24 marca 2015

Caterpillar prezentuje nam kolejną nowość ze swojej stajni. Tym razem na place budów wkracza maszyna, która idealnie sprawdza się w ciężkiej pracy na ograniczonej przestrzeni. Jest to nowa koparka Cat 335F L CR, którą wyróżnia wyjątkowo mały promień obrotu. Wisienką na torcie jest też znakomity silnik.

 

Mocny silnik w trybie Eco

 

Nowa koparka Cat 335F L CR jest znaczną modyfikację poprzedniego modelu tego producenta o podobnym zakresie zadań, czyli 328D L CR. Maszyna wyróżnia się jeszcze większą produktywnością, którą udało się połączyć z obniżeniem zużycia paliwa, nawet o 16%. Jednocześnie nowa koparka osiąga aż o 5% wyższy udźwig z przodu. To powinno przekonać wielu przedsiębiorców do zmian w swoim parku maszynowym.

Sercem koparki jest znakomity, z innych maszyn Caterpillara silnik Cat C7.1 ACERT o mocy aż 205 KM. Jednostka jest oczywiście bardzo ekologiczna i spełnia najbardziej restrykcyjne obecnie normy emisji spalin. Wspiera ją wydajny i praktycznie bezobsługowy filtr DPF.

Caterpillar tradycyjnie sięga też po tryb, który wyłącza silnik po pewnym czasie pracy na biegu jałowym oraz funkcję Eco dostosowującą obroty silnika do aktualnego zapotrzebowania na moc. Silnik można zasilać biodieslem do B20, co nie wpływa na pogorszenie jego parametrów i wytrzymałości.

 

Hydraulika dla zwiększenia produktywności

 

W nowej koparce zagościł zmodernizowany układ hydrauliczny, którego kluczowe elementy zostały umieszczone bardzo blisko siebie, co ogranicza długość przewodów i straty spowodowane spadkami ciśnienia. Przepływ oleju jest bardzo wydajny, a pompy dbają o natychmiastowe dostarczanie mocy wtedy, gdy jest ona najbardziej potrzebna.

W układzie zagościł też system odzysku oleju z obwodu wysięgnika i ramienia, co pozwoliło zmniejszyć obciążenie pomp głównych i pomaga obniżać zużycie paliwa.

Nowa koparka Cat 335F L CR została oczywiście objęta pakietem wsparcia Product Link, który m.in.. umożliwia bezprzewodowe przesyłanie informacji o parametrach pracy maszyny do centrali firmy i ich późniejszej weryfikacji przez operatora floty. System działa bardzo sprawnie i pozwala m.in. na bieżąco śledzić zużycie paliwa czy reagować na alarmy, które mogłyby doprowadzić do kosztownej awarii.

 

Nowa koparka Cat 335F L CR - Idealna do pracy na małej przestrzeni

 

Inżynierom Caterpillara bardzo zależało na udoskonaleniu możliwości terenowych koparki, co udało się znakomicie. Znakiem rozpoznawczym maszyny jest bardzo mały promień obrotu, który dla rufy wynosi zaledwie 1900mm. Koparka jest do tego niezwykle stabilna, może być więc z powodzeniem wykorzystywana na ciasnych placach budów czy nawet w centrach miast.

Koparka ma imponujące parametry robocze – przy zaledwie 30. tonach wagi osiąga podobne możliwości jak dużo większe maszyny. Posiada wysięgnik o długości 6,15 metra z ramieniem o długości 3,2 metra, co zapewnia jej głębokość kopania na poziomie blisko 7 metrów. Opcjonalnie koparkę można wyposażyć w dodatkową łyżkę, która zwiększa stabilność i bywa wykorzystywana do zasypywania wykopów.

 

Operatorzy będą zadowoleni

 

Caterpillar nie zapomniał o wprowadzeniu istotnych zmian w kabinie maszyny. Operator ma do swojej dyspozycji bardzo dużo przestrzeni, a koparka wyróżnia się przede wszystkim znakomitą widocznością.

W kabinie znajdziemy cały zestaw przyrządów poprawiających komfort pracy, takich jak wymuszona filtracja, kolorowy monitor z kamerą, fotel z pneumatyką, ogrzewanie i chłodzenie. Konsola joysticków jest oczywiście regulowana na wysokość. Kabina spełnia także normę bezpieczeństwa ROPS.

 

Łatwy serwis dla obniżenia kosztów obsługi

 

Obsługa maszyny jest bardzo intuicyjna, producent zadbał o łatwy dostęp do wszystkich punktów serwisowych z poziomu gruntu, dzięki czemu koszty napraw i diagnostyki są zdecydowanie niższe.

Nowa koparka od Caterpillara powinna stać się rynkowym przebojem. Podnosi ona bowiem poprzeczkę w zakresie jakości i produktywności, które przecież były już charakterystyczne dla poprzedniego modelu. Wielu klientów wiernych temu producentowi na pewno nie zmieni zdania otrzymując tak zaawansowany produkt.

 

e-maszbud.pl

Nowa koparka gąsienicowa Cat 335F L CR – do wydajnej pracy w ciasnym terenie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU