12 października 2014

Kubota jest jednym z najważniejszych producentów midikoparek. To sprzęt wyjątkowo lubiany przez przedsiębiorców, bo gwarantuje wysoką uniwersalność połączoną z wydajnością. Japoński producent poszedł jeszcze dalej i swoim klientom proponuje nowy model 8-tonowej minikoparki o dużej mocy. Kubota KX080-4 sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebne są kompaktowe rozmiary i wciąż spore możliwości.

Kubota KX080-4 – maszyna na współczesne czasy

Pośpiech, coraz ostrzejsze normy, podnoszenie efektywności. Są to określenia, które idealnie obrazują charakter pracy na współczesnych placach budowy. Przedsiębiorcy muszą więc sięgać po rozwiązania, które gwarantują im nie tylko utrzymanie rentowności, ale również konkurencyjności. Midikoparki idealnie się w ten schemat wpasowują. Są maszynami uniwersalnymi i w razie potrzeby mogą pełnić kilka funkcji.

Ta myśl przyświecała projektantom KX080-4. Midikoparka Kubota została wyposażona w mocny silnik diesla o mocy 65 KM. Jest on nie tylko efektywny, ale również oszczędny i przyjazny środowisku, spełniając najnowsze rygorystyczne normy emisji spalin. W silniku zastosowano  elektroniczny system wtrysku common rail z filtrem cząstek stałych (DPF) z automatycznym wypalaniem. Ciekawym rozwiązaniem jest system AI-S automatycznego obniżania prędkości obrotowej silnika do biegu jałowego oraz Kubota ECO PLUS system, pozwalający dostosować dawkę paliwa w danym momencie w zależności od potrzeb. Dzięki tym dwóm systemom można zaoszczędzić znaczną ilość paliwa nawet do 12%.  

Nowa koparka osiąga bardzo dobre parametry robocze.
Głębokość kopania wynosi od 4250 mm do 4600 mm. Unoszenie materiału możliwe jest do wysokości aż 6000 mm. Siła kopiąca łyżki wynosi 65,2 kN. Maszyna ma kompaktowe rozmiary (jak na swoje możliwości). Jej szerokość to zaledwie 2200 mm, a waga w zależności od wyposażenia wynosi od 8195 kg. do 8775 kilogramów. Podwozie zostało oparte na klasycznych gąsienicach gumowych o szerokości 450 mm. Kubota oferuje także możliwość wyboru dwóch prędkości jazdy – operator decyduje o tym z poziomu kabiny, przy użyciu specjalnego przełącznika.

Te parametry gwarantują koparce Kuboty znakomitą uniwersalność. Poradzi sobie ona z zadaniami typowymi dla robót drogowych, ale nie straszny będzie jej także wir pracy na sporej wielkości placu budowy. To duży plus dla przedsiębiorców szukających sposobu na poprawę konkurencyjności.

KX080-4 – mądrze zaprojektowana

Nowa midikoparka Kuboty jest maszyną dopracowaną w szczegółach. W przypadku tego typu sprzętu dużo uwagi trzeba poświęci projektowaniu systemów hydraulicznych.
KX080-4 posiada system awaryjnego opuszczania za pomocą zbiornika ciśnieniowego.. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zastosowany system Load-Sensing, który pozwala na sterowanie układem hydraulicznym w zależności od obciążenia. Na pokładzie znajduje się także automatyczne przełączanie prędkości jazdy.  W standardzie Kubota KX080-4  wyposażona jest w dodatkowe obwody hydrauliczne z możliwością ustawiania przepływu oleju hydraulicznego do osprzętów o napędzie hydraulicznym typu: młot hydrauliczny do kucia, łyżkę skarpową uchylną hydraulicznie, łyżkę dwułupinową, wiertnicę hydrualiczną itp. oraz do szybkozłącza hydraulicznego.

Kubota zadbała także o dodatkowe przyłącza pomiarowe układu.
Kupując KX080-4 możemy zdecydować się na ramię monoblock oraz dwuczęściowe 2-piece boom. Mamy także możliwość usunięcia dodatkowej przeciwwagi i obniżenia masy maszyny o 235 kilogramów.

W wyposażeniu dodatkowym znajdziemy m.in. młot hydrauliczny do montażu na ramieniu. Do szybszej wymiany osprzętu służy natomiast system quick coupler. Konfigurując swoją minikoparkę warto zastanowić się nad zainstalowaniem systemu ostrzegającego przed przeciążeniem – gwarantuje nam ono bezawaryjną pracę układu hydraulicznego oraz bezpieczeństwo pracy.

Z myślą o operatorze

Kubota projektując swoją nową koparkę nie zapomniała o mózgu całej operacji, czyli operatorze. Z myślą o nim powstała zupełnie nowa, bardzo bezpieczna kabina spełniająca wymogi ROPS/FOPS, szczególnie odporna na zgniatanie podczas wywrotki. Operator jest także solidnie chroniony przed skutkami uderzenia ciężkiego przedmiotu w dach.

W środku znajdziemy bardzo wygodny fotel z regulacją uzależnioną od wagi operatora. Maszyną sterujemy przy użyciu dwóch ergonomicznych joysticków. Wyposażenie jest bogate – operator ma do dyspozycji klimatyzację, układ odladzania przedniej szyby, kilka schowków i uchwytów oraz czytelny cyfrowy wyświetlacz LCD przekazujących istotne informacje o parametrach pracy maszyny m.in: obroty silnika, temperaturę płynu chłodzącego, prędkość obrotowa silnika, ilość motogodzin, poziom paliwa oraz historię pracy maszyny do 90 dni wstecz z alerty o ewentualnych błędach w pracy.

Kubota dużą wagę przykłada do kwestii bezpieczeństwa. Dlatego właśnie w nowej koparce KX080-4 znajdziemy system zabezpieczający przed przypadkowym uruchomieniem silnika, blokadę napędu i obrotu podwozia. Na wyposażeniu znajduje się także autorski system przeciw kradzieżowy Anti-Theft Kuboty.

KX080-4 jest jedną z najciekawszych tegorocznych nowości. Koparka została zaprezentowana podczas wielkich targów branżowych Hillhead w Wielkiej Brytanii, gdzie stoisko Kuboty cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wszyscy byli ciekawi, co japoński producent zaproponował w swojej najmocniejszej dziedzinie. Zaskoczenia nie było – Kubota to wciąż czołowy, jeden z najbardziej innowacyjnych dostawców minikoparek i koparek  na światowym rynku.

 

                                                                                                                                          e-maszbud.pl

 

Kubota KX080-4 – midikoparka do ciężkich zadań.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU