12 października 2014

W czasach, gdy bardzo szybko musimy nadrabiać dystans do krajów wysoko rozwiniętych, największe znaczenie ma tempo pracy. Czas i jakość odgrywają kluczową rolę w każdej gałęzi przemysłu budowlanego. Firma Fliegl bau Und Kommunaltechnik postanowiła sprostać tym wymaganiom projektując mieszalniki do betonu. Wygląda na to, że ulepszyć można nawet to, co było już prawie doskonałe.

 

Betoniarka FA – stworzona do najcięższej pracy

 

Zaczynamy od bliższego zapoznania się z mieszalnikiem z automatycznym układem napełniania i modułem samorozładowczym. Już to zdanie pokazuje nam, na którym elemencie najmocniej skupili się inżynierowie Fliegl. Betoniarka FA ma przede wszystkim maksymalnie zautomatyzować proces mieszania betonu. W jaki sposób?

 

Maszyna sama się napełnia, co już znacząco oszczędza czas pracy. Na tym nie koniec. Mieszanie betonu jest możliwe podczas jazdy, a do jej obsługi nie potrzeba drugiego ciągnika. Bardzo duże znaczenie dla właścicieli firm ma także istotne ograniczenie roli człowieka. Do sprawnego korzystania z możliwości betoniarki potrzebna jest jedna osoba, która poradzi sobie z obsługą wszystkich funkcji mieszalnika. Na dużą uniwersalność urządzenia wpływa również zastosowanie regulowanego ramienia mieszającego.

 

Do pełnej automatyzacji pracy służy wyposażenie dodatkowe, nad którego wyborem warto się poważnie zastanowić. Producent daje możliwość dokupienia modułu workującego i napędu hydraulicznego z wężami do układu napełniającego. Zastosowanie tych elementów ogranicza pracę człowieka do absolutnego minimum i przekłada się na duże oszczędności w dwóch najważniejszych obszarach – tempie pracy i kosztach. Dodatkowo betoniarkę serii FA można wzbogacić o uruchamianą ręcznie zasuwę wylotową z lewej strony oraz wychylane korytko wylotowe. W przypadku modeli FA 400 i FA 600 jest możliwość dokupienia przedłużenia cięgna dolnego.

Liczba opcji dostarczanych przez Fliegl bau Und Kommunaltechnik  jest imponująca.

 

Mieszalniki Fliegl FA – każdemu według potrzeb

 

Cała seria FA składa się z czterech modeli szeregowanych od numeru 400 do 1000. Różnią się one oczywiście pojemnością i udźwigiem (od 2 do 4,5 tony). Bardzo duża wydajność (do 15m3) pozwala wybrać betoniarkę w zależności od przewidywanych potrzeb. To spore ułatwienie na polskich, bardzo zróżnicowanych placach budowy.

 

Innowacyjne rozwiązania nie mogą jednak zastępować tego, za co klienci Fliegl'a najbardziej cenią firmowe produkty – jakości wykonania. Mieszalniki serii FA nawiązują w tym względzie do szlachetnej opinii i spełniają bardzo surowe wymagania wytrzymałościowe. Długą żywotność sprzętu gwarantuje mocny wał napędowy z drobnym ząbkowaniem o średnicy 70mm i kratka ochronna ze stali sprężynowej. Łożyskowanie mechanizmu mieszającego zostało dodatkowo osłonięte przed zabrudzeniem, a wał przegubowy chroni zabezpieczenie przeciążeniowe. Przełożenie przekładni ustalono w proporcjach 1:8.

 

Ciekawym i bardzo przydatnym rozwiązaniem jest umożliwienie regulacji narzędzia mieszającego po bokach i w dół. Przy ścianach bocznych sprężynowych umieszczony został zgarniacz, a koryto wylotowe można oczywiście zdejmować. Cała betoniarka została również zagruntowana i polakierowana, co solidnie chroni ją przed rdzą.

 

Mieszalnik do betonu Garant

 

Fliegl bau Und Kommunaltechnik prezentuje również swoją propozycję z segmentu betoniarek napędzanych przez silnik elektryczny. Seria Garant została zbudowana z myślą o zapewnieniu bardzo dobrych osiągów i wzorowej niezawodności. Producent oferuje mieszalniki o pojemnościach 400, 600, 800 i 1000 litrów. Warto zwrócić uwagę na wysoką wydajność urządzeń  – w przypadku największej betoniarki można osiągnąć wynik 15m3 na godzinę przy masie własnej wynoszącej 820 kilogramów.

 

Seria Garant wyróżnia się bardzo solidnym wykonaniem. Zbiorniki zbudowano z wysokogatunkowej stali, a ich sztywne dno ma kształt gwiazdy. Zaczep cięgna dolnego posiada 3-stopniową regulację, co znakomicie wpływa na uniwersalność urządzeń. Mieszalniki posiadają doprowadzenie wody i zaczepy do wózka widłowego. Całość przykrywa ciężka krata ochronna ze stali sprężynowej. Na nas duże wrażenie zrobił stalowy pierścień U umieszczony na górze zbiornika. Jest naprawdę bardzo mocny i świadczy o tym, że Fliegl traktuje swoich klientów poważnie.

 

Mieszalniki Garant można również dodatkowo wyposażyć w bardzo pomocne elementy, m. in. napędy elektryczne lub diesla, hydrauliczny napęd z wężami do mieszalnika i moduł workujący. Wszystko to ma podnosić uniwersalność urządzenia i zautomatyzować proces mieszania betonu.

 

Uzupełnieniem całej gamy nowych mieszalników marki Fliegl jest seria Favorite, która została zaprojektowana z myślą o obsłudze przez ciągniki rolnicze. Możemy wybrać spośród dwóch pojemności – 600 i 800 litrów. Potężna maszyna ma imponujące parametry wydajności – odpowiednio 10 i 12 m3 na godzinę. Seria Favorite łączy w sobie najlepsze cechy modeli z szeregu FA i Garant podsumowując jednocześnie dążenie marki do zbudowania maszyn na lata. To z pewnością ugruntowuje pozycję firmy Fliegl bau Und Kommunaltechnik na rynku betoniarek przemysłowych, które spełniają rygorystyczne wymagania współczesnych placów budowy.


Szeroką gamę mieszalników Fliegl bau Und Kommunaltechnik ma do zaoferowania firma Lux-Truck z Siechnic.

 

                                                                                                                                          e-maszbud.pl

Czas na wagę… betonu – mieszalniki firmy Fliegl bau Und Kommunaltechnik.  Betoniarka FA, mieszalniki Fliegl FA i Garant

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU