30 czerwca 2015

Kubota najwyraźniej ma ochotę jeszcze powiększyć swoją przewagę nad konkurencją w segmencie małych maszyn budowlanych. Po kilku nowościach z dziedziny minikoparek, teraz przyszedł czas na coś dla szukających uniwersalnej ładowarki. Ładowarka Kubota R065 to idealny przykład nowoczesnej, bardzo wydajnej maszyny, w której zastosowane funkcje bezpośrednio przekładają się na zwiększenie komfortu i tempa pracy. 

 

Maszyna stworzona z myślą o człowieku 

 

Ładowarka Kubota R065 jest zupełną nowością w ofercie producenta i to nowością już dostępną w sprzedaży u oficjalnego dealera Kuboty w Polsce, w firmie HKL Baumaschinen Polska. R065 nie bazuje na żadnym poprzednim modelu. Całość została zaprojektowana od początku, włącznie z kabiną. Głównym zadaniem inżynierów Kuboty było stworzenie maszyny wszechstronnej, ale także bardzo wygodnej w użytkowaniu. To się zdecydowanie udało. Zasiadając w kabinie od razu docenimy znakomitą widoczność do przodu. Lewe drzwi są całe przeszklone, a prawe okno otwiera się na całą szerokość. Z tyłu producent postawił na profilowane przeszklenia szyb. Wrażenie jest bardzo pozytywne, a efekt to podniesienie poziomu bezpieczeństwa pracy operatora na budowie. 

 

A propos bezpieczeństwa. Nowa kabina spełnia wszelkie normy odnośnie odporności na zgniatanie i skutki upadku. Jest świetnie wyciszona i zabezpieczona przed drganiami. Praca na fotelu operatora bez wątpienia jest przyjemna, a to pierwszy krok w stronę zwiększenia precyzji oraz produktywności. Fotel jest oczywiście amortyzowany i w pełni regulowany. Na wyposażeniu znalazł się też czytelny wyświetlacz. Operator ma do swojej dyspozycji wygodną kierownicę i ergonomiczny joystick.

 

Ładowarka Kubota R065 – mistrzyni uniwersalności 

 

Tego typu sprzęt doskonale uzupełnia gamę większych maszyn na placach budowy, ale najczęściej jest wykorzystywany przy pracach polegających na kształtowaniu krajobrazu oraz w rolnictwie. Z tą myślą zaprojektowany został układ hydrauliczny i teleskopowy ładowarki. Zapewnia ona jeden z najlepszych w klasie poziomów zwału. Wysokość podnoszenia na widłach wynosi aż 3020mm, a na standardowej łyżce ładowarkowej 3230mm. Dodając do tego pojemną łyżkę (od 0,65 do 0,89 m3), otrzymujemy maszynę nie tylko uniwersalną, ale także bardzo pomocną przy większości prac. 

 

Kubota montuje w tej ładowarce automatyczny układ ustawienia kąta łyżki. To bardzo przyjazne dla operatora rozwiązanie, które zwiększa precyzję pracy. Kierowca może zaprogramować pożądany przez siebie kąt ustawienia, a po zakończonym zadaniu łyżka sama wróci do pierwotnego położenia. Maszyna świetnie poradzi sobie także przy transportowaniu palet – wydajny układ poziomowania ramienia dba, aby materiał był przewożony stabilnie nawet w trudnych warunkach terenowych. 

 

Zaawansowana technika, ale łatwe serwisowanie 

 

Przejdźmy do silnika. Ładowarkę napędza motor Kuboty o mocy 47,3 KM. Zapewnia on bardzo sprawne przemieszczanie się ważącej 4165 kilogramów maszyny. Moc jest w zupełności wystarczająca, co pokazuje nam parametr siły odspajania – wynosi ona 41,8 kN. Wydajny układ hydrauliczny zapewnia maksymalny udźwig przy jeździe na wprost 1900kg, a na skręcie 1520kg.


Mimo, że mamy do czynienia z bardzo zaawansowaną konstrukcją, to tradycyjnie u Kuboty nie przerażają czynności serwisowe. Producent zadbał, aby wszystkie kluczowe elementy wymagające regularnej kontroli były dostępne bez sięgania po specjalistyczne narzędzia – wystarczy tylko uchylić tylną klapę. O wszelkich nieprawidłowościach w pracy ładowarki operator zostanie poinformowany za pośrednictwem wyświetlacza, z kolei serwis odczyta tego typu informacje ze specjalnego wskaźnika ciekłokrystalicznego. Transport maszyny także nie nastręcza żadnych problemów – ma ona wysokość 2480mm, dlatego może być spokojnie przewożona na standardowej przyczepie. 

 

Ładowarka Kubota R065 to kolejny znakomity model w portfolio producenta. Firma osiągnęła już mistrzostwo w kategorii minikoparek, pora na wyznaczenie nowych trendów w grupie małych, wydajnych ładowarek kołowych. 

 

e-maszbud.pl

Ładowarka Kubota R065 – mała, a tak wiele potrafi 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU