12 października 2014

Automatyzacja produkcji jest dziś najbardziej popularnym zwrotem w branży budowlanej czy kopalnianej. Od maszyn wymagamy już nie tylko siły i niezawodności, ale też inteligencji. To wszystko udało się połączyć firmie Metso, która zaprezentowała znakomitą kruszarkę mobilną Lokotrack LT106. Jakie są jej najmocniejsze strony? Przeczytajcie w naszym artykule.

 

Lokotrack LT106 – kruszarka idealnie mobilna

 

Nowa kruszarka marki Metso została niedawno nagrodzona prestiżową nagrodą iF Design 2014. Przyznaje ją zespół światowej klasy projektantów i specjalistów. Lokotrack LT106 znalazł się w gronie maszyn, których produkcja została nastawiona szczególnie na kwestie związane z ochroną środowiska, jakością, funkcjonalnością i bezpieczeństwem użytkowania. Taki tytuł bardzo zobowiązuje, dlatego musimy sprawdzić, w czym produkt Metso aż tak się wyróżnia.

Co znaleźliśmy od razu? Lokotrack LT106 jest mobilną kruszarką numer 1 na rynku pod względem relacji kosztu do skruszonej i przewiezionej tony materiału. Maszyna jest po prostu bardzo oszczędna i efektywna, na co wpływ ma cały zestaw elektronicznych rozwiązań. Wiemy również, że oszczędność czasu i paliwa ma bezpośrednie przełożenie na dbanie o środowisko naturalne – ta zasada urzeczywistnia się w przypadku kruszarki Metso.

 

Opisywana kruszarka jest mobilnym typem kruszarki szczękowej. Została zaprojektowana z myślą o recyklingu gruzu budowlanego, ale spokojnie sprawdza się też w kopalniach kruszyw czy kruszeniu żużla pohutniczego. Tego typu sprzęt jest niezwykle popularny z uwagi na swoją mobilność. LT106 napędzana jest silnikiem wysokoprężnym, który gwarantuje bardzo długą i niezawodną pracę. Napęd ten jest bardzo ważny dla właścicieli firm – kruszarka nie potrzebuje zewnętrznego źródła prądu i sama prowadzi proces kruszenia w miejscu, gdzie jest to potrzebne. Nie trzeba transportować, a następnie odwozić skruszonego gruzu. Sprzyja temu także kompaktowy rozmiar sprzętu – w razie potrzeby można przewieźć maszynę na naczepie niskopodwoziowej.

 

Kruszarka mobilna Lokotrack – automatyczna praca, ogromna wydajność

 

Bohaterka naszego artykułu została wyposażona w podawacz rusztowy z dolnym pokładem odsiewającym. To rozwiązanie umożliwia odsiewanie bardzo drobnej frakcji już od 0-32 mm. Odbywa się to podczas odsiewu wstępnego na podawaczu rusztowym z nastawą np. 60 mm oraz przesiewacza z oczkiem 35 mm. Frakcja, która nie musi być skruszona jest wstępnie odsiewana, albo dzięki by-passowi omija kruszarkę, dzięki czemu nie absorbujemy niepotrzebnie sprzętu i wydłużamy czas pracy szczęk kruszących. Znakomite rozwiązanie!

Wybierając kruszarkę mobilną Lokotrack LT106 mamy możliwość wybrania dodatkowych opcji, które jeszcze podnoszą jakość tego sprzętu. Szczególnie ciekawie prezentuje się przenośnik bocznego odsiewu, separator magnetyczny, a także płyta zabezpieczającą taśmociąg i zraszanie wodą.

 

Rewelacyjnym systemem stosowanym przez Metso jest układ ASC – Active Setting Control. Pozwala on kontrolować szczelinę, przez którą gruz wprowadzany jest do kruszarki. Szerokość szczeliny jest utrzymywana na żądanym poziomie przez trzy siłowniki hydrauliczne. Gdy tylko dostanie się tam przedmiot niekruszalny (np. pręt, szyna), zostanie on przepuszczony dalej bez szkody dla szczęk i mechanizmu kruszarki. W ten sposób ASC znakomicie chroni maszynę przed awariami i w pełni automatyzuje cały proces bez konieczności angażowania człowieka. System jest szczególnie polecany w przypadku pracy z materiałami pohutniczymi, gdzie często może trafić się metalowy spiek. Podobnie jest z gruzem pobudowlanym - tu problemem dla standardowej kruszarki zawsze będą wszelkie pręty i inne elementy zbrojenia.

 

Kruszarki mobilne Metso są bardzo popularne w całej Europie i zdobywają sobie coraz silniejszą pozycję także na polskim rynku. Sprzyja temu dobrze rozwinięta sieć serwisowa i sprawna dystrybucja na terenie kraju.

 

Metso od 30 lat dostarcza swoje urządzenia na całym świecie. Ciekawostką jest fakt, że obecnie na naszej planecie pracuje już ponad 6000 mobilnych kruszarek tego producenta. Biorąc pod uwagę ogromne możliwości tego sprzętu mamy nadzieję, że wkrótce podobne wyniki sprzedaży Lokotrack LT106 osiągnie w naszym kraju.

 

                                                                                                                                           e-maszbud.pl

Mobilna kruszarka Metso Lokotrack LT106 – pracuje na całym świecie.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU