23 lutego 2016

Nowa maszyna Cat® 303E CR została zaprojektowana dla użytkownika poszukującego wydajności i niezawodności przy niskiej cenie za godzinę pracy.

 

Dzięki maksymalnej masie eksploatacyjnej 3530 kg, szerokości lemiesza zaledwie 1550 mm i niewielkiemu promieniowi obrotu, przy którym obrót rufy jest ograniczony do 127 mm, minikoparka hydrauliczna  Cat 303E CR jest idealnym rozwiązaniem do bezpiecznej i wydajnej pracy w miejscach o ograniczonej szerokości.  

 

Zastosowany w nowym modelu silnik Cat C1.3 o mocy 17,5 kW i niskim zużyciu paliwa współpracuje z układem wykrywającym obciążenie, który gwarantuje płynną i precyzyjną pracę.

 

Środowisko operatora maszyny 303E CR jest przestronne, ma łatwo dostępne elementy sterujące oraz solidne i proste instrumenty, które zapewniają wszystkie istotne informacje operacyjne.

 

Wszystkie stanowiska operatora, w konfiguracji z kabiną lub zadaszeniem, mają certyfikat ROPS, TOPS i Top Guard Level 1, a system blokady Cat zapobiega ruchowi hydraulicznemu po podniesieniu pałąka zabezpieczającego i zwiększa bezpieczeństwo operacyjne, podobnie jak standardowy alarm jazdy, automatyczne sterowanie hamulcem mechanizmu obrotu i zwijany pas bezpieczeństwa.  

 

Automatyczny dwubiegowy system jazdy zwiększa ogólną wydajność maszyny i łatwość obsługi, a automatyczny układ pracy na biegu jałowym pozwala zaoszczędzić paliwo i zmniejszyć poziom hałasu.  

 

Do sterowania hydrauliką koparki 303E CR zastosowano obsługiwane bez wysiłku joysticki pilotowe o bardziej precyzyjnym i spójnym działaniu niż w przypadku dźwigni mechanicznych. Dla wygody operatora joysticki umożliwiają także sterowanie pomocnicznym układem hydraulicznym, dzięki czemu maszyna 303E CR jest gotowa do pracy zarówno z obwodem przepływu jednokierunkowego dla narzędzi takich jak młoty hydrauliczne, jak i z obwodem przepływu dwukierunkowego, kiedy używane są narzędzia z siłownikami lub silnikami dwukierunkowymi.  

 

Aby zwiększyć wydajność pracy operatora maszyny, łyżka 303E CR może obracać się o 200 stopni, zapewniające doskonałe utrzymywanie materiału w górnej części cyklu podnoszenia podczas załadunku na ciężarówki i pozwala na kopanie głębszych rowów bez przemieszczania maszyny.  

 

Wszechstronność modelu 303E CR podkreśla również możliwość korzystania z łyżki w konfiguracji z łopatą przedsiębierną, co stanowi zaletę w przypadku takich zadań, jak instalacja rurociągów, usuwanie materiałów z wnętrza ciężarówek czy napełnianie zbiornika tuż przy ścianie. Podczas kopania w ciasnych przestrzeniach lub przy przeszkodach, wysięgnik przestawny koparki 303E CR dodatkowo zwiększa poziom elastyczności. Ponadto opcjonalne ucho do podnoszenia w zawieszeniu przednim osprzętu zapewnia bezpieczny punkt mocowania osprzętu do podwieszania.

 

Komfort pracy zwiększa też funkcja ruchu swobodnego lemiesza, dzięki której lemiesz podąża za konturami terenu i tworzy idealne wykończenie nawierzchni, co skraca czas wykonywania zadania nawet w przypadku niedoświadczonych operatorów.  

 

Aby zwiększyć ogólną wszechstronność 303E CR, udostępniono szybkozłącze mechaniczne umożliwiające stosowanie takiego osprzętu, jak świdry ziemne i młoty hydrauliczne, a ramiona „thumb-ready” są oferowane w standardzie. Akumulator dodatkowego obwodu hydraulicznego zwiększa płynność operacji hydraulicznych, zapobiegając niebezpiecznym skokom ciśnienia i zwalniając je przez układ pilotowy pomagający w wymianie osprzętu.  

 

Na ramieniu w pobliżu osprzętu zamontowano dodatkowe przewody, co eliminuje konieczność stosowania długich przewodów, wrażliwych na uszkodzenia. Szybkozłącza zapewniają proste i odporne na wycieki płynów połączenia z osprzętem, a ponadto model 303E CR może korzystać z osprzętu minikoparek Cat 303.5 i 304 E.

 

Model 303E CR można wyposażyć w stalowe gąsienice jako alternatywę dla standardowych opon w zastosowaniach wymagających większej odporności na ostre elementy na podłożu.

 

Caterpillar

 

Minikoparka hydrauliczna Cat® 303E CR - doskonale zaprojektowana

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU