To bardzo ważny moment dla Wacker Neuson. Firma właśnie wprowadziła na rynek pięć nowych modeli ładowarek kołowych, dzięki czemu dołącza do grona producentów oferujących pełną gamę tego typu maszyn – od kompaktowych po te do najcięższych zadań. Mamy dla Was przegląd nowych propozycji w portfolio Wacker Neuson. 

 

Do ogrodu i na mniejszy plac budowy

 

Nowe ładowarki kołowe Wacker Neuson to maszyny o pojemności łyżki od 0,45 do 1,1 m3 i ciężarach roboczych od 3,4 do 5,8 tony. Producent mocno skupił się w tych modelach na stworzeniu komfortowej, ergonomicznej kabiny, co jest generalnie trendem w tej kategorii maszyn. Bardzo dużym wyzwaniem dla inżynierów było także sprostanie wymogom ekonomiczności i ekologii. 

 

Najmniejsza w tym gronie WL32 osiąga ciężar roboczy na poziomie 3,4 tony. To typowa konstrukcja kompaktowa, która jednak może imponować wydajnością hydrauliki – wynosi ona aż do 100 litrów. Poza tym ładowarka wykazuje się świetną zwrotnością i bardzo niską wysokością przejazdu. Dzięki temu jest idealną propozycją dla firm zajmujących się budową ogrodów.

 

W bardziej zaawansowanych pracach ziemnych przyda się nieco większa WL38. Ta 4,2-tonowa ładowarka również może się pochwalić kompaktową budową, ale przy okazji osiąga świetne wyniki w zakresie ciężaru wywracającego. Maszyna ma przede wszystkim dobrze się prowadzić, szczególnie na ograniczonej przestrzeni – sprawdzi się dobrze w budownictwie podziemnym. Do wyboru mamy aż trzy wersje silnikowe, z których każda spełnia normę emisji spalin na poziomie Stage IIIa lub IIIb. 

 

Większe propozycje do bardziej zaawansowanych prac 

 

Kolejna nowa ładowarka w gamie Wacker Neuson to WL52. To połączenie wciąż kompaktowych rozmiarów z już poważnymi umiejętnościami roboczymi oraz bardzo dużą wygodą sterowania. Co ciekawe, ładowarkę możemy zamówić w jednej z dwóch wersji kabiny. W środku operator ma do swojej dyspozycji nowy wyświetlacz i centralnie umieszczone przełączniki (to samo wyposażenie znajdziemy w WL38). Wacker Neuson zdecydowało się wprowadzić nowy rodzaj joysticka hydraulicznego, który przez swoją czułość i precyzję ma podnosić komfort pracy i obniżać poziom zmęczenia operatora.

 

Ostatnie dwie nowe pozycje w gamie producenta to ładowarki WL60 i WL70. To oczywiście najwięksi reprezentanci serii, których łyżki mają pojemność od 0,95 do 1,1 m3. Obie maszyny można spokojnie wykorzystywać do ciężkich prac budowlanych – posiadają wzmocnioną konstrukcję ramienia oraz wydajny układ hydrauliczny. Bardzo ciekawie prezentuje się zupełnie nowa funkcja Flow-Sharing, która umożliwia jednoczesną obsługę kilku funkcji roboczych, chociażby podnoszenia i zasypywania.

 

Mocną stroną nowych ładowarek kołowych Wacker Neuson jest bardzo ułatwiony dostęp do punktów serwisowych oraz kluczowych elementów silnika i hydrauliki. Znacznie skraca to czas wykonywania naprawy czy przeglądu, a tym samym ogranicza koszty. W każdej z maszyn znajdziemy też 100% blokadę mechanizmów różnicowych załączaną na obu osiach, wahadłowy układ kierowniczy oraz możliwość podłączenia wielu różnych urządzeń załadowczych i innego osprzętu. To znacznie podnosi uniwersalność ładowarek. 

 

Wyraźnie widać, że Wacker Neuson sumiennie przygotowało się do wprowadzenia nowych maszyn do swojego katalogu. Są to konstrukcje przemyślane, rozwijające dotychczasowe dokonania firmy w tym segmencie, a przede wszystkim przyjazne użytkownikom. Rynek powinien przyjąć te nowości z otwartymi ramionami. 

 

e-maszbud.pl

Nowe ładowarki kołowe Wacker Neuson – pełen przegląd możliwości producenta: WL32, WL52, WL60, WL70

30 czerwca 2015

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


REKLAMA

REKLAMA

 

REKLAMA

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU