tonowego. Wszystkie zawieszone są na podwoziu gąsienicowym, które – jak to u Mecalaca – musiało zostać poddane pewnym modyfikacjom. Innowacyjny napęd został wzbogacony o specjalny lemiesz, który wspiera łyżkę ładowarki dając temu zestawowi duży zakres mocy do wykorzystania.

 

Fantastyczna uniwersalność maszyny sprawia, że może ona pracować w dosłownie każdych warunkach terenowych. Skuteczny napęd gąsienicowy i niezawodny silnik pozwalają rozwinąć prędkość do 10 kilometrów na godzinę, co jest świetnym wynikiem w tej klasie sprzętu. Seria MCR może zatem pełnić rolę midikoparki gąsienicowej, ładowarki burtowej, tradycyjnego nośnika, ładowarki z możliwością wykonania całkowitego obrotu wokół własnej osi, czy wreszcie nośnika różnych budowlanych przedmiotów i materiałów. Możliwości są nieograniczone. Jak udało się to osiągnąć?

 

Mecalac przyzwyczaił nas już do tego, że stawia przede wszystkim na dostosowywanie swoich maszyn do warunków ich późniejszej pracy. Dlatego również w przypadku serii MCR otrzymujemy wysięgnik wyposażony w specjalne, aktywne szybkozłącze. To firmowy patent doceniany na całym świecie. Umożliwia on bardzo szybką i bezproblemową zmianę osprzętu. Operatorowi zajmie to dosłownie kilka sekund, nie musi przy tym wysiadać z kabiny. Aktywne złącze chwalimy nie po raz pierwszy, ale to rozwiązanie za każdym razem zasługuje przynajmniej na wspomnienie. Koparka gąsienicowa MCR może więc pełnić dowolną funkcję – wystarczy chwila  na zmianę osprzętu wysięgnika.  

 

Seria MCR – jej znakiem rozpoznawczym jest wysięgnik

 

Myślisz Mecalac – widzisz ten imponujący wysięgnik umieszczony po prawej stronie kabiny. Rzeczywiście, wysięgniki stały się wizytówką firmy i zdobywają dla niej tysiące nowych klientów na całym świecie.

 

W przypadku serii MCR jest identycznie, choć mamy nawet wrażenie, że właśnie wysięgnik stanowi klucz do potężnej uniwersalności tych koparek. Jest składany w taki sposób, że może pracować w dosłownie każdych warunkach – zarówno w ciasnych uliczkach miast, przy wykopach, w wąskich realiach lasów i ogrodów oraz tam, gdzie niezbędna jest precyzja. Widzieliśmy te maszyny w akcji – nie mogliśmy się nadziwić, jak blisko barierki może podjechać koparka gąsienicowa, jednocześnie precyzyjnie nabierając materiał i układając go tuż obok. Pamiętamy oczywiście o umiejętnościach operatora, ale przed maszyną też chylimy czoła. Seria MCR może pracować w dosłownie każdych warunkach – jest idealna w roli klasycznej ładowarki, ale przy zastosowaniu wideł transportowych świetnie sprawdzi się jako transporter w np. branży drogowców.

 

Koparki gąsienicowe Mecalac tej klasy są po prostu stworzone do pracy w warunkach, gdzie niemożliwe lub nieopłacalne jest zatrudnienie np. ładowarek kołowych. Nasz podziw dla tego sprzętu potwierdzili też operatorzy, z którymi udało nam się porozmawiać. Ich zdaniem na rynku nie ma wiele koparek gąsienicowych tego typu, które zapewniają taką łatwość prowadzenia i załadunku, przy zachowaniu ogromnej precyzji. Rzeczywiście, zasiadając za sterem 8MCR poczuliśmy się bardzo komfortowo.


Widoczność jest znakomita, a solidnie wykonana kabina daje duże poczucie bezpieczeństwa. Brawo panowie z Mecalac!

 

Dla kogo seria MCR Mecalac?

 

Seria koparek gąsienicowych Mecalac MCR robi naprawdę znakomite wrażenie. Obserwując pracę tych koparek nasunęła nam się jedna myśl: czy istnieje zadanie (oczywiście w granicach możliwości transportowych i dopuszczalnego tonażu), którego te maszyny nie dadzą rady wykonać? Nasza kreatywność się poddała.

 

Koparki MCR spełnią wszystkie wymagania budowlańców, instalatorów, ogrodników i spedytorów. Z taką myślą zostały stworzone. I kto powiedział, że nie ma rzeczy uniwersalnych?

 

                                                                                                                                          e-maszbud.pl

 

Koparki gąsienicowe Mecalac MCR – to Ty znajdź im wyzwanie.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU