10 października 2014

 

W maju branża maszyn budowlanych miała swoje wielkie święto - dwie prestiżowe imprezy targowe w Polsce!


Pierwsza to AUTOSTRADA w Kielcach (14-16.05), a druga – INTERMASZ w Poznaniu (21-24.05). Ciekawostką jest fakt, że ładowarka kołowa ze Stalowej Woli marki DRESSTA została nagrodzona przez dwa niezależne Sądy Konkursowe medalami za innowacyjność i technologię.

 

Medalistka jest maszyną, która ma zastąpić znaną na polskim rynku ładowarkę 534E będącą zmodernizowaną wersją popularnej Ł-34. W odróżnieniu od ładowarki 534E, model 530R jest znacznie nowocześniejszy i posiada współczesną stylistykę nadwozia, układ roboczy typu Z, mokre hamulce, skrzynię biegów i mosty napędowe renomowanej niemieckiej firmy ZF. Ładowarka kołowa DRESSTA 530R przeznaczona jest głównie do pracy w kamieniołomach, żwirowniach, piaskowniach, terminalach przeładunkowych, zakładach komunalnych, elektrociepłowniach i odkrywkowych kopalniach węgla brunatnego, jako sprzęt pomocniczy.

Ekologiczny i nowoczesny silnik firmy Cummins o mocy 208 KM spełnia wymogi norm poziomu emisji spalin Tier 4 Interim. Ten wysokoprężny silnik z turbodoładowaniem, rzędowy, z elektronicznie sterowanym systemem paliwowym „common rail” daje ładowarce odpowiednią moc i moment obrotowy. Natomiast elektrycznie sterowana skrzynia biegów typu „power shift”, przełączalna pod obciążeniem, zapewnia płynną zmianę biegów podczas pracy maszyny, co z kolei przekłada się na komfort pracy operatora. Nawet przy pełnych obrotach silnika, zmiana kierunku lub biegu bez użycia hamulca odbywa się bez szarpnięć. Cztery biegi do przodu i trzy biegi do tyłu zapewniają zakres prędkości jazdy niezbędny do uzyskania wysokiej wydajności maszyny.

W pełni przeszkloną kabinę umieszczono na tylnej ramie ładowarki, dzięki czemu operator ma doskonałą widoczność pola pracy i stale śledzi osprzęt roboczy. Ułatwia to także dostęp do przegubu głównego, upraszcza czynności obsługowe skrzyni biegów i pomp hydraulicznych. Kabina jest konstrukcją typu ROPS/FOPS, zgodną z międzynarodowymi normami ISO, które gwarantują skuteczną ochronę operatora, zarówno w przypadku przewrócenia się maszyny, jak i przed spadającymi z góry przedmiotami. Joystick do sterowania łyżką (zamykanie, trzymanie, otwieranie) i wysięgnikiem (podnoszenie, trzymanie, opuszczanie i położenie pływające) jest umieszczony po prawej stronie fotela. Fotel jest regulowany w zależności od wagi operatora, wyposażony w podłokietniki i pas bezpieczeństwa. Standardowo wyciszona kabina ładowarki posiada klimatyzację i ogrzewanie, dodatkowe światła i lusterka (wewnętrzne i zewnętrze), wycieraczki i spryskiwacze szyb, blokadę drzwi w pozycji otwartej, instalację radiową, lampę ostrzegawczą na dachu. Maszyną steruje się za pomocą regulowanej kolumny kierowniczej (wysokość, kąt położenia). Wyposażono ją także w kamerę cofania i monitor w kabinie.

Na specjalne zamówienie ładowarkę 530R można wyposażyć w dodatkowe osprzęty robocze (różne rodzaje łyżek wymieniane przy pomocy szybkozłącza hydraulicznego), system centralnego smarowania, system stabilizacji jazdy i system ważenia urobku z elektronicznym czytnikiem.

Ładowarka kołowa serii „530” produkowana jest w Stalowej Woli od 2001 roku. Jest to konstrukcja własna producenta, opracowana przez polskich inżynierów. Najnowszy model tej serii, czyli medalowa 530R zostanie wprowadzona do seryjnej produkcji w II połowie 2014 r.

Maszyny ze Stalowej Woli cechuje stosunkowo prosta i niezawodna konstrukcja. Ich parametry pracy nie ustępują bardziej rozpoznawanym markom. Biorąc pod uwagę powyższe oraz konkurencyjne ceny samych maszyn, części zamiennych i usług serwisowych, użytkownik osiąga korzyści nie tylko przy ich zakupie, ale także w czasie całego okresu eksploatacji. Dlatego maszyny te cieszą się uznaniem tych wszystkich, którzy potrzebują maszyn dobrych i wydajnych, oraz potrafią liczyć korzyści z ich użytkowania.


                                                                                                                                              Marek Stańkowski
Autor albumu „Stalowe kolosy”

 

Medalowa  maszyna.
Ładowarka kołowa DRESSTA 530R.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU