23 marca 2017

Trzy nowe ładowarki rolnicze serii D — modele TH357D, TH408D i TH3510D — zostały stworzone do najcięższych prac w gospodarstwie. Zapewniają udźwig od 3500 do 4000 kg (od 7716 do 8818 funtów) i wysokość podnoszenia od 7000 do 9800 mm (od 23,0 do 32,1 stopy). Silniki o różnej mocy pozwalają wydajnie i ekonomicznie wykonywać wszelkiego rodzaju prace. Podczas tworzenia nowych modeli bardzo duży nacisk położono na krótki czas reakcji układu hydraulicznego, wysoki komfort jazdy, łatwość wykonywania rutynowych czynności konserwacyjnych i łatwość użytkowania.

 

Do prac takich jak układanie bel, czyszczenie pomieszczeń gospodarczych, załadunek przyczep lub transportowanie ziarna nowe modele mogą być używane z różnorodnym osprzętem roboczym, takim jak chwytaki  do bel, łyżki, widły paletowe, ramię do transportu i przeładunku materiałów lub szczotka. Standardowe złącze obsługiwane ręcznie i opcjonalne złącze hydrauliczne, oba wyposażone w szybkozłącze Cat IT, umożliwiają szybką i łatwą wymianę narzędzi, a zoptymalizowany układ zawieszenia osprzętu typu „Z” o dużej mocy zapewnia dużą siłę odspajania i wydajną pracę łyżki. Opcjonalne tylne zaczepy, umożliwiające holowanie, dodatkowo zwiększają uniwersalność maszyny.

 

Układ napędowy i hydrauliczny

 

Wszystkie trzy nowe modele są standardowo wyposażone w silnik Cat C3.4B o mocy 83 kW (111 KM); maszyny przeznaczone do zastosowań wymagających większej mocy mogą być wyposażone w silnik Cat C4.4 ACERT™ o mocy 93 kW (124 KM), dostępny jako opcja. Modele TH408D i TH3510D mogą być także wyposażone w silnik C4.4 ACERT o mocy 106 kW (142 KM).

 

We wszystkich modelach montowana jest wytrzymała skrzynia biegów Power Shift 6F/3R, pozwalająca precyzyjnie dobierać zakresy biegów do zastosowania. Układ napędu na cztery koła obejmuje osie o dużej obciążalności z planetarnymi przekładniami redukcyjnymi, przedni mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu i dwuosiowy układ hamulcowy, zapewniający bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Dostępna jest także rozbudowana oferta opon, pozwalająca precyzyjnie dostosować konfigurację maszyny do zastosowania, aby zapewnić optymalną wydajność.

 

Układ hydrauliczny wykrywający obciążenie z zamkniętym przepływem, współpracujący z wydajną pompą osiowo-tłokową o zmiennym wydatku i zaworami rozdzielającymi obciążenie, charakteryzuje się krótkim czasem reakcji i precyzyjnie dostosowuje ciśnienie oraz przepływ do wykonywanej pracy w celu obniżenia zużycia paliwa. Montowany standardowo dodatkowy obwód hydrauliczny, podłączony do linii na wysięgniku, może obsługiwać hydrauliczny osprzęt roboczy, a opcjonalny drugi przedni dodatkowy obwód hydrauliczny może być używany jako dodatkowy obwód obsługujący tył maszyny. W celu podniesienia komfortu operatora układ hydrauliczny został wyposażony w technologię tłumienia nagłych skoków ciśnienia w siłownikach, dzięki czemu elementy wysięgnika teleskopowego pracują płynniej.

 

Układ adaptacyjnego wskaźnika przechyłu wzdłużnego ułatwia sterowanie układem hydraulicznym dzięki możliwości pracy w trybie pasywnym, który umożliwia kontynuowanie pracy układu hydraulicznego bez aktywnej funkcji odcinania, gdy jest załączony bieg, a hamulec postojowy jest wyłączony. To inteligentne rozwiązanie eliminuje konieczność naciskania przez operatora przełącznika sterowania ręcznego lub wycofywania się z materiału w celu ponownego uruchomienia funkcji układu hydraulicznego.

 

Stanowisko pracy operatora

 

Stanowisko operatora jest wyciszone do poziomu 75 dB(A) i wyposażone w joystick wielofunkcyjny, na którym znajdują się elementy sterujące przekładni (dostępne są także elementy sterujące przekładni montowane na kolumnie) oraz dodatkowe funkcje hydrauliczne. Na desce rozdzielczej znajdują się ergonomicznie rozmieszczone elementy sterujące oraz  nowy wyświetlacz LED pokazujący poziom paliwa i prędkość, a przełącznik trybu wideł i łyżki pozwala przełączać tryb reakcji układu hydraulicznego na dużą moc lub wysoką precyzję. Układ ogrzewania utrzymuje odpowiednio wysoką temperaturę w kabinie. Dostępny jest także opcjonalny układ klimatyzacji.

 

Nisko położony punkt obrotu wysięgnika i wysoko położona kabina zapewniają dobrą widoczność w obszarze profilowanej pokrywy silnika, a wyposażenie dodatkowe obejmuje kamerę pokazującą widok pola pracy za maszyną i czujniki obwodowe, co zapewnia operatorowi jeszcze lepszy obraz otoczenia. Sześć standardowych świateł roboczych gwarantuje doskonałe oświetlenie otoczenia podczas pracy po zmroku.

 

Opcjonalny wyświetlacz Advanced  Display dostarcza dodatkowe informacje o maszynie i umożliwia dodatkowe regulacje, takie jak wykresy  obciążenia, harmonogramy konserwacji i obraz z kamery pokazującej widok pola pracy za maszyną. Na wyświetlaczu można ustawiać poziom reakcji układu hydraulicznego, tryby jazdy i interwały uruchamiania funkcji zmiany kierunku przepływu powietrza wentylatora. Przy wyborze osprzętu roboczego wyświetlacz automatycznie pokazuje odpowiednie wykresy obciążenia, a ponadto użytkownik może zaprogramować na wyświetlaczu kody chroniące przed kradzieżą.

 

Dostępny jest także układ kontroli komfortu jazdy, który amortyzuje ruchy wysięgnika podczas jazdy po nierównym podłożu z prędkością przekraczającą 5 km/h (3 mph), oraz inteligentne sterowanie zawieszeniem wysięgnika, dzięki któremu wysięgnik automatycznie podąża za profilem podłoża, co zapobiega to ocieraniu osprzętem roboczym o podłoże. Obie funkcje podnoszą płynność jazdy i komfort operatora, podobnie jak opcjonalny układ klimatyzacji i podgrzewany fotel z zawieszeniem pneumatycznym.

 

Obsługa serwisowa/technologie

 

W celu uproszczenia okresowej konserwacji można przeprowadzać testy diagnostyczne na ekranie wyświetlacza. Elementy objęte rutynową obsługą serwisową są dostępne z poziomu podłoża, a wzdłużne ustawienie silnika i duża pokrywa silnika zapewniają łatwy dostęp do przedziału silnikowego, zespołu chłodzącego i podzespołów układu hydraulicznego. Duży układ chłodzenia zapewnia odpowiednią temperaturę podzespołów nawet w przypadku wysokiej temperatury otoczenia, a wentylator hydrauliczny sterowany temperaturowo, z funkcją zmiany kierunku przepływu powietrza, pomaga utrzymywać w czystości pionowe rdzenie chłodnicy.

 

System Product Link™, będący częścią technologii LINK, umożliwia właścicielom bezprzewodową łączność z maszynami i udostępnia cenne dane dotyczące lokalizacji, godzin pracy, zużycia paliwa i czasu przestojów oraz informacje o zdarzeniach i kodach diagnostycznych na potrzeby analizy i raportowania za pośrednictwem internetowego interfejsu użytkownika VisionLink. Informacje uzyskiwane dzięki technologiom LINK umożliwiają podejmowanie decyzji w oparciu o fakty oraz podnoszenie wydajności i obniżanie kosztów posiadania i eksploatacji.

 

CAT

Nowe ładowarki rolnicze CAT serii D

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU