20 maja 2015

Nowa generacja koparek Volvo Construction Equipment do wyburzeń na wysokości, wyposażonych w silnik zgodny z normami Tier 4 Final/Stage IV, łączy w sobie optymalną wytrzymałość i wysoki poziom bezpieczeństwa. Maszyny te, dzięki swym zaletom, pozwalają na wysoce rentowną realizację wszelkich projektów wyburzeniowych.

 

Firma Volvo Construction Equipment specjalizuje się w produkcji najwyższej klasy maszyn wyburzeniowych o ponadprzeciętnej wytrzymałości i wydajności. Nowe koparki EC380EHR i EC480EHR do wyburzeń na wysokości zostały zaprojektowane i są wytwarzane z myślą o tych właśnie wymagających zastosowaniach, oferując maksymalny poziom bezpieczeństwa we wszelkich pracach wyburzeniowych. Zamontowana na ramie osłona przed spadającymi przedmiotami (FOG — Falling Object Guard) i bezpieczne okna chronią operatora w sytuacjach, w których istnieje ryzyko uderzenia kabiny przez gruz, zaś kamery przekazujące obraz z tyłu i z boków zapewniają pełną i nieprzerwaną widoczność całego miejsca prac. Opisywane maszyny, wytwarzane w czołowych zakładach produkcyjnych firmy Volvo CE, mają zapewnione zaplecze w postaci ogólnoświatowej sieci serwisu i zaopatrzenia w części zamienne — by ewentualne przestoje ograniczone były do minimum.

 

Jako maszyny zaprojektowane specjalnie do prac wyburzeniowych, w których liczy się wytrzymałość i niezawodność przy trudnej, długotrwałej eksploatacji, koparki EC380EHR i EC480EHR wyposażone są w solidne podzespoły oraz silnik Volvo o dużej mocy, zgodny z normami Tier 4 Final/Stage IV. Charakteryzują się dużą wytrzymałością podwozia i zwiększonym zasięgiem roboczym w pełnym zakresie 360°, przez co wyeliminowana jest konieczność przestawiania maszyny, a prace przebiegają z maksymalną produktywnością. Rozsuwane podwozie przystosowane do eksploatacji w trudnych warunkach można schować na czas transportu i rozsunąć w celu uzyskania maksymalnej stabilności w miejscu prowadzenia prac.

 

Nie oprze im się żaden budynek

 

Dzięki swojej solidnej konstrukcji, gotowości do pracy z ciężkim osprzętem i znakomitym układom hydraulicznym, koparki EC380EHR i EC480EHR doskonale radzą sobie nawet w najtrudniejszych projektach wyburzeniowych. W najnowszej generacji koparek Volvo do wyburzeń na wysokości wprowadzono udoskonalenia konstrukcji mechanicznej i układu hydraulicznego, optymalizując je pod kątem obsługi cięższego osprzętu. Wzrosła także maksymalna wysokość sworznia, co przekłada się na większy zasięg roboczy, a tym samym — produktywność. Ponadto w nowym układzie elektrohydraulicznym zastosowano inteligentną regulację przepływu na żądanie, która umożliwia precyzyjne sterowanie maszyną i przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa.

 

Koparki EC380EHR i EC480EHR wyposażone są w liczne rozwiązania przeznaczone specjalnie do trudnych wyburzeń i chroniące maszynę w tych skrajnie niekorzystnych warunkach eksploatacji. Ekrany z mikrosiatki na drzwiach i osłonie silnika zabezpieczają przed przedostaniem się zanieczyszczeń do wnętrza i poprawiają warunki pracy silnika, zaś pełnej długości osłony gąsienic uniemożliwiają utkwienie w gąsienicach ostrych przedmiotów. Osłona pierścienia obrotnicy zabezpiecza uszczelnienie łożyska i przewody układu smarowania obrotnicy przed uszkodzeniem przez pręty zbrojeniowe, belki drewniane lub inne składniki gruzu.

 

Opisywane maszyny zaprojektowane są w taki sposób, by dało się je szybko i efektywnie wdrożyć do pracy — przygotowanie maszyny przy użyciu systemu szybkiego montażu Volvo CE zwykle zajmuje jednemu inżynierowi tylko od trzech do czterech godzin. Koparki mogą być wyposażone w układ odpylania z hydrauliczną pompą ssącą o wydajności 30 l/m., który eliminuje potrzebę stosowania osobnego rozwiązania. Cztery dysze, po dwie po każdej stronie ramienia, rozpylają drobną mgłę, która wychwytuje cząstki pyłu. Tego samego układu wodnego można używać do mycia maszyny za pomocą wysokociśnieniowej lancy zamontowanej za kabiną.

 

Komfortowe wyburzanie

 

EC380EHR i EC480EHR są maszynami wiodącymi w branży także pod względem komfortu pracy operatora — za sprawą kabiny Volvo zapewniającej znakomitą widoczność oraz optymalnie rozmieszczonych kamer. W tak znakomitych warunkach praca jest zarówno wysoce produktywna, jak i bezpieczna. Operator ma do dyspozycji ergonomicznie rozmieszczone elementy sterowania i wygodnie siedzi na fotelu z pneumatycznym zawieszeniem amortyzującym.

Pochyleniem kabiny można sterować za pomocą przycisków umieszczonych na dźwigniach, zatem operator nie musi odrywać rąk od dźwigni i ma niczym niezakłócony widok z nowej kabiny zaprojektowanej do prac wyburzeniowych. Ponadto na ośmiocalowym monitorze wyświetlany jest obraz osprzętu i miejsca prowadzenia prac pochodzący z dwóch kamer zamontowanych na wysięgniku. Aby zapobiec przekraczaniu przez operatora ograniczeń eksploatacyjnych, maszyny wyposażono we wskaźnik całkowitego momentu obrotowego ostrzegający o zbliżaniu się do maksymalnego bezpiecznego obciążenia roboczego.

 

Wszechstronny osprzęt

 

Koparki EC380EHR i EC480EHR zwiększają wszechstronność każdego parku maszynowego. Innowacyjny hydrauliczny przegub modularny wyposażony jest w hydrauliczny mechanizm podwójnej blokady sworznia, pozwalający na odłączenie osprzętu do kopania i zmianę konfiguracji z wysięgnika do wyburzeń na wysokości na wysięgnik standardowy. W celu zachowania prawidłowego natężenia przepływu i ciśnienia dla osprzętu hydraulicznego, takiego jak łamacze, nożyce, kruszarki, chwytaki sortujące i głowice wychylno-obrotowe, maszynę można wyposażyć fabrycznie w różnego typu przewody hydrauliczne dopasowane do planowanego osprzętu.

 

Układ zarządzania osprzętem pozwala na zapisanie maksymalnie 20 różnych rodzajów osprzętu hydraulicznego, ułatwiając jego obsługę. W zależności od skonfigurowanego opcjonalnego wyposażenia hydraulicznego układ zarządzania może przechowywać natężenie przepływu, maksymalne ciśnienie i ustawienia, by obsługa maszyny była jeszcze bardziej komfortowa.

 

Volvo oferuje pełną gamę szybkozłączek (w tym specjalną szybkozłączkę typu S) idealnie dopasowanych do typoszeregu łyżek Volvo i zapewniających wysokie siły wyłomowe w każdych warunkach. Uniwersalna szybkozłączka Volvo pasuje do osprzętu różnego typu, zapewniając niezrównaną wszechstronność.

 

Volvo MB

Koparki wyburzeniowe Volvo EC380EHR i EC480EHR dosięgają nowego poziomu produktywności

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU