W maju branża maszyn budowlanych miała swoje wielkie święto - dwie prestiżowe imprezy targowe w Polsce!


Pierwsza to AUTOSTRADA w Kielcach (14-16.05), a druga – INTERMASZ w Poznaniu (21-24.05). Ciekawostką jest fakt, że ładowarka kołowa ze Stalowej Woli marki DRESSTA została nagrodzona przez dwa niezależne Sądy Konkursowe medalami za innowacyjność i technologię.

 

Medalistka jest maszyną, która ma zastąpić znaną na polskim rynku ładowarkę 534E będącą zmodernizowaną wersją popularnej Ł-34. W odróżnieniu od ładowarki 534E, model 530R jest znacznie nowocześniejszy i posiada współczesną stylistykę nadwozia, układ roboczy typu Z, mokre hamulce, skrzynię biegów i mosty napędowe renomowanej niemieckiej firmy ZF. Ładowarka kołowa DRESSTA 530R przeznaczona jest głównie do pracy w kamieniołomach, żwirowniach, piaskowniach, terminalach przeładunkowych, zakładach komunalnych, elektrociepłowniach i odkrywkowych kopalniach węgla brunatnego, jako sprzęt pomocniczy.

Ekologiczny i nowoczesny silnik firmy Cummins o mocy 208 KM spełnia wymogi norm poziomu emisji spalin Tier 4 Interim. Ten wysokoprężny silnik z turbodoładowaniem, rzędowy, z elektronicznie sterowanym systemem paliwowym „common rail” daje ładowarce odpowiednią moc i moment obrotowy. Natomiast elektrycznie sterowana skrzynia biegów typu „power shift”, przełączalna pod obciążeniem, zapewnia płynną zmianę biegów podczas pracy maszyny, co z kolei przekłada się na komfort pracy operatora. Nawet przy pełnych obrotach silnika, zmiana kierunku lub biegu bez użycia hamulca odbywa się bez szarpnięć. Cztery biegi do przodu i trzy biegi do tyłu zapewniają zakres prędkości jazdy niezbędny do uzyskania wysokiej wydajności maszyny.

W pełni przeszkloną kabinę umieszczono na tylnej ramie ładowarki, dzięki czemu operator ma doskonałą widoczność pola pracy i stale śledzi osprzęt roboczy. Ułatwia to także dostęp do przegubu głównego, upraszcza czynności obsługowe skrzyni biegów i pomp hydraulicznych. Kabina jest konstrukcją typu ROPS/FOPS, zgodną z międzynarodowymi normami ISO, które gwarantują skuteczną ochronę operatora, zarówno w przypadku przewrócenia się maszyny, jak i przed spadającymi z góry przedmiotami. Joystick do sterowania łyżką (zamykanie, trzymanie, otwieranie) i wysięgnikiem (podnoszenie, trzymanie, opuszczanie i położenie pływające) jest umieszczony po prawej stronie fotela. Fotel jest regulowany w zależności od wagi operatora, wyposażony w podłokietniki i pas bezpieczeństwa. Standardowo wyciszona kabina ładowarki posiada klimatyzację i ogrzewanie, dodatkowe światła i lusterka (wewnętrzne i zewnętrze), wycieraczki i spryskiwacze szyb, blokadę drzwi w pozycji otwartej, instalację radiową, lampę ostrzegawczą na dachu. Maszyną steruje się za pomocą regulowanej kolumny kierowniczej (wysokość, kąt położenia). Wyposażono ją także w kamerę cofania i monitor w kabinie.

Na specjalne zamówienie ładowarkę 530R można wyposażyć w dodatkowe osprzęty robocze (różne rodzaje łyżek wymieniane przy pomocy szybkozłącza hydraulicznego), system centralnego smarowania, system stabilizacji jazdy i system ważenia urobku z elektronicznym czytnikiem.

Ładowarka kołowa serii „530” produkowana jest w Stalowej Woli od 2001 roku. Jest to konstrukcja własna producenta, opracowana przez polskich inżynierów. Najnowszy model tej serii, czyli medalowa 530R zostanie wprowadzona do seryjnej produkcji w II połowie 2014 r.

Maszyny ze Stalowej Woli cechuje stosunkowo prosta i niezawodna konstrukcja. Ich parametry pracy nie ustępują bardziej rozpoznawanym markom. Biorąc pod uwagę powyższe oraz konkurencyjne ceny samych maszyn, części zamiennych i usług serwisowych, użytkownik osiąga korzyści nie tylko przy ich zakupie, ale także w czasie całego okresu eksploatacji. Dlatego maszyny te cieszą się uznaniem tych wszystkich, którzy potrzebują maszyn dobrych i wydajnych, oraz potrafią liczyć korzyści z ich użytkowania.


                                                                                                                                              Marek Stańkowski
Autor albumu „Stalowe kolosy”

 

Medalowa  maszyna.
Ładowarka kołowa DRESSTA 530R.

10 października 2014

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU