04 kwietnia 2016

Największe wydarzenie w branży zobowiązuje. Nie dziwi więc decyzja firmy CASE o tym, aby najnowszych przedstawicieli swojej serii D zaprezentować podczas zbliżających się targów BAUMA 2016. W Monachium premierę będzie mieć aż 5 modeli koparek gąsienicowych: CX130D, CX160D, CX180D oraz potężne CX490D i CX500D. Producent już teraz zaprasza na swoje stanowisko, gdzie będziemy świadkami debiutu maszyn o możliwościach daleko wykraczających poza obecne standardy. E-maszbud.pl już teraz uchyla rąbka tajemnicy. Sprawdźmy, czym CASE chce zakasować konkurencję.

 

Nowości od CASE

 

Modele CX130D, CX160D i CX180D to maszyny o masie poniżej 20 ton, przeznaczone do uniwersalnych zastosowań. Prawdziwym hitem strefy producenta powinny być jednak dwa kolosy, czyli nowe koparki CX490D i CX500D. Pierwsza z nich jest aż o 1,5 tony cięższa w stosunku do poprzednika z serii C. Z kolei CX500D, o masie roboczej 50 ton, jest dedykowana najbardziej wymagającym pracom.

 

CASE dostosowało swoje nowe maszyny do obecnych wymagań środowiskowych, dlatego za napęd wszystkich nowych koparek odpowiadają nowoczesne jednostki spełniające normę emisji spalin Tier 4 Final/EU Stage IV. Co ważne dla klientów nie został w nich zastosowany filtr cząstek stałych – wpływa to na zwiększenie niezawodności i obniżenie zużycia paliwa.

 

Producent w koparkach serii D ponownie sięga po sprawdzony, świetnie działający inteligentny układ hydrauliczny CIHS. Bardziej wydajny układ hydrauliczny pozwolił natomiast skrócić czasy cykli pracy aż o 12%. We wszystkich modelach zagościły elektronicznie sterowane pompy hydrauliczne, CASE zastosowało także większy rozdzielacz główny. Wszystko to przełożyło się nie tylko na przyspieszenie reakcji maszyn, ale także zwiększenie ich udźwigu.

 

CASE stawia na obniżenie kosztów eksploatacji

 

Nowe koparki CASE serii D mają zadziwić przedsiębiorców swoją ekonomicznością. Nie tylko względem zużycia paliwa, ale także kosztów obsługi i serwisu. Brak w układzie oczyszczania spalin filtra DPF oznacza jego prostotę i niską awaryjność. Do tego warto podkreślić ograniczenie zużycia płynu AdBlue.

 

Operator może korzystać z trzech trybów pracy, co także przekłada się na optymalizację wydajności i zmniejszenie spalania. Dodatkowo każda z koparek serii D korzysta z funkcji oszczędzania energii, w skład której wchodzi m.in. automatyczny powrót do biegu jałowego, wyłączanie silnika podczas długiej pracy na biegu jałowym czy funkcja oszczędzania energii wysięgnika BEC.

 

Wysoki komfort pracy i niezawodność

 

Każda z koparek serii D posiada zupełnie nowy typ kabiny o największej w swojej klasie przestrzeni. W środku znajdziemy pneumatyczny fotel i monitor z kamerą cofania. Kabiny są doskonale wyciszone i zabezpieczone przed pyłem. Oczywiście konstrukcja spełnia także normę bezpieczeństwa ROPS II poziomu. Nowe koparki zostały rzecz jasna objęte działaniem systemu telematycznego CASE SiteWatch.

 

CASE projektując koparki serii D mocno postawiło na ich niezawodność. Kluczowe elementy, jak wysięgnik i ramię zostały wykonane ze stali odlewanej. Dodatkowo na siłownikach ramienia i wysięgnika zostały zainstalowane zamki z alarmem przeciwprzeciążeniowym. CASE zastosowało także inną konstrukcję obudowy gąsienic z jednostronnym spadkiem, dzięki czemu między ramą a łańcuchem odkłada się znacznie mniej materiału.

 

Przypomnijmy - nowe koparki gąsienicowe CASE serii D zadebiutują podczas kwietniowych targów BAUMA 2016 w Monachium.

 

e-maszbud.pl

Nowe koparki gąsienicowe CASE serii D – więcej mocy, oszczędności, komfortu i wydajności

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU