30 czerwca 2015

Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, że względy ekologiczne zaczynają dyktować kierunek rozwoju branży maszyn budowlanych, to właśnie otrzymuje kolejny dowód na konieczność zmiany optyki. Doosan rozszerza swoją ofertę ładowarek o dwa nowe modele z silnikami Tier 4. Oczywiście koparki DX140W-5 i DX190W-5 nie mają nas zadowolić jedynie swoimi ekologicznymi umiejętnościami. To pełnokrwiste maszyny do ciężkiej pracy, ale z ograniczoną produkcją szkodliwych spalin.

 

Stworzone do pracy w różnych warunkach 

 

Obie koparki kołowe zostały stworzone według obowiązującej w Doosanie filozofii. Technologia ma nie być tylko elementem dobrze wyglądającym w katalogu, ale przynosić klientom realne korzyści. Dlatego główny akcent przy projektowaniu maszyn został postawiony na zmniejszenie zużycia paliwa i wzrost operatywności. Doosan już niejednokrotnie udowadniał, że jest to możliwe.

 

Mniejsza propozycja, DX140W-5 dysponuje silnikiem o mocy 132 KM. DX190W-5 napędza 168-konna jednostka. Silniki oczywiście należą już do grona najbardziej ekologicznych w tej kategorii maszyn, spełniają amerykańską normę emisji spalin Tier 4, co pozwala im pracować na praktycznie każdym placu budowy, również w miastach. Tego typu koparki są najczęściej wykorzystywane przy budowie dróg, pracach terenowych i w fabrykach. Sprzyjają temu niewielkie rozmiary oraz ogumienie. 

 

Warto oczywiście podkreślić, że Doosan konsekwentnie podnosi ekologiczność swoich silników bez stosowania filtra DPF. Według producenta lepiej sprawdza się zaawansowany układ oczyszczania spalin na bazie układu recyrkulacji CEGR oraz układu katalizatora SCR. Brak filtra to mniejsze problemy serwisowe i znaczne obniżenie kosztów obsługi maszyn.

 

DX140W-5 i DX190W-5 – dla zwiększenia produktywności 

 

Obie koparki mają być idealną propozycją dla przedsiębiorców szukających mocnych, ale oszczędnych maszyn. Dlatego Doosan wyposażył silnik w system SPC. Korzysta on z dwóch niezależnych układów Variable Speed Control oraz Pump Torque Control, które wzajemnie się uzupełniają zapewniając maszynom dostateczny zapas mocy w każdym momencie. Podczas kopania operator aktywuje system SPC, a ten dba, aby koparka nie miała problemu z wykonaniem zadania nawet na bardzo trudnym terenie. 

 

Układ Variable Speed Control pilnuje, aby obroty silnika były utrzymywane w zakresie wymaganym podczas konkretnej pracy. Pozwala to zredukować zużycie paliwa nawet o 7%. Z kolei Pump Torque Control przekazuje pożądaną moc do pompy hydraulicznej, co zapobiega przeciążeniu silnika i także pozwala obniżyć zużycie oleju napędowego. 

 

Komfort pracy na najwyższym poziomie

 

Doosan oczywiście nie zapomina o operatorach. Zupełnie nowe kabiny obu koparek zapewniają bardzo dobre warunki pracy. Sterowanie odbywa się przy użyciu ergonomicznego joysticka. Operator korzysta z kamery cofania i monitora, na którym wyświetlane są wszystkie kluczowe informacje o parametrach pracy maszyny. 

 

Obie koparki są bardzo mobilne, dobrze się nimi steruje, a podstawowa funkcja kopania, dzięki wsparciu elektronicznych systemów, nie wymaga już tak dużego skupienia. W środku znajdziemy cały zestaw udogodnień, bardzo wygodny fotel, a szczególną cechą kabin tych koparek tej doskonała widoczność we wszystkich kierunkach. 

Nabywca DX140W-5 i DX190W-5 otrzymuje trzyletnią subskrypcję systemu Doosan Telematics, który pozwala na bieżący podgląd parametrów pracy maszyn, ich położenia oraz zużycia paliwa i zgłaszanych przez układ diagnostyczny awarii. To znacznie ułatwia zarządzanie flotą koparek. Informacje te mogą trafiać bezpośrednio do serwisu lub też na serwer, do którego dostęp jest możliwy z dowolnego miejsca na świecie. 

 

e-maszbud.pl

Nowe koparki Doosan DX140W-5 i DX190W-5 – ekologiczne serce, multum talentów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU