10 października 2014

 

Potężne, bezkompromisowe, trwałe, odporne na każde warunki. Takie maszyny budowlane znają zawodowcy na całym świecie. Wybierają je od lat ufając najlepszym rozwiązaniom. Świat się jednak zmienia, a wymagania rosną. Nadal liczy się moc i wytrzymałość. Ale teraz pod zielonym sztandarem. Tym tropem poszedł gigant rynku maszyn budowlanych, firma Komatsu. Japończycy zaprezentowali nową ładowarkę, która godzi interesy z pozoru nie do pogodzenia. Zawodowców i ekologów.

 

Ładowarka kołowa Komatsu WA-320-7 jest kontynuacją znakomitej i bardzo chwalonej przez użytkowników serii 6. Maszyna została zaprojektowana na europejski rynek, co wyraźnie widać w specyfikacji. Zacznijmy od silnika.

 

Moc w parze z ekologią

 

Potężną ładowarkę napędza mocny, 165-konny motor Komatsu jest znakomitym przykładem na to, że nawet w ciężkiej pracy można myśleć i realizować idee ekologii i ekonomii. Silnik korzysta z technologii SmartLoader Logic, pozwalającej oszczędzić do 10% paliwa. Pomysł polega na to, że w trakcie wykonywania mniej wymagających prac, automatycznie ograniczane są obroty silnika, a to przekłada się na mniejsze zużycie paliwa. Operatorowi w uzyskaniu najlepszych wyników pomaga specjalny eco wskaźnik na monitorze wewnątrz kabiny.

 

Nowa konstrukcja Komatsu spełnia bardzo rygorystyczne wymagania Unii Europejskiej dotyczące emisji spalin. Ładowarka WA-320-7 spełnia najnowsze normy i jest przyjazna środowisku. Na osiągnięcie tak dobrych wyników wpływa zastosowanie nowoczesnego filtra
cząstek stałych marki Komatsu, który wychwytuje do 90% wszystkich zanieczyszczeń. Podkreślmy, że filtr oczyszcza się automatycznie nie powodując przestoju maszyny.

 

Napęd jeszcze nigdy nie działał tak sprawnie

 

Chlubą inżynierów Komatsu jest stworzenie technologii Hydrostatycznego Układu Napędowego HST. To ogromny sprzymierzeniec każdego zawodowca korzystającego z ładowarek japońskiego producenta. Sercem układu jest elektronicznie sterowana pompa oraz dwa silniki hydrauliczne. To rozwiązanie znakomicie sprawdza się w momencie, gdy ładowarka porusza się z niską prędkością.

 

Operator ma cały czas do dyspozycji duży moment obrotowy. Przy wyższych prędkościach druga pompa jest automatycznie odłączana, aby zmniejszyć zużycie paliwa.

 

Hydrostatyczny Układ Napędowy HST pozwala na osiągnięcie świetnych rezultatów podczas ładowania. Jest ono proste i przebiega bardzo gładko. Trzeba podkreślić najlepszą w całej klasie wysokość zrzutu, wynoszącą ponad 2,8 metra. Jednocześnie udźwig przekracza 11 ton. Nad stabilnością załadunku czuwa precyzyjny układ amortyzacji ramion. HST docenią przede wszystkim operatorzy. Dzięki temu rozwiązaniu ładowarka Komatsu WA-320-7 może manewrować na bardzo małej przestrzeni, a płynność ruszania przekłada się także na wolniejsze zużycie opon.

 

Kabina – operator zasługuje na wygodę

 

Komfort pracy operatora jest tak samo ważny, jak możliwości maszyny. Ładowarka Komatsu WA-320-7 zapewnia warunki godne najwyższych, europejskich standardów. Operator ma do swojej dyspozycji:

· klimatyzację z indywidualnym wyborem  temperatury
· klimatyzowany schowek
· podłokietnik z automatyczną regulacją wysokości
· złącze do odtwarzacza MP3
· gniazda 12 i 24V
· monitor ciekłokrystaliczny przekazujący najważniejsze  informacje

 

Na komfort pracy operatora ogromny wpływ ma zastosowanie bardzo nowoczesnej konstrukcji kabiny – SpaceCab. Opatentowany system Komatsu pozwolił zredukować hałas do poziomu zaledwie 69 dB. Wnętrze kabiny jest ponadto w pełni pyłoszczelne i wolne od drgań – to zasługa nowatorskiego i bardzo skutecznego mocowania najważniejszych podzespołów ładowarki.

 

Korzystaj z najnowszych rozwiązań

 

Rozwój technologiczny ma nam służyć. Komatsu wzięło to sobie do serca i na pokładzie swojej ładowarki WA-320-7 zamontowało rewolucyjne rozwiązanie. KOMTRAX jest odpowiedzią na potrzeby logistyków i spełnieniem marzeń właścicieli firm budowlanych. Dzięki bezprzewodowej łączności wi-fi maszyna przekazuje najważniejsze informacje o przebiegu swojej pracy.

 

KOMTRAX daje zarządcy floty sprzętu i serwisowi maszyn Komatsu kontrolować zużycie ładowarki, przewidywać potrzebę wymiany podzespołu, pilnować terminu przeglądu okresowego. Co więcej – zyskujemy wiedzę o aktualnym położeniu sprzętu i parametrach jego pracy. To pozwala zwiększyć wydajność i oszczędzać pieniądze. Wszystkie informacje są magazynowane na komputerze właściciela maszyny, a dostęp do nich jest możliwy z dowolnego miejsca na świecie. Kontrola służy większej efektywności – trzeba to wykorzystać.

 

Wydajność. Moc. Komfort. Prestiż. To wszystko ma kluczowe znaczenie w branży maszyn budowlanych. Komatsu dokłada jeszcze jeden element. Pewność. Bardzo przyjazny system gwarancyjny i serwisowy Komatsu Care daje właścicielowi ładowarki ogromny spokój. Program zakłada pełną gwarancję w czasie pierwszych 3 lat lub 2000 motogodzin pracy. Specjalistyczny serwis będzie dokonywać przeglądów, montować wyłącznie oryginalne części. Właścicielowi przysługuje również maksymalnie dwukrotna wymiana filtra cząstek stałych. Sam filtr objęty jest pięcioletnią gwarancją, ograniczoną 9000 godzin pracy.

 

Komatsu wyznacza trendy. Ładowarka WA-320-7 porządkuje branżę. Zawodowcy wiedzą, co wybrać.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                  e-maszbud.pl

 

Moc w trybie ECO. Ładowarka kołowa Komatsu WA-320-7.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU