20 maja 2015

Nowość na łamach e-maszbud.pl. Jeszcze nigdy nie mieliśmy okazji gościć u nas produktu marki Hidromek. Okazja jest nie byle jaka, bo producent zaprezentował nam bardzo ciekawą serię koparko ładowarek spod znaku Alpha. Przybliżymy Wam ich możliwości na bazie modelu Hidromek 102 B Alpha. Zdradzimy, że maszyna naprawdę prezentuje się lepiej niż solidnie.

 

Bardzo dobre parametry robocze

 

Na początek dla porządku dodajmy, że cała seria koparko ładowarek Alpha składa się z pięciu reprezentantów: HMK 62 SS, HMK 102 S, HMK 102 B Supra, HM 102 S Supra i naszego dzisiejszego bohatera, Hidromek 102 B Alpha. To ponad 9-tonowa maszyna o sporych możliwościach. Jak przystało na koparko ładowarkę tej klasy jest narzędziem bardzo uniwersalnym, które świetnie sprawdzi się zarówno na placach budowy, jak i w drogownictwie. Pojemność łyżki załadowczej wynosi 1,1 m3. Maksymalna głębokość kopania sięga blisko 7 metrów, a podnoszenia ładunku 6,6 metra – to bardzo dobre wartości, oczywiście jak na wielkość maszyny.

 

Cała seria Alpha ma imponować użytkownikom sporymi możliwościami roboczymi. Hidromek 102 B nie będzie pod tym względem wyjątkiem, co już widać po specyfikacji jego napędu. Maszynę do pracy zachęca 4,4-litrowy, 4-cylindrowy silnik wysokoprężny Perkinsa o mocy 100KM i znakomitym momencie obrotowym wynoszącym aż 410 Nm. Możemy się więc spodziewać naprawdę dużej dynamiki i elastyczności. Dodajmy, że prędkość maksymalna na 6-tym biegu wynosi aż 40 km/h.

 

Hidromek 102 B Alpha – podnosi poziom komfortu

 

Już poprzednie modele koparko ładowarek Hidromek słynęły z wysokiego komfortu pracy operatora, ale 102 B Aplha jeszcze przesuwa granicę. Tradycyjnie mamy tu do czynienia z kabiną, która nie przenosi wibracji, jest znakomicie wyciszona i uszczelniona. Zajmowanie miejsca w maszynie jest wręcz wzorcowe.

Tym, co stanowi absolutnie najbardziej charakterystyczny znak rozpoznawczy kabin Hidromek jest doskonała widoczność. Operator siedząc na obu stanowiskach pracy ma widoczność w zakresie 360 stopni. Kabina jest na tyle szeroka, że można się w niej swobodnie przemieszczać, a widoczności nie ograniczają żadne niepotrzebne elementy. Podobają się nam duże powierzchnie przeszkleń i fakt, że wszystkie niezbędne narzędzia sterownicze są pod ręką.

 

Hidromek naprawdę imponuje ergonomią.

 

Operator ma do swojej dyspozycji mnóstwo elementów podnoszących jakość i komfort pracy. Kabinę opcjonalnie można wyposażyć w klimatyzację i zaawansowany system ogrzewania oraz chłodzony schowek. Seryjnie oferowany jest odtwarzacz MP3. Kabina oczywiście spełnia wymagania norm ROPS i FOPS, jest bardzo bezpieczna. Sterowanie odbywa się za pośrednictwem ergonomicznych joysticków i dobrze leżącej w dłoniach, niezbyt dużej kierownicy.

Maszyna bardzo dobrze się prowadzi, ma 4 koła skrętne, dzięki czemu poradzi sobie w bardzo różnych sytuacjach gruntowych. Napęd działa bardzo sprawnie, a pochwalić musimy też wyjątkową stabilność jazdy, nawet przy dużym obciążeniu – dba o to układ Motion Stabilizer System. Maszynę możemy oczywiście doposażyć w wiele specjalistycznych elementów, a gama dodatkowych łyżek, wideł, spychów i lemieszy jest naprawdę imponująca.

 

Rewelacyjne rozwiązanie

 

Sporo superlatyw popłynęło już w kierunku nowej pozycji w gamie maszyn Hidromek, ale na deser zostawiliśmy sobie prawdziwą wisienkę na torcie. W koparko ładowarkach serii Alpha zagościły świetne monitory LCD, które są umieszczone w taki sposób, aby operator po delikatnym odwróceniu głowy miał już pełen podgląd parametrów pracy maszyny.

Nie musi więc całkowicie odwracać wzroku od pola pracy, jest bardziej skupiony, a przez to także wydajny. Widać, że Hidromek bardzo się do tego elementu przyłożył, ale efekt jest świetny. Na monitorach wyświetlane są oczywiście najważniejsze informacje o zakresie pracy koparko ładowarki.

 

Pełna kontrola, znakomita ergonomia, po prostu chcemy takie rozwiązania widzieć w każdej maszynie budowlanej. Brawo Hidromek!

 

e-maszbud.pl


Koparko ładowarka Hidromek 102 B Alpha – spróbuje namieszać w wymagającym segmencie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU