24 czerwca 2016

Targi Autostrada Polska 2016 będą bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń w szeroko pojętej branży budowlanej i drogowej w tym roku. Tutaj po prostu trzeba się pokazać i robią tak praktycznie wszyscy najważniejsi rynkowi gracze. E-maszbud.pl sprawdza, co przygotowuje francuski producent. Manitou na targach Autostrada Polska 2016 zamierza bliżej zaprezentować kilka swoich hitowych maszyn do transportu bliskiego, ale nie tylko.

 

Z targów na targi

 

Manitou w ostatnich tygodniach ma masę pracy, bo przecież niedawno zakończyły się największe w Europie targi budowlane BAUMA 2016, gdzie francuski producent prezentował 12 nowości. Podczas kieleckiej imprezy aż tak dużo sprzętu nie zobaczymy, co wcale nie oznacza, że nie warto odwiedzić stoiska Manitou.

 

Francuzi podczas targów Autostrada Polska 2016 zaprezentują w sumie 6 maszyn – ładowarkę teleskopową, ładowarkę obrotową, 2 wózki widłowe i 2 platformy robocze. Będzie się więc działo, a my już teraz sprawdzamy, jakie są największe atuty maszyn, które Manitou przywiezie do Kielc.

 

Manitou na targach Autostrada Polska 2016 – co pokażą Francuzi?

 

Słowem wstępu warto dodać, że Manitou bardzo mocno inwestuje w swoją ofertę dla szeroko pojętej budowlanki. Te projekty stanowią już 45% wszystkich obrotów firmy – jest więc o co walczyć. Francuzi w ostatnich miesiącach dosłownie zasypują nas informacjami o nowościach w swojej ofercie, z których większość jest właśnie dedykowana firmom budowlanym. Manitou urasta do roli lidera segmentu maszyn do bliskiego transportu i małych podnośników.

 

W Kielcach francuski producent zaprezentuje:

 

  • Ładowarkę teleskopową MT 625 – jest to zdecydowanie najpopularniejsza maszyna w ofercie Manitou, prawdziwy europejski hit. Nic dziwnego – ładowarka nie ma wielkiej konkurencji w swojej klasie pod względem oferowanych możliwości roboczych. Wysokość podnoszenia to aż 6 metrów, a maksymalny udźwig wynosi 2,5 tony. Do tego ładowarka zachowuje bardzo kompaktowe rozmiary (poniżej 2 metrów szerokości i wysokości) i jest bardzo zwrotna. Maszynę napędza jednostka Kuboty o mocy 75KM.

  • Ładowarkę obrotową MRT 2150 – to prawdziwa nowość w portfolio Manitou. Ładowarka pojawi się w oficjalnej dystrybucji w drugiej połowie 2016 roku. Maszynę wyróżnia bardzo duży zasięg roboczy – wynosi on aż 20,6 metra przy maksymalnym udźwigu 5 ton. Dodatkowo warto wyróżnić redukcję udźwigu dostosowaną do długości wysunięcia stabilizatorów, która jest bardzo przydatna podczas pracy w trybie podnośnika koszowego. Prześwit pod kołem na stabilizatorze został zwiększony do 23 centymetrów, a pozycja wysięgnika została obniżona dla zapewnienia lepszej widoczności. Maszynę napędza bardzo ekologiczny silnik Mercedesa o mocy 156KM.

  • Wózek widłowy MI15G – bardzo efektywny sprzęt o udźwigu 1,5 tony, który fabrycznie jest napędzany jednostką Nissana zasilaną LPG. Warto zwrócić uwagę na funkcję „pełzania” układu napędowego, która gwarantuje wysoką precyzję pracy i zwrotność z ładunkiem.

  • Wózek widłowy MH 25-4 – wózek do zadań specjalnych, z terenowym zawieszeniem, sporym prześwitem i dużymi kołami. Oczywiście znajdziemy tutaj napęd hydrostatyczny na 4 koła z blokadą. Wózek ma udźwig 2,5 tony i jest napędzany silnikiem o mocy 49KM.

  • Platforma robocza MAN'GO 12 – opisywana już na łamach E-maszbud.pl platforma o zasięgu 12 metrów, skróconej długości wysięgnika i bardzo kompaktowych rozmiarach. Niska waga, napęd hydrauliczny przy każdym z kół i bardzo mała szerokość predysponuje tę platformę do uniwersalnego wykorzystania.

  • Platforma robocza ATJ – typowa platforma pracująca w charakterze mobilnego podnośnika koszowego stworzona do pracy w trudnym terenie. Napędzana silnikiem Kuboty. Tradycyjnie u Manitou mamy do czynienia ze sprzętem bardzo kompaktowym, ale o wysokim udźwigu (230 kilogramów lub 400 kilogramów w wersji +).

 

Widać zatem, że Manitou bardzo solidnie przygotowało się do kieleckich targów, choć będą one miały miejsce krótko po BAUMIE. To znak, że firma poważnie traktuje swoich polskich klientów. Tym bardziej warto odwiedzić jej stoisko.

 

Targi Autostrada Polska 2016 potrwają od 31 maja do 2 czerwca, oczywiście na terenie Targów Kielce.

 

e-maszbud.pl

 

Manitou na targach Autostrada-Polska 2016. Co zaprezentuje?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU