28 stycznia 2016

Na rynku budowlanym dominują obecnie platformy robocze o zasięgu 16 metrów. Owszem, zapewniają one spore możliwości, ale faktem jest, że większość firm nie do końca je wykorzystuje. Problem pozostaje natomiast wielkość sprzętu, którego ustawienie nie wszędzie jest możliwe. Ten węzeł gordyjski postanowiła rozwiązać firma Manitou, która opracowała platformę roboczą Man'Go o zasięgu 12 metrów.

 

Man'Go 12 od Manitou – złoty środek?

 

12-metrowa platforma ma oczywiście o wiele mniejszy zasięg, a przez to możliwości robocze, ale praktyka pokazuje, że w zdecydowanej większości przypadków taki sprzęt będzie optymalnym wyborem dla firm. Ogromną zaletą Man'Go 12 są kompaktowe rozmiary, które decydują o tym, że ta platforma jest realną alternatywą dla 16-metrowej. Może bowiem być użyta w ciasnych przestrzeniach, w pobliżu budynków, nawet w centrach miast.

 

Prawdziwą sztuką w pracach nad nową platformą było stworzenie sprzętu o wiele mniejszego niż standardowy, ale za to nieustępującego mu szczególnie pod względem możliwości. Bardzo ważne dla Manitou były także kwestie związane z bezpieczeństwem i niezawodnością. Znajdziemy tu więc wszystkie najnowsze technologie, które dystansują konkurencję na rynku klasycznych platform przegubowych.

 

Na czym polega rewolucja?

 

Platforma Man'Go 12 wyróżnia się nie tylko kompaktowymi rozmiarami, ale także kilkoma innowacyjnymi rozwiązaniami. Przede wszystkim trzeba wspomnieć o nowym mechanizmie sterującym, którego centralny punkt stanowi całkowicie przeprojektowany system podnoszenia. Uwagę zwraca m.in. skrócony wysięgnik o długości 1500mm, co poprawia dostęp do strefy roboczej. Cały system podnoszenia jest znacznie uproszczony, a dzięki temu łatwiejszy i szybszy w obsłudze.

 

Kolejna nowość, to napędzanie platformy silnikami hydraulicznymi przy każdym z kół. Dzięki temu sprzęt świetnie daje sobie radę w trudnych warunkach terenowych, wsparty dodatkowo przez m.in. blokadę mechanizmu różnicowego uruchamianą na żądanie.

 

Koniecznie musimy też zauważyć fakt, że w tym modelu platformy silnik znajduje się w podwoziu, co znacznie obniżyło środek ciężkości całego sprzętu i poprawiło jego stabilność. Operator ma również dzięki temu poprawioną widoczność, może więc pracować w bardziej bezpiecznych warunkach.

 

Konstrukcja przemyślana

 

Man'Go wyróżnia się na tle innych platform zupełnie zmienionym wyglądem. Cechami szczególnymi tej maszyny jest zapewnianie operatorowi wysokiego poziomu bezpieczeństwa i komfortu pracy, a także zagwarantowanie bardzo uniwersalnego zastosowania. Platforma może pracować w trudnym terenie, odznacza się także niezwykle wysoką jakością wykonania i lekkością.

 

Man'Go 12 jest lżejsza od konkurencyjnych platform aż o około tonę, co ma ogromne znaczenie dla obniżenia kosztów i ułatwienia transportu. Do tego dochodzi kompaktowy rozmiar platformy – ma tylko 1,8 metra szerokości (o 10cm mniej niż u konkurencji), dzięki czemu sprawdzi się ona w ciasnych warunkach, np. miejskich.

 

Warto podkreślić bardzo przemyślane rozwiązania w zakresie obsługi platformy. Panel sterowania jest niemal identyczny jak ten używany w modelach ATJ/TJ. Operator korzysta z tylko jednego joysticka obsługującego kosz.

 

Poza tym platforma Man'Go Manitou pozostaje sprzętem bardzo wydajnym. Wysokość robocza maszyny wynosi blisko 12 metrów, prędkość przejazdowa nieco ponad 5 km/h. Wysięgnik, jak już wspomnieliśmy, ma długość 1,5 metra. Są to wszystko parametry w zupełności wystarczające w standardowych zastosowaniach, m.in. podczas prac rozbiórkowych, wykończeniowych czy organizacji różnych imprez.

 

Manitou Man'Go to bardzo ciekawa nowość na rynku sprzętu budowlanego, która idealnie wpisuje się w trend polegający na konstruowaniu urządzeń wydajnych, ale kompaktowych i uniwersalnych. To się bez wątpienia Francuzom udało.

 

e-maszbud.pl

Manitou Man'Go 12 – platforma robocza odpowiadająca potrzebom rynku

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU