15 września 2015

Liebherr ma za sobą bardzo pracowity czerwiec. Firma podczas dni otwartych dla swoich obecnych i przyszłych klientów zaprezentowała dwie istotne nowości. Oba dźwigi, bo o takich maszynach mowa, mają umocnić pozycję producenta w tym segmencie i trzeba przyznać, że mają ku temu wszystkie atuty.

 

Liebherr LTM 1250-5.1 – największy w klasie

 

Pierwszą nowością Liebherra, jaką chcemy Wam przedstawić, jest ogromny, 250-tonowy dźwig LTM 1250-5.1. To obecnie największy dźwig pięcioosiowy dostępny na rynku. W przypadku tej maszyny Liebherr ponownie zdecydował się sięgnąć po technologię i koncepcję jednego silnika, która sprawdziła się już w dwóch innych dźwigach. Poza standardowym składanym wysięgnikiem dostępne jest także dodatkowe ramię o długości 50 metrów, co zapewnia dźwigowi ogromne możliwości. Szczególnie, jeśli dodamy do tego znaną już technologię VarioBase oraz EcoMode – przy ich użyciu operator może automatycznie zwiększyć wydajność dźwigu, a także dbać o jego ekonomiczną i ekologiczną eksploatację.

 

Nowością zastosowaną przez Liebherr jest funkcja VarioBallast, która umożliwia dźwigowi pracę z dwoma różnymi balastami w zależności od tego, jak duży promień skrętu będzie wykorzystywany przy danej pracy. Funkcja jest bardzo przydatna szczególnie w ciasnych warunkach terenowych.

 

LR 1500 – gigant w każdym calu

 

Kolejną, ale chyba jeszcze bardziej interesującą nowością zaprezentowaną podczas dni otwartych Liebherr, był żuraw na podwoziu gąsienicowym LR 1500. 500-tonowy kolos osiąga najwyższe parametry robocze w swojej klasie i to praktycznie pod każdym względem. Co ważne, producentowi udało się ten technologiczny majstersztyk zamknąć w bardzo rozsądnych wymiarach, które wcześniej były charakterystyczne dla dźwigów 400-tonowych. Masa transportowa tego giganta to tylko 45 ton, dzięki czemu nie ma problemu z jego przewozem w większości krajów świata.

 

Liebherr wyposażył LR 1500 w znany z LR 1600/2 silnik o mocy ponad 470KM, posiada 6 cylindrów i oczywiście spełnia bardzo rygorystyczną normę emisji spalin EU Stage IV oraz amerykańską Tier 4f. LR 1500 dysponuje 84-metrowym wysięgnikiem.

 

Obie nowości od Liebherr cieszyły się ogromny zainteresowaniem zwiedzających podczas dni otwartych (17-18 czerwca). Te potężne konstrukcje zachwycają rozmiarami, możliwościami oraz zastosowanymi w nich rozwiązaniami dla poprawy bezpieczeństwa i dbałości o środowisko naturalne. Liebherr pokazał, co ma najlepszego i w ten sposób tylko podkreślił swoją kluczową pozycję w segmencie producentów żurawi.

 

e-maszbud.pl

Nowe dźwigi od Liebherr – potwierdzenie rynkowej dominacji. Liebherr LTM 1250-5.1, Liebherr LR 1500

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU