23 lutego 2016

Kolejny w ostatnim czasie debiut w E-maszbud.pl. Firma Chicago Pneumatic, producent znakomitej jakości młotów spalinowych, prezentuje swoje trzy nowości. Co prawda młoty serii RED HAWK trafiły do sprzedaży już w czwartym kwartale ubiegłego roku, ale jeszcze nie zdążyły na dobre zadomowić się na polskim rynku. Jest zatem okazja, aby nieco bliżej przyjrzeć się ich możliwościom. Młoty spalinowe RED HAWK od Chicago Pneumatic bez wątpienia na tę uwagę zasługują.

 

RED HAWK Road – idealne rozwiązanie dla drogowców

 

Pierwszym przedstawicielem serii Chicago Pneumatic jest RED HAWK Road. Oczywiście sprzęt ten jest dedykowany pracom drogowym, a także kanalizacyjnym. Naszą uwagę od razu przykuwa bardzo duża moc młota – wynosi aż 60J. Zapewnia ją solidna, dwusuwowa jednostka spalinowa, która gwarantuje 1440 uderzeń na minutę.

 

Trudno w to uwierzyć, ale tak wydajny sprzęt waży zaledwie 22 kilogramy, co jest jego wielkim atutem. Dodajmy do tego kompaktowe wymiary (jedynie 743mm wysokości) i niewielki poziom wibracji, a otrzymamy urządzenie optymalne pod względem stosunku możliwości roboczych do wygody użytkowania.

 

A propos wygody. Nowa seria młotów już na pierwszy rzut oka wyróżnia się bardzo ergonomiczną konstrukcją, szczególnie uchwytu. Obsługa sprzętu jest banalna – wspomnijmy tylko o przycisku szybkiego startu, zwartej budowie i górnym dostępie do części serwisowej.

 

RED HAWK Rail – do precyzyjnych prac kolejowych

 

Kolejny w gamie młot spalinowy to RED HAW Rail, czyli sprzęt stworzony z myślą o pracach kolejowych. Cechą charakterystyczną młota jest zmniejszona siła udaru. Warto także podkreślić dużą mobilność urządzenia – jego waga wynosi zaledwie 22 kilogramy, natomiast wysokość 743mm. Młot napędza silnik o mocy aż 40J, który generuje 1620 uderzeń na minutę. Poziom wibracji jest znacznie ograniczony i wynosi tylko 6,7 m/s2.

 

RED HAWK Rail daje możliwość zastosowania specjalnych narzędzi roboczych, które są dedykowane pracom prowadzonym typowo przy torowiskach kolejowych lub tramwajowych. Konstrukcja młota została przemyślana w taki sposób, aby użytkowanie sprzętu było maksymalnie ergonomiczne i wygodne. Mamy więc np. przedni wydech spalin czy przycisk szybkiego startu. Brak przewodów i konieczności zewnętrznego zasilania tylko podnosi efektywność pracy.

 

RED HAWK Drill – tam, gdzie liczy się uniwersalność

 

Trzecim przedstawicielem nowej serii Chicago Pneumatic jest RED HAWK Drill, czyli młot spalinowo-obrotowy. Ten sprzęt powstał z myślą o uniwersalnych zastosowaniach. Świetnie poradzi sobie więc zarówno przy wyburzeniach, jak i pracach odkrywkowych np. w kamieniołomach. Młot ma możliwość wiercenia w granicie z prędkością aż 30 centymetrów na minutę  – świetny wynik. Dla zwiększenia wygody użytkowania młot jest wyposażony w intuicyjny przełącznik trybu wiertło-dłuto.

 

Regulowana moc urządzenia mieści się w przedziale od 22 do 25J, co jest w zupełności wystarczające do większości prac. Silnik zapewnia częstotliwość aż 2700 uderzeń na minutę. Wysokość młota to 732mm, a jego waga wynosi 25 kilogramów. Ponownie możemy więc pochwalić Chicago Pneumatic za opracowanie konstrukcji nie tylko wydajnej, ale też łatwej w obsłudze i przenoszeniu, co docenią operatorzy.  Podobnie, jak w przypadku dwóch pozostałych młotów, opcjonalnie można wybrać wyposażenie do wygodnego transportowania sprzętu – wózek lub plecak.

 

Chicago Pneumatic swoją nową serią udowadnia, że w ramach jednej gamy produktów można stworzyć urządzenia zarówno specjalistyczne, jak i uniwersalne. RED HAWK to sprzęt skonstruowany z myślą o profesjonalistach, nastawiony na znaczne podniesienie wygody użytkowania, a przez to zwiększenie efektywności pracy.

 

e-maszbud.pl

Młoty spalinowe RED HAWK od Chicago Pneumatic. Różne zastosowania, ale tak samo duża wydajność i wygoda użytkowania

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU