02 października 2015

Zimy stulecia już dawno za nami, a sezon drogowy od kilku lat praktycznie się nie kończy. Dlatego nie dziwi, że jeden z czołowych dostawców rozwiązań dla drogownictwa prezentuje swoją bardzo ciekawą nowość dopiero u progu jesieni. Nowa miniukładarka masy bitumicznej Super 800-3i Vogele ma wszystko, aby osiągnąć rynkowy sukces. Nam szczególnie spodobały się jej parametry pracy, dzięki którym możemy mówić o wyjątkowo uniwersalnej – jak na swoje rozmiary – maszynie. Zapraszamy do recenzji.

 

Super 800-3i Vogele - do bardzo szerokich zastosowań

 

Nowa miniukładarka masy bitumicznej Super 800-3i Vogele należy do najbardziej kompaktowych maszyn tego typu na rynku. To oczywiście ogranicza jej możliwości robocze, ale jednocześnie zapewnia możliwość użycia w bardzo wielu sytuacjach, szczególnie na ograniczonej przestrzeni. Nic dziwnego, skoro zakres szerokości roboczej wynosi aż od 0,5 do 3,2 metra. Maszyna może więc być spokojnie wykorzystana zarówno do układania chodników, jak i ulic. Przyda się wszędzie tam, gdzie wymagana jest ogromna precyzja – włącznie z pracami prowadzonymi wewnątrz budynków. Widać, że układarka została stworzona przede wszystkim z myślą o jej wykorzystaniu w przestrzeni miejskiej.

 

Niewielkie rozmiary układarki oczywiście nie wymagają aż tak ogromnej mocy silnika, dlatego producent zdecydował się sięgnąć po sprawdzoną jednostkę wysokoprężną marki Deutz o mocy około 75KM. Jest to jednak aż o 20% więcej niż w poprzednim modelu. Dodatek w postaci litery „i” w nazwie modelu oznacza, że układarka należy do grupy maszyn zaprojektowanych zgodnie z ideą inteligentnej kontroli emisji spalin. Spełnia więc wszystkie najnowsze normy emisji, zarówno w Unii Europejskiej, jak i w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie.

 

Doskonałe prowadzenie i precyzja

 

Kompaktowe rozmiary nie miałyby żadnego przełożenia na uniwersalność zastosowania maszyny, gdyby nie specjalna i bardzo skuteczna konstrukcja podwozia. Cały napęd jest sterowany elektronicznie, dlatego układarka niezwykle precyzyjnie pokonuje każdy zakręt. Super 800-3i Vogele prawdziwy arsenał swoich możliwości pokazuje więc tam gdzie jest wąsko, ciasno lub nisko. To maszyna stworzona do pracy na parkingach, do układania nawierzchni chodników, ścieżek rowerowych czy dróg serwisowych i wewnętrznych. Dokładność układania wynosi do 5cm, co jest znakomitym wynikiem.

 

Maszyna została zaprojektowana w taki sposób, aby radziła sobie z układaniem materiału dostarczanego zarówno bezpośrednio z samochodu ciężarowego, jak i z boku przez np. ładowarkę kołową. To również podnosi uniwersalność zastosowania produktu Vogele. Materiał jest rozkładany bardzo równomiernie dzięki dużej szerokości (300mm) układania, producentowi udało się też zminimalizować ryzyko zalegania materiału przed stołem oraz zapewnienia jego jednorodności.

 

System kontroli Ergo Basic

 

Ergo Basic to znany układ sterowania maszynami marki Vogele, który do tej pory był stosowany w większych układarkach. Tym razem gości on w Super 800-3i, oczywiście po jego dostosowaniu do wymagań tej klasy maszyny. System zakłada jasne i logiczne rozmieszczenie wszystkich elementów sterowania układarką w taki sposób, aby operator po zajęciu stanowiska natychmiast wiedział, co i jak robić, szczególnie jeśli miał wcześniej do czynienia z produktem Vogele. Z tego powodu brakuje wyświetlacza LCD, który zastępują diody LED zapalające się przy oznaczeniach konkretnych funkcji maszyny.

 

Oczywiście układarka została wyposażona w panel Ergo Basic, który grupuje wszystkie kluczowe elementy sterowania maszyną. Przy pomocy tego panelu operator może precyzyjnie ustalić praktycznie każdy parametr układania materiału, a także sterować pracą za pośrednictwem pilota bezprzewodowego. Uzupełnieniem systemu mającego wpływ na automatyzację pracy jest układ Niveltronic, który został w pełni zintegrowany z systemem sterowania.

 

Nowa miniukładarka masy bitumicznej Super 800-3i Vogele jest obecna na rynku już od wiosny tego roku. Wyniki sprzedaży pokazują, że europejscy klienci ponownie zaufali jakości tego producenta. W Polsce możemy spodziewać się podobnej reakcji, ponieważ sprzęt tych rozmiarów jest w naszym kraju wykorzystywany bardzo często przy różnych inwestycjach.

 

e-maszbud.pl

 

 

Nowa miniukładarka masy bitumicznej Super 800-3i Vogele – niezwykle uniwersalny sprzęt

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU