23 lutego 2016

Mały, wydajny, niedrogi, niezawodny, z dobrym serwisem – takie rzeczy znajdziemy już nie tylko u dawnego operatora telefonii komórkowej. Producenci maszyn rolniczych i budowlanych udowadniają, że połączenie jeszcze do niedawna sprzecznych parametrów roboczych jest jak najbardziej możliwe. Tylko się cieszyć – w końcu korzystają na tym klienci. Oto kolejny dowód na niesamowity rozwój branży maszyn. Ładowarka teleskopowa Manitou MVT730 zaskakuje swoimi możliwościami roboczymi, szczególnie gdy uwzględnimy jej naprawdę niewielkie wymiary.

 

Ładowarka teleskopowa Manitou MVT730 – z homologacją traktorową

 

Sprzęt jest przede wszystkim przeznaczony dla rolników, o czym świadczy największa zaleta ładowarki, czyli homologacja traktorowa na transport. Dzięki temu maszyna może być wykorzystywana do przewożenia materiałów, których waga wraz z masą przyczepy może wynosić maksymalnie nawet 24 tony. Warto podkreślić, że prędkość przejazdowa takiego zestawu wynosi aż 36 km/h.

 

W jeździe bardzo pomaga świetna przekładnia Varioshift, znana już z innych maszyn Manitou, czyli połączenie napędu hydrostatycznego z dwustopniową przekładnią mechaniczną. Rozwiązanie to umożliwia płynną i precyzyjną pracę oraz osiągnięcie wyższej prędkości maksymalnej. W efekcie ładowarce nigdy nie brakuje mocy zarówno w trakcie jazdy, jak i operowania na placu.

 

Niewielka, ale sporo potrafi

 

Ładowarka teleskopowa Manitou MVT730 jest przedstawicielem serii maszyn kompaktowych. Jej wymiary pozwalają na swobodną pracę zarówno w magazynach, jak i na ciasnych placach budowy oraz oczywiście w sadach i na polach. Szerokość całkowita maszyny wynosi jedynie 2,11 metra, a wysokość delikatnie przekracza 2 metry.

 

Za tak kompaktowymi wymiarami kryją się jednak bardzo duże możliwości robocze. Udźwig nominalny maszyny wynosi aż 3 tony, a maksymalna wysokość podnoszenia to ponad 6,8 metra. Jeśli komuś to nie wystarcza, wówczas pojawia się bliźniaczy model z oferty Manitou, czyli MVT929 – ta maszyna umożliwia podnoszenie 2900 kilogramów na wysokość aż 8,63 metra, zachowując przy tym identyczne wymiary jak MVT730.

 

Mocne serce

 

Manitou MVT730 napędza sprawdzona, niezawodna jednostka marki Deutz. Ten nowoczesny turbodoładowany silnik spełnia normę emisji spalin EU Stage 3B i to bez potrzeby stosowania filtra DPF czy dodatku AdBlue. Jest to obecnie dobry standard w tej klasie maszyn. Silnik rozwija moc 101 KM, która w zupełności wystarcza do napędzania ważącej ponad 6 ton ładowarki.

 

Producent postawił na pompę hydrauliczną o nominalnym przepływie 85 l/min, jednak dzięki zastosowaniu rozdzielacza z dzielnikiem przepływu hydraulika jest odpowiednio wydajna i zapewnia naprawdę imponujące osiągi oraz płynne wykonywanie kliku ruchów roboczych jednocześnie. Maksymalny wysięg ramienia to aż 3,86 metra, a siła odspajania wynosi 5770 daN.

 

Warto jeszcze rzucić okiem na kabinę, gdzie jako standard zagościł wygodny i precyzyjny joystick JSM, czyli rozwiązanie sprawdzone już w wielu maszynach Manitou. Dostęp do miejsca operatora jest ułatwiony poprzez znaczne obniżenie mocowania kabiny. W środku panuje charakterystyczny dla maszyn Manitou porządek – wszystko podporządkowane jest widoczności oraz intuicyjności obsługi.

Ładowarka teleskopowa Manitou MVT730 to sprzęt wysokiej klasy, który spokojnie znajdzie sobie miejsce na rynku nie tylko rolniczym, ale także budowlanym. Jej uniwersalność jest imponująca, a osiągi w zupełności wystarczające nawet dla bardzo wymagających klientów.

 

e-maszbud.pl

Ładowarka teleskopowa Manitou MVT730 – kompaktowe wymiary, ale spore możliwości

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU