16 września 2015

80-letnie doświadczenie wkracza w fazę ultranowoczesności. Kobelco prezentuje swoją nową serię koparek, które mają solidnie namieszać na rynku i idealnie wpasować się zarówno w oczekiwania klientów, jak i potrzeby środowiska. Nowe koparki serii 10 od Kobelco są znacznym krokiem do przodu w porównaniu do poprzedniej serii 9. Warto przyjrzeć się im z bliska.

 

Kobelco stawia na ekologię

 

Kobelco w serii 10 pozycjonuje dwie maszyny o bardzo zbliżonych parametrach roboczych: SK260LC-10 i SK260NLC-10. Obie koparki zostały wyposażone w silnik marki Hino, który pozwoli producentowi dołączyć do czołówki najbardziej ekologicznych dostawców maszyn na rynku. Jednostka spełnia czwarty stopień normy emisji spalin, co udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu filtra DPF i efektywnego układu redukcji spalin SCR.

 

Takie połączenie z kolei przekłada się na znacznie niższe koszty eksploatacji maszyn, m.in. poprzez ograniczenie zużycia płynu AdBlue. Układ wyłapuje aż 88% szkodliwych gazów, co pozwoli maszynom Kobelco brać udział w przetargach na europejskim, szczególnie zachodnim rynku.

 

Znaczna ulga dla portfela przedsiębiorcy

 

Nowe silniki mają jeszcze jedną, kluczową z punktu widzenia eksploatacji maszyn, cechę. To wyraźne ograniczenie zużycia paliwa. W stosunku do poprzedniej generacji 9 obecnie produkowane koparki są znacznie oszczędniejsze.

 

W normalnym trybie pracy zużywają o 9% paliwa mniej, a w trybie ekonomiczny aż o 10%. Podczas działania na najwyższych obrotach silnik zapewnia maksymalną wydajność, przy jednocześnie nadal bardzo niskim apetycie na olej napędowy. Efektywność robocza w połączeniu z ekonomią jest obecnie najbardziej pożądanym trendem i powinna pomóc Kobelco w szerszym zaistnieniu na europejskim rynku.

 

Sukces bierze się z jakości

 

Producent, którego maszyny zwykle nie są pierwszym wyborem europejskich przedsiębiorców, musi się jakoś wyróżnić. Sama ekonomia i poszanowanie środowiska to za mało. Dlatego Kobelco projektując serię 10 bardzo skupiło się na jakości koparek. To widać gołym okiem.

 

Chodzi nie tylko o bardzo korzystne warunki gwarancyjne, ale też znaczne modyfikacje wprowadzone w układzie hydraulicznym obu koparek. Pojawił się w nich system AIS, który podczas opuszczania wysięgnika przekazuje moc na część ramienia obsługującą łyżkę. Dzięki temu możliwe jest wyraźne ograniczenie obciążenia hydrauliki i samej pompy, co w konsekwencji przekłada się na niższe koszty eksploatacji (zużycia samego płynu hydraulicznego) i wyższą trwałość układu. Wszystkie elementy wysięgnika zostały też wzmocnione, szczególnie w miejscach łączeń.

 

Komfort obsługi i pracy

 

Koparki serii 10 mają być bardzo przyjazne w serwisie. W tym celu Kobelco zapewniło łatwy dostęp do komory silnika, dużo prostszą procedurę wymiany filtra oleju hydraulicznego i skuteczniejszy filtr paliwa. Operator może w pełni kontrolować parametry pracy maszyny za pośrednictwem umieszczonego w kabinie monitora – pojawiają się na nim np. ostrzeżenia przed zbyt wysoką temperaturą oleju czy zatkanym filtrem. Praca może zostać natychmiast przerwana i nie istnieje ryzyko wystąpienia poważniejszej awarii.

 

Sama kabina została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewniać operatorowi maksymalny komfort pracy. Całe oprzyrządowanie sterownicze jest w zasięgu ręki, producent zastosował nowe dźwignie, wyposażył wnętrze w klimatyzację i bardzo wydajną wentylację. To oczywiście już standard we współczesnych maszynach, jednak w przypadku serii 10. możemy mówić o w pełni przemyślanych rozwiązaniach, które bezpośrednio przekładają się na efektywność pracy operatora.

 

Nowe koparki serii 10 od Kobelco prezentują się tak, jak tego oczekujemy od nowoczesnych maszyn. Japońska technologia została dopasowana do oczekiwań europejskiego rynku, co powinno się przełożyć na zwiększenie obecności maszyn tej firmy na placach budów, także w naszym kraju.

 

e-maszbud.pl

Nowe koparki serii 10 od Kobelco – wyraźny postęp w stosunku do poprzedników. Kobelco SK260LC-10 i Kobelco SK260NLC-10

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU