20 maja 2015

Pewnie większość z Was miała okazję podziwiać w akcji spalinową przecinarkę prowadzoną. Być może niektórym trafiła się nawet możliwość operowania tym sprzętem. Nie było zbyt komfortowo, prawda? Tego typu przecinarka należy do najcięższych w obsłudze, a szczególnie solidnie „w kość” dostają ręce operatora. Wacker Neuson postanowiło coś w tym temacie poprawić, a owocem tych starań jest nowa seria przecinarek prowadzonych ze zredukowanymi drganiami.

 

Wacker Neuson z myślą o komfortowej pracy operatora

 

Drgania przecinarki prowadzonej potrafią dać się we znaki operatorowi, co w konsekwencji nie pozwala mu na długotrwałą pracę i znacznie ogranicza jej wydajność. Nic dziwnego, że każda nowość pomagająca rozwiązać ten problem przyjmowana jest na rynku z dużym zainteresowaniem.

 

Wacker Neuson właśnie zaprezentowało nową serię swoich przecinarek prowadzonych, w których udało się solidnie obniżyć tzw. współczynnik HAV (hand-arm vibrations). Obecnie wynosi on 5 m/s2, co w pełni odpowiada wymaganiom unijnym. W nowej serii znalazły się cztery modele: BFS 735, BFS 940, BFS 1345 i BFS 1350. Są wyposażone w tarczę o średnicy od 350 do 500 milimetrów. Są to urządzenia bardzo wydajne, a zwiększenie ich przyjazności dla operatora dodatkowo pozycjonuje je obecnie na szczycie rankingu tego typu maszyn.

 

Jak osiągnięto zmniejszony poziom wibracji?

 

Przede wszystkim Wacker Neuson zdecydował się zoptymalizować rozstaw kół, dzięki czemu maszyna jest bardziej stabilna i łatwiejsza w kontrolowaniu. Wysoka jakość tarczy do cięcia zapewnia z kolei doskonałe parametry robocze, a drgania nie przenoszą się już w tak dużym stopniu na rączki. Kolejne udoskonalenia zastosowano w układzie smarowania łożysk, których nie trzeba teraz okresowo smarować, a ich praca jest wyjątkowo płynna. Oczywiście automatycznie obniżyły się koszty serwisowania maszyn.

Na komfort pracy wpływa też bardzo duża sztywność obudowy, która pozwala zachować odpowiedni tor jazdy nawet przy maksymalnej prędkości obrotu tarczy. Jednocześnie wpłynęło to na obniżenie poziomu hałasu, co wspiera także zastosowanie wysokiej jakości łożysk kulowych w kołach.

 

Nowa seria przecinarek prowadzonych Wacker Neuson – wydajność w zgodzie z komfortem pracy

 

Inżynierowie Wacker Neuson skupili się na precyzyjnym wyznaczeniu środka ciężkości nowych przecinarek, który teraz znajduje się dokładnie nad strefą cięcia. Dzięki temu prowadzenie maszyny jest dużo łatwiejsze. Zoptymalizowano w ten sposób również wydajność, bo moment obrotowy jest praktycznie w całości przekazywany na tarczę.

W nowej serii przecinarek prowadzonych mamy możliwość ustawienia głębokości cięcia w zakresie od 120 do 195 milimetrów. Oczywiście nie zabrakło bardzo wydajnego systemu spryskiwania tarczy wodą, co przekłada się na jej dużą wytrzymałość i bezawaryjność pracy w bardzo różnych warunkach. Uchwyty rączkowe mogą zostać dopasowane do wzrostu operatora bez użycia dodatkowych narzędzi – ergonomia przede wszystkim.

 

Nowa seria przecinarek prowadzonych Wacker Neuson jest przykładem na to, że można tworzyć maszyny nie tylko wydajne, ale też komfortowe i przyjazne operatorowi. Inni producenci powinni na to bacznie zwracać uwagę, bo przepisy dotyczące zasad bezpieczeństwa pracy są konsekwentnie zaostrzane. W przypadku przecinarek Wacker Neuson operator może pracować przez 8 godzin dziennie bez obawy o nabawienie się kontuzji w stylu „łokcia perkusisty”.  

 

e-maszbud.pl


Nowa seria przecinarek prowadzonych ze zredukowanymi drganiami od Wacker Neuson – ręce operatora nareszcie odetchną

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU