20 maja 2015

Transport niejedno ma imię, a logistyka musi się często mierzyć z mniej typowymi zadaniami. Choć wydawać by się mogło, że przewiezienie wózków widłowych i podnośników nożycowych jest zadaniem dla prawie każdego typu naczepy, to w praktyce wymagane jest sięgnięcie po dedykowane rozwiązanie. Europa już o tym wie, a Polska powoli się przekonuje. E-maszbud.pl ma dla Was bardzo ciekawą propozycję – to naczepa niskopodwoziowa 470 T Lift Master od Fliegl. Producent nie spuszcza z tonu i znów zaskakuje fachowym podejściem do tematu.

 

Łatwy załadunek – wystarczy wjechać

 

Naczepa niskopodwoziowa 470 T Lift Master wyróżnia się już samą budową. Na pierwszy rzut oka jest to typowa laweta do przewozu wózków widłowych i podnośników, ale wystarczy bliższe poznanie jej specyfikacji, aby przekonać się, że mamy do czynienia z produktem idealnie dopasowanym do potrzeb transportu mniejszych maszyn kołowych.

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na podłogę – jest ona w całości złożona z bardzo wytrzymałej kratownicy, co pozwala wjeżdżać na nią ciężkim sprzętem (nie trzeba go ładować przy użyciu innego podnośnika). Znakomicie rozwiązany został problem umieszczenia wózka na naczepie. Ponieważ jest ona dość długa (ma ponad 13,5 metra), pojawił się problem z najazdami. Fliegl rozwiązał go poprzez zastosowanie bardzo wydajnego układu hydraulicznego. Podłoga z układu „schodkowego” automatycznie się wyrównuje pod lekkim kątem, co pozwala dojechać wózkiem (a nawet go przepchnąć) aż do samego końca.

 

Najazdy hydrauliczne w tym modelu mają długość 4550 mm i szerokość 850 mm, co pozwala korzystać z nich praktycznie każdemu rodzajowi wózka czy podnośnika. Najazdy także są wykonane z solidnej kratownicy. Ich boczne przesunięcie jest sterowane hydraulicznie, podobnie jak ustawiany „stół” dolnego pokładu na długości około 3 metrów, który został zainstalowany za górnym pokładem. Dzięki hydraulicznie podnoszonej podłodze mamy możliwość pełnego wykorzystania dostępnej przestrzeni ładunkowej. Po prostu wjeżdżamy wózkiem na podest.

 

Naczepa niskopodwoziowa 470 T Lift Master – uniwersalność obniża koszty transportu

 

Naczepa ma DMC wynoszącą 47 ton, a jej masa własna to 11.800 kilogramów. Dopuszczalna ładowność zamyka się więc w bardzo dobrych 35 tonach. Pozwala to na załadowanie kilku standardowych wózków widłowych i dużego podnośnika. Naczepa ma przy tym szerokość 2,5 metra, a jej wysokość załadunkowa wynosi tylko 890 mm. To obecnie najbardziej specjalistyczna naczepa w tym segmencie. Na tym jej atuty się oczywiście nie kończą.

Naczepa posiada własny układ hydrauliczny i powietrzne zawieszenie. Bardzo funkcjonalna jest ostatnia oś skrętna ze skrętem wymuszonym. W tym modelu Fliegl zastosował osie typu BPW. Do wsparcia konstrukcji użyto dwuzakresowych nóg podporowych. Dzięki nim możliwe jest np. podjechanie do rampy i bezproblemowe zjechanie wózkami wprost do hali wyładowczej.

 

Awaria? Żaden problem

 

Warto podkreślić, że 470 T Lift Master ma własną wyciągarkę elektryczną o uciągu 5,5 tony, która została zamontowana na górnym pokładzie. Urządzenie jest sterowane pilotem, a jego wyciąg ma długość 35 metrów. Jest to bardzo praktyczne w momencie, gdy konieczne jest załadowanie zepsutych wózków – rezygnujemy z angażowania dźwigu.

Naczepa oczywiście posiada bardzo solidny system mocowania ładunku, w którym znalazło się 13 par oczek (każde o wytrzymałości 5 ton) w obrzeżu ramy, 11 par zamocowanych w środku naczepy i dodatkowo 6 par 10-cio tonowych. Przednia ściana górnego pokładu ma wysokość 1200 mm i została wykonana ze stali, a od wewnątrz producent wyłożył ją praktyczną gumą. Burty o wysokości 400 mm są natomiast wykonane z aluminium – można je oczywiście składać w razie potrzeby.

 

W wyposażeniu standardowym naczepy znalazło się m.in. złącze pinowe 2x7, kogut ostrzegawczy i 3-metrowe tablice ostrzegawcze. Fliegl podkreśla legendarną jakość swojego produktu bardzo dobrymi warunkami gwarancyjnymi, a całość jest produkowana w niemieckim zakładzie firmy.

 

Naczepa niskopodwoziowa 470 T Lift Master zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie. Po raz kolejny doceniamy masę praktycznych rozwiązań, jakie stają się wizytówką marki Fliegl.

 

e-maszbud.pl


Naczepa niskopodwoziowa 470 T Lift Master od Fliegl – fachowiec w tym segmencie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU