23 marca 2017

Case rozszerza swoją ofertę i w 2017 roku wprowadzi do sprzedaży nowe minikoparki serii C. Na pierwszy rzut poszły modele o masie 5,7 i 6 ton, które będą produkowane we współpracy z firmą HHI w fabryce Case w San Muro we Włoszech, podobnie jak cztery inne maszyny o masie do 5 ton. E-maszbud.pl przygląda się bliżej tym propozycjom.

 

Czym Case chce zaskoczyć klientów?

 

Case oczywiście zapewnia, że nowe maszyny będą rewolucją pod względem efektywności, bezpieczeństwa, komfortu pracy i ekonomiczności. Jeśli chodzi o fakty, to trzeba podkreślić, że aż 5 z 6 minikoparek będzie napędzanych silnikami spełniającymi normę emisji spalin Tier 4. To bardzo ważne pod kątem podboju amerykańskiego i zachodnioeuropejskiego rynku, gdzie do przetargów coraz częściej są dopuszczane wyłącznie maszyny ekologiczne.

 

Wśród nowości znajdzie się sporo udogodnień. W kabinie zagościł ekran cyfrowy wyświetlający wszystkie informacje na temat parametrów pracy maszyny. Standardowo silnik jest wyposażony w funkcję ESL, która jest świetnym zabezpieczeniem antykradzieżowym. Dodatkowo maszyny korzystają z systemu Quick Coupler, dzięki któremu zmiana osprzętu będzie jeszcze łatwiejsza.

 

Case bardzo dużą wagę przyłożyło do kwestii bezpieczeństwa. Wszystkie modele serii C spełniają więc normy ROPS, TOPS i FOPS, są wyposażone w przycisk awaryjnego wyłączania, alarm podróżny i zabezpieczenie przed upadkiem ładunku w razie awarii. Ciekawym rozwiązaniem jest automatyczne opuszczanie ramienia po wyłączeniu silnika, co znacznie poprawia bezpieczeństwo operatora. Dla zwiększenia pola widzenia seryjnie montowana jest kamera wsteczna.

 

Case CX17C i CX18C

 

Są to najmniejsi przedstawiciele nowej serii. Obie maszyny zostały stworzone z myślą o pracy na ograniczonej przestrzeni. Dzięki bardzo kompaktowej budowie i wydajnej hydraulice znakomicie sprawdzą się przy wykonywaniu wykopów pod instalacje, także w bliskim sąsiedztwie ścian i innych przeszkód. CX17C wyróżnia się tym, że tył nie zachodzi za obrys podczas obrotu, co znacznie poprawia komfort pracy i zwiększa uniwersalność zastosowania maszyny.

 

Zmieniony układ hydrauliczny jest aż o 5% wydajniejszy niż w poprzedniej generacji maszyn. Obie minikoparki charakteryzują się wysoką funkcjonalnością i komfortową kabiną, w której na uwagę zasługuje ergonomiczne rozmieszczenie elementów sterowniczych i pneumatycznie zawieszony, wygodny fotel (w standardzie).

 

CX26C i CX37C

 

Te minikoparki reprezentują kategorię średnich maszyn (masa 2,6 i 3,7 tony). Obie są dostępne z wysięgnikami o różnej długości, a tym samym głębokości kopania: do 2645 mm w CX26C i do 3440mm w CX37C. Właściciel może zamówić maszynę z taką wersją ramienia, która najbardziej mu odpowiada. Wybór dotyczy także przeciwwagi i gąsienic.

 

Minikoparki wyróżniają się bardzo bogatym wyposażeniem standardowym. W cenie producent oferuje m.in. system auto shift-down z dwiema prędkościami jazdy, ESL i przełącznik awaryjnego wyłączania maszyny. Ponadto Case zapewnia duży wybór osprzętu, dzięki czemu istnieje możliwość zmiany funkcji maszyn w zależności od potrzeb przedsiębiorcy.

 

CX57C i CX60C

 

Największe minikoparki w serii C mają wyróżniać się ponadprzeciętną jakością wykonania, japońskimi podzespołami i bardzo nowoczesnymi silnikami. Case zapewnia, że są to maszyny stworzone przede wszystkim z myślą o komforcie pracy operatora. Z tego powodu mamy do czynienia z bardzo przestronną kabiną oferującą naprawdę dużo miejsca na nogi, podgrzewanym fotelem w standardzie oraz osłonami słonecznymi.

 

Warto wyróżnić dobre wyciszenie kabiny i zawieszenie, które chroni przed przenoszeniem wibracji na stanowisko pracy operatora. Standardowo Case wyposaża maszyny w automatyczny wyłącznik silnika, który zadziała w momencie wystąpienia dłuższego przestoju.

 

Maszyny o masie 5,7 i 6 ton zostały wyposażone w duży, 5,7-calowy wyświetlacz dotykowy. Ponadto w kabinie znalazły się inne udogodnienia, jak porty USB i AUX, czytnik kart SD czy gniazdo 12V.

 

Nowe modele minikoparek Case serii C zostaną oficjalnie zaprezentowane w marcu podczas imprezy CONEXPO.

 

e-maszbud.pl

 

Minikoparki Case serii C – odpowiedź na potrzeby klientów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU