24 marca 2015

Nowe koparki kołowe EW160E i EW180E firmy Volvo Construction Equipment ułatwiają życie na placu robót, wykonując różnorodne zadania.

Najnowsze koparki kołowe firmy Volvo Construction Equipment (Volvo CE) EW160E i EW180E są maszynami wielozadaniowymi, zaprojektowanymi z myślą o tym, aby spełniać na placu robót wszystkie potrzeby operatora. Obydwa modele można dostosować do konkretnych potrzeb klientów, korzystając z dodatkowych funkcji oraz szerokiego wachlarza elastycznych konfiguracji, które pozwalają operatorom łatwo i szybko zmieniać osprzęt.

 

W zależności od warunków podłoża klienci mogą na przykład wybierać spośród 12 różnych konfiguracji opon (w tym pojedynczych i bliźniaczych) od ośmiu różnych dostawców. Klienci mogą również wybierać różne długości ramienia koparkowego, dostosowując je do wymagań placu robót i przepisów obowiązujących na danym rynku. Opcjonalne funkcje hydrauliczne „X1 młot/nożyce” i „X3 rotator przegubowy” zapewniają moc osprzętowi wymagającemu przepływu jedno- lub dwukierunkowego oraz przepływ dwukierunkowy dla osprzętu wychylnego lub obrotowego. Poszczególne łyżki, młoty i chwytaki (wraz z szybkozłączem lub rotatorem przegubowym) zaprojektowano specjalnie z myślą o harmonijnej współpracy z maszynami Volvo, z którymi tworzą jedno trwałe, niezawodne urządzenie.

 

Operator może nie tylko szybko i łatwo zmieniać osprzęt potrzebny do wykonywania wszystkich prac na placu robót, ale także zabrać go w dowolne miejsce, oszczędzając czas transportu i zawsze gwarantując gotowość koparki do pracy. Obydwa modele są dopuszczone do użytkowania na drogach i można je wyposażyć w zaczep holowniczy o uciągu do ośmiu ton z hamulcami suchymi i do trzech ton bez hamulców. Operatorzy mogą również zabrać ze sobą wszystkie narzędzia w specjalnej, wysuwanej z podwozia skrzynce narzędziowej typu szufladowego. Dzięki tej nowej funkcji można przenosić ciężar do 120 kg. Przegrody skrzynki narzędziowej, które można ustawić w pięciu różnych pozycjach, pomagają operatorowi zachować porządek, a blokada mechaniczna nie pozwala na wysunięcie się szuflady podczas transportu czy eksploatacji. W kabinie jest więcej miejsca do przechowywania, a także dużo miejsca na nogi.

 

Komfort i kontrola

 

Oprócz warunków pracy, które zapewniają komfort i wygodę, koparki EW160E i EW180E uzyskały większą wydajność dzięki doskonałej kontroli. Na przykład układ elastycznego zawieszenia wysięgnika, wyposażony w obwód hydrauliczny i amortyzatory gazowe, umożliwia operatorowi szybszą jazdę po wyboistych drogach czy nierównym terenie. Udoskonalono również cały układ hydrauliczny dla uzyskania większej precyzji reakcji. Rozmieszczone w sposób ergonomiczny elementy interfejsu maszyny, w tym drążki sterownicze, klawiatura i monitor LCD, są proste i łatwe w obsłudze.

Duża szyba przednia zapewnia doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach; w obydwu modelach uzyskano lepszą widoczność w prawo i wprowadzono funkcję Volvo Smart View. Trzy kamery zamocowane na trzech różnych narożnikach maszyny, z przodu, z tyłu i z boku, przekazują w czasie rzeczywistym obraz pracującej maszyny widzianej z góry. Wspomniane trzy kamery rejestrują również poszczególne ujęcia maszyny z przodu, z tyłu i z boku. Ta inteligentna i wiodąca w branży technologia pomaga operatorowi widzieć pod każdym kątem i zapewnić bezpieczny obrót maszyny.

 

Zgodne z wymogami bezpieczeństwa i trwałe

 

Koparki EW160E i EW180E zaprojektowano i przetestowano pod kątem zagwarantowania najwyższych standardów efektywności i niezawodności, aby zapewnić klientom spokój podczas eksploatacji. Kabina jest zgodna z normą ROPS, a silniki firmy Volvo spełniają surowe wymagania norm emisji Tier 4 Final/Stage IV w Ameryce Północnej i Europie. Ponadto obydwa modele posiadają certyfikat EuroTest, który zapewnia zgodność z nowo wprowadzonymi europejskimi przepisami bezpieczeństwa. Solidne osie koparki z automatyczną lub włączaną przez operatora funkcją ruchu wahliwego osi przedniej, są niezwykle wytrzymałe, podobnie jak podwozie, które chroni duży prześwit do podłoża, i jest wystarczająco mocne, aby radzić sobie w trudnych warunkach.

 

Obydwa modele zaprojektowano z myślą o łatwości przeprowadzania serwisu, aby utrzymywać koparkę w jak najlepszym stanie i zapewnić jej dyspozycyjność. Bezpośrednio po uruchomieniu maszyny następuje automatyczne sprawdzenie poziomu wszystkich płynów, w tym oleju silnikowego i oleju hydraulicznego, a w razie potrzeby na elektronicznym wyświetlaczu pojawia się stosowne ostrzeżenie dla operatora. Aby ułatwić tankowanie, elektryczna pompa paliwa dostarcza 50 litrów paliwa na minutę. Została ona dogodnie umieszczona obok zbiornika paliwa i jest dostępna z poziomu podłoża.

 

Filtry i punkty smarowania są również dostępne z poziomu podłoża i są zgrupowane razem. Szybki i łatwy dostęp w celu przeprowadzenia czyszczenia i konserwacji przekłada się na większe prawdopodobieństwo wykonywania regularnych czynności kontrolnych, co przyczynia się do szybszego wykrywania problemów i wydłużenia okresu eksploatacji maszyny.

 

Volvo maszyny Budowlane

Koparki kołowe Volvo EW160E i EW180E dbają o wydajność

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU