16 września 2015

Są zadania, z którymi nie poradzi już sobie zwykła ładowarka, ale nie ma również miejsca, aby zaprosić do działania dźwig. To idealne warunki dla ładowarek teleskopowych. Tego typu sprzęt świetnie sprawdza się w pracy wymagające podnoszenia bardzo ciężkich materiałów na duże wysokości. Mamy dla Was coś specjalnego. To Manitou MRT 3255 Privilege Plus – największa ładowarka teleskopowa na rynku.

 

Mistrz wysokości

 

Ładowarka teleskopowa MRT 3255 Privilege Plus to prawdziwy kolos w tym segmencie maszyn. Została zaprojektowana do radzenia sobie z największymi zadaniami. Maksymalna i wciąż w pełni użyteczna wysokość podnoszenia jest ustalona na poziomie blisko 32 metrów. To w zupełności wystarczający pułap w większości sytuacji – czy to w halach przemysłowych, czy na placach budów.

 

Podnoszenie ciężkiego materiału na tak dużą wysokość jest oczywiście ryzykowne, dlatego Manitou wyposażyło swój wózek w korektor przechyłu oraz podpory teleskopowe o dużej powierzchni. Dzięki temu maszyna jest bardzo stabilna w każdych warunkach i zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

Ładowarka posiada automatyczny system rozpoznawania osprzętu E-reco, który natychmiast powiadamia operatora o maksymalnym dopuszczalnym zakresie obciążeń. Nie ma więc mowy o groźnych w skutkach pomyłkach. Dla zwiększenia komfortu pracy w kabinie znalazł się bardzo wygodny, nastawiany fotel, a na ilość miejsca naprawdę nie można narzekać. Tradycyjnie w przypadku Manitou mamy do czynienia z doskonałą ergonomią.

 

Manitou MRT 3255 Privilege Plus – sprzęt do zadań specjalnych

 

Opisywana ładowarka jest największą produkowaną obecnie maszyną tego typu. Jej długość do obsady wideł wynosi 8,5 metra, a szerokość z wyciągniętymi stabilizatorami 7,1 metra. Wózek ma 3,2 metra wysokości i masę własną wraz ze standardowymi widłami na poziomie blisko 24 ton. Przy tak dużych rozmiarach maszyna jest bardzo zwrotna – promień skrętu wynosi zaledwie 4,9 metra. Wózek porusza się z prędkością do 40 km/h.

 

Udźwig ładowarki jest imponujący – to 5,5 tony. Wspomnieliśmy już o maksymalnej, blisko 32-metrowej wysokości podnoszenia, ale warto również zwrócić uwagę na maksymalny zasięg, który wynosi nieco ponad 27 metrów. Tak duże możliwości zapewnia maszynie wydajny układ hydrauliczny o przepływie 210 l/min i ciśnieniu 350 bar.

 

Taki duży, a tak ekologiczny

 

Manitou jest jedną z firm bardzo mocno stawiających na kwestie ekologiczne, dlatego w jej wózku nie mogło zabraknąć bardzo nowoczesnej jednostki napędowej. Jej producentem jest Mercedes. Silnik diesla spełnia najnowszą normę emisji spalin (czwarty etap), jest przy tym oszczędny i nie generuje nadmiernego hałasu.

 

Jednostka rozwija moc 231KM, a maksymalny moment obrotowy osiąga już przy 1600 obrotów na minutę. Czterocylindrowy silnik o pojemności 5,1 litra jest zasilany wtryskiem bezpośrednim i chłodzony wodą.

 

Maszynę można wyposażyć w całą paletę akcesoriów roboczych: czerpak zbierakowy, wysięgnik-żuraw z wyciągarką, rozkładany pomost roboczy czy inne platformy i wysięgniki. To znacznie zwiększa jej uniwersalność i pozwala jej skutecznie pracować w praktycznie każdych warunkach.

 

Manitou MRT 3255 Privilege Plus jest tego typu maszyną, która z powodzeniem może połączyć funkcje wielu innych sprzętów. To jej ogromna zaleta, która w bezpośredni sposób przekłada się na zwiększenie tempa pracy i ograniczenie jej kosztów. Największa dostępna na rynku ładowarka teleskopowa prezentuje wszystkie cechy, które przez lata pozwalały budować świetną markę producenta – wytrzymałość, jakość i niestandardowe możliwości robocze.

 

e-maszbud.pl

Manitou MRT 3255 Privilege Plus - największa ładowarka teleskopowa na świecie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU