31 maja 2017

Nowa wiertnica do otworów strzałowych CAT MD6250 zapewnia optymalną wydajność odwiertów jedno- i wieloprzebiegowych w trybie obrotowym i wgłębnym (DTH). Zautomatyzowana obsługa wiertnicy oraz idealne parametry robocze zapewniają maksymalną trwałość wiertła, precyzję otworów oraz niższy całkowity koszt posiadania. Odpowiednio ukształtowana rama jest wyposażona we wzmocnienia poprzeczne w miejscach narażonych na największe obciążenia, co zapewnia maksymalną trwałość maszyny, a przekrój skrzynkowy gwarantuje optymalną sztywność konstrukcji. Cztery podpory poziomujące maszynę, obracany maszt oraz pomost są przyspawane do ramy głównej, co zapewnia maksymalną trwałość oraz długi czas eksploatacji.

 

Nowa wiertnica MD6250 została zaprojektowana do wydajnego wiercenia otworów o głębokości 10 i 12 m w tym również otworów kątowych do strzałów blokowych, dzięki czemu doskonale nadaje się do zastosowań w górnictwie, kamieniołomach oraz budownictwie ciężkim. Maszyna jest przystosowana do użytku na całym świecie: spełnia wymagania Unii Europejskiej i zapewnia zgodność z następującymi wymogami i certyfikatami: GOST, AUS, CSA, MDG15 i MDG41, normami emisji zanieczyszczeń we wszystkich regionach oraz ponad 30 normami ISO.

 

Skuteczne wiercenie w twardej & i miękkiej skale

 

Doskonała wydajność przy odwiertach DTH w twardej skale oraz obrotowych odwiertach w miękkiej skale. Elastyczna maszyna umożliwia wiercenie otworów o średnicy od 150 do 250 mm (6 do 9,8 cala) przy obciążeniu wiertła odpowiednio 22 321 kg i 32 655 kg dla masztów 11,2 m i 13,7 m. Wiertnica umożliwia jednoprzebiegowe wiercenie otworów o głębokości 11,2 m i 13,7 m. Przy użyciu masztu 11,2 m pozwala na wieloprzebiegowe wiercenie otworów o głębokości do 53,6 m, a maszt 13,7 m — odpowiednio o głębokości do 37,9 m.

 

Wyjątkowo zwrotna i elastyczna wiertnica MD6250 umożliwia wykonywanie odwiertów pod kątem od 0 do 30 stopni w 5-stopniowych krokach. Kąt natarcia wynosi 15 stopni, co ułatwia dostęp do rampy i załadunek, a maszyna jest w stanie pokonywać wzniesienia o nachyleniu do 26 stopni. Możliwość włączenia przeciwnego biegu gąsienic zwiększa zwrotność, a uniwersalną wiertnicę można wyposażyć w potrójne ostrogi 600 mm przeznaczone do pracy w twardej skale lub potrójne ostrogi 750 mm przeznaczone do pracy w miękkiej skale. Trzypunktowe zawieszenie wychylne umożliwia pokonywanie trudnego terenu bez przekazywania nadmiernych obciążeń skręcających na ramę.

 

Wydajność i moc

 

Wydajny układ napędowy nowej wiertnicy MD6250 zawiera silnik CAT C27 ACERT™ o mocy 655 kW (879 KM) przy 1800 obr./min, który można skonfigurować w sposób zapewniający zgodność z dowolnymi normami emisji obowiązującymi na całym świecie. Zmienna objętość powietrza zapewnia do 50 procent mniejsze obciążenie silnika, co znacząco obniża zużycie paliwa. Okres serwisowania silnika oraz filtrów powietrza wlotowego wynosi 500 godzin, co zmniejsza długoterminowe koszty eksploatacji.

 

Zaprojektowana do pracy w ekstremalnych warunkach wiertnica MD6250 zapewnia niezawodną pracę na wysokości do 4750 m. Standardowa temperatura otoczenia wynosi od -1°C do 52°C, a w zestawie z pakietem do pracy w niskich temperaturach nawet do -40°C.

                                     

W celu dostosowania do lokalnych wymagań wiertnicę można wyposażyć w różnego rodzaju sprężarki umożliwiające płynną regulację objętości. Do odwiertów DTH dostępne są sprężarki o wydajności 38,2 m3/min przy 34,4 bara (500 psi) lub 42,2 m3/min przy 24,1 bara (350 psi). Do standardowych odwiertów używana jest sprężarka o wydajności 52,6 m3/min przy 8,6 bara (125 psi).

 

Technologia zwiększająca dokładność odwiertów

 

Nowa wiertnica CAT MD6250 może być wyposażona w różne standardowe i opcjonalne funkcje zapewniające odpowiednią charakterystykę i precyzyjną głębokość odwiertów, co pozwala obniżyć koszty materiałów wybuchowych, zwiększyć wydajność strzałową i zoptymalizować jednorodność urobku, co przekłada się na niższe koszty przetwarzania. Opcjonalny układ wspomagający automatyczne wiercenie pozwala na sterowanie cyklem wiercenia, co upraszcza pracę operatora i zwiększa dokładność. Standardowa technologia CAT Product Link™ ułatwia zarządzanie flotą poprzez dostosowane raporty i mapowanie.

 

Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność odwiertów, można wybrać dostępną Grupę autonomiczną zawierającą pakiet CAT Command and Terrain. Zestaw Command for Drilling oferujący opcje półautomatycznego wykonywania odwiertów jednorzędowych i w pełni automatycznego wykonywania odwiertów wielorzędowych. Dostępny również zestaw CAT Terrain umożliwia precyzyjną jazdę maszyną i dokładne rozmieszczenie otworów, wykonywanie odwiertów na odpowiednią głębokość i pod odpowiednim kątem, o trwałości wystarczającej aż do momentu strzału.

 

Komfort i bezpieczeństwo pracy

 

Wykorzystująca najnowszą konstrukcję firmy Caterpillar nowa wiertnica MD6250 jest wyposażona w przestronną kabinę z konstrukcją FOPS o powierzchni podłogi 3 m2 ze zintegrowanym stanowiskiem operatora. Gumowe amortyzatory pochłaniają drgania mechaniczne powstające podczas wiercenia i obniżają hałas odbierany przez operatora. Sterowanie joystickami z pełnym oprzyrządowaniem oraz dwa kolorowe wyświetlacze dotykowe o przekątnej 254 mm pozwalają zwiększyć wydajność pracy. Fotel pokryty tkaniną lub skórą, wyposażony w ogrzewanie i wentylację oraz system przechylania i wsparcie lędźwiowe zapewnia wygodę podczas pracy. Nadciśnieniowy układ ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji jest wyposażony w system filtracji zapewniający czystość powietrza oraz nowy nawiew podłogowy zwiększający komfort operatora.

 

Kamera zamontowana na maszcie zapewnia operatorowi pełny widok obrotnicy rury/górnego napędu, a kamery zamontowane z lewej i prawej strony wiertnicy zapewniają pełny widok dookoła z fotela operatora, co zwiększa bezpieczeństwo podczas pracy. Pełnej długości okno zapewnia doskonały widok platformy wiertniczej, a duże okna w kabinie zapewniają operatorowi doskonałą widoczność obszaru pracy.

 

Caterpillar

Nowa wiertnica do otworów strzałowych - CAT MD6250

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU