30 czerwca 2015

To bardzo ważny moment dla Wacker Neuson. Firma właśnie wprowadziła na rynek pięć nowych modeli ładowarek kołowych, dzięki czemu dołącza do grona producentów oferujących pełną gamę tego typu maszyn – od kompaktowych po te do najcięższych zadań. Mamy dla Was przegląd nowych propozycji w portfolio Wacker Neuson. 

 

Do ogrodu i na mniejszy plac budowy

 

Nowe ładowarki kołowe Wacker Neuson to maszyny o pojemności łyżki od 0,45 do 1,1 m3 i ciężarach roboczych od 3,4 do 5,8 tony. Producent mocno skupił się w tych modelach na stworzeniu komfortowej, ergonomicznej kabiny, co jest generalnie trendem w tej kategorii maszyn. Bardzo dużym wyzwaniem dla inżynierów było także sprostanie wymogom ekonomiczności i ekologii. 

 

Najmniejsza w tym gronie WL32 osiąga ciężar roboczy na poziomie 3,4 tony. To typowa konstrukcja kompaktowa, która jednak może imponować wydajnością hydrauliki – wynosi ona aż do 100 litrów. Poza tym ładowarka wykazuje się świetną zwrotnością i bardzo niską wysokością przejazdu. Dzięki temu jest idealną propozycją dla firm zajmujących się budową ogrodów.

 

W bardziej zaawansowanych pracach ziemnych przyda się nieco większa WL38. Ta 4,2-tonowa ładowarka również może się pochwalić kompaktową budową, ale przy okazji osiąga świetne wyniki w zakresie ciężaru wywracającego. Maszyna ma przede wszystkim dobrze się prowadzić, szczególnie na ograniczonej przestrzeni – sprawdzi się dobrze w budownictwie podziemnym. Do wyboru mamy aż trzy wersje silnikowe, z których każda spełnia normę emisji spalin na poziomie Stage IIIa lub IIIb. 

 

Większe propozycje do bardziej zaawansowanych prac 

 

Kolejna nowa ładowarka w gamie Wacker Neuson to WL52. To połączenie wciąż kompaktowych rozmiarów z już poważnymi umiejętnościami roboczymi oraz bardzo dużą wygodą sterowania. Co ciekawe, ładowarkę możemy zamówić w jednej z dwóch wersji kabiny. W środku operator ma do swojej dyspozycji nowy wyświetlacz i centralnie umieszczone przełączniki (to samo wyposażenie znajdziemy w WL38). Wacker Neuson zdecydowało się wprowadzić nowy rodzaj joysticka hydraulicznego, który przez swoją czułość i precyzję ma podnosić komfort pracy i obniżać poziom zmęczenia operatora.

 

Ostatnie dwie nowe pozycje w gamie producenta to ładowarki WL60 i WL70. To oczywiście najwięksi reprezentanci serii, których łyżki mają pojemność od 0,95 do 1,1 m3. Obie maszyny można spokojnie wykorzystywać do ciężkich prac budowlanych – posiadają wzmocnioną konstrukcję ramienia oraz wydajny układ hydrauliczny. Bardzo ciekawie prezentuje się zupełnie nowa funkcja Flow-Sharing, która umożliwia jednoczesną obsługę kilku funkcji roboczych, chociażby podnoszenia i zasypywania.

 

Mocną stroną nowych ładowarek kołowych Wacker Neuson jest bardzo ułatwiony dostęp do punktów serwisowych oraz kluczowych elementów silnika i hydrauliki. Znacznie skraca to czas wykonywania naprawy czy przeglądu, a tym samym ogranicza koszty. W każdej z maszyn znajdziemy też 100% blokadę mechanizmów różnicowych załączaną na obu osiach, wahadłowy układ kierowniczy oraz możliwość podłączenia wielu różnych urządzeń załadowczych i innego osprzętu. To znacznie podnosi uniwersalność ładowarek. 

 

Wyraźnie widać, że Wacker Neuson sumiennie przygotowało się do wprowadzenia nowych maszyn do swojego katalogu. Są to konstrukcje przemyślane, rozwijające dotychczasowe dokonania firmy w tym segmencie, a przede wszystkim przyjazne użytkownikom. Rynek powinien przyjąć te nowości z otwartymi ramionami. 

 

e-maszbud.pl

Nowe ładowarki kołowe Wacker Neuson – pełen przegląd możliwości producenta: WL32, WL52, WL60, WL70

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU