21 sierpnia 2015

Jaka powinna być idealna maszyna na wynajem? Warunków jest całkiem sporo, ale możemy się skupić na trzech. Musi być wytrzymała, intuicyjna w obsłudze i bardzo wydajna. Proste, prawda? Idąc tym tropem firma HKL wprowadziła do swojej oferty trzy nowe modele marki Kubota. Przyglądając się ich specyfikacji dojdziemy do wniosku, że jest to optymalny wybór.

 

Wydajność i wytrzymałość? Trudno o lepszego zawodnika w tej klasie 

 

Przegląd nowych minikoparek w ofercie wynajmu firmy HKL zaczynamy od modelu Kubota KX080-4. Osadzona na gąsienicach maszyna oferuje bardzo duży stopień wydajności, jest też tradycyjnie dla tego producenta łatwa w obsłudze. Ale po kolei. 

Minikoparkę napędza silnik Kuboty o mocy 65KM, który w zupełności wystarcza do pracy na wyżynach wydajności w tej klasie maszyn. Koparka osiąga głębokość kopania na poziomie od 4250 do 4600 mm, a wysokość podnoszenia, w zależności od długości ramienia łyżki od 5010-5250 mm Przy swoich możliwościach zachowuje ona rozsądne wymiary, np. jej szerokość wynosi 2200 mm. Gąsienice gumowe (stalowe bądź typu geo-grip) mają natomiast szerokość 450 mm. Waga maszyny to w zależności od wyposażenia od 8775 kilogramów. Ramię łyżki w standardzie  ma większą długość 2100 mm. 

 

Imponuje bardzo bogate wyposażenie minikoparki. Kubota KX080-4 posiada m.in. świetny system sterujący układem hydraulicznym Load Sensing, który zapewnia optymalną wydajność w zależności od zadanego obciążenia. Znajdziemy także dodatkowy obwód sterowniczy z możliwością ustawienia maksymalnej ilości oleju hydraulicznego. Operator ma do swojej dyspozycji automatyczne przełączanie prędkości jazdy, system blokady napędu jezdnego i obrotu nadwozia. O trwałość kluczowych podzespołów dba natomiast urządzenie ostrzegające przed przeciążeniem, które zabezpiecza przed pęknięciem przewodu na wysięgniku. 

 

Wygoda pracy i intuicyjność? Kubota U 55-4 jest idealną propozycją

 

Kolejną ciekawą maszyną na wynajem w ofercie firmy HKL jest minikoparka Kubota U 55-4. Jej cechą charakterystyczną jest przede wszystkim rewelacyjna operatywność, praktycznie bez względu na warunki terenowe, szczególnie pod kątem ilości dostępnego miejsca. 

 

Minikoparka świetnie radzi sobie na bardzo ciasnej powierzchni, ale może też być z powodzeniem wykorzystywana na otwartej przestrzeni. Tę uniwersalność zapewnia jej optymalny rozstaw gąsienic, który nie tylko umożliwia U 55-4 wjechać dosłownie wszędzie, ale też gwarantuje jej wyjątkową stabilność, potwierdzoną przez operatorów. 

Maszynę napędza silnik diesla marki Kubota o mocy 46KM. Głębokość kopania wynosi 3630 mm, a wysokość unoszenia 4005 mm. Minikoparka ma szerokość 1960 mm – to jedne z najlepszych wyników w tej klasie maszyn. Waga sprzętu wraz z kabiną wynosi 5400 kilogramów. 

 

Na wyposażeniu minikoparki znajdziemy m.in. automatyczny system obniżający prędkość obrotową biegu jałowego AI System, który świetnie dba o portfel właściciela, a także system awaryjnego opuszczania za pomocą zbiornika ciśnieniowego. Maszyna ma funkcję jazdy prosto i trzeci przewód powrotny. Dodatkowy obwód hydrauliczny operator uruchamia za pomocą przycisku na dźwigni sterującej. 

 

Dla zwiększenia wydajności Kubota zastosowała w U 55-4 zawór utrzymujący uniesienie wysięgnika, a także system blokady napędu jezdnego uruchamiany z poziomu konsoli. Oczywiście nie zabrakło systemu blokady obrotu nadwozia. 

Minikoparkę można dodatkowo wyposażyć w gąsienice stalowe o szerokości 400mm i klimatyzację, a także pełen zestaw akcesoriów do kopania zgodnych z systemem błyskawicznej wymiany Quick Coupler. 

 

Prostota obsługi? Kubota U35-3a3 wynosi to pojęcie na wyższy poziom 

 

Jak wspomnieliśmy na początku, idealna maszyna na wynajem musi być łatwa w obsłudze i pozwalać operatorowi, który nigdy wcześniej na niej nie pracował, praktycznie z miejsca ruszyć do działania. Kubota U35-3?3, czyli maszyna z rodziny Alpha, idealnie spełnia ten warunek. 

Maszynę napędza chłodzony cieczą silnik Diesla o mocy 31KM. Nie jest to demon mocy, ale nie o to chodzi w przypadku tego akurat modelu. Ta minikoparka ma być przede wszystkim świetnym partnerem do pracy na nowoczesnym placu budowy, gdzie wymaga się płynnego działania, ciszy i znacznego ograniczenia zużycia paliwa. 

 

Kubota U35-3a3 ważny niecałych 3665 kilogramów. Jest bardzo zwinną maszyną, głównie dzięki wąskiemu rozstawowi gąsienic, który wynosi 1700 mm. Nie trzeba się jednak obawiać o stabilność – maszyna jest doskonale wyważona, a jej kabina mieści się w obrysie gąsienic, co pozwala jej na pracę nawet w ciasnym otoczeniu budynków i działać tam, gdzie inny sprzęt nie ma prawa wjechać. 

 

Tym, co szczególnie wyróżnia opisywaną minikoparkę jest precyzja sterowania i bardzo mocne ukierunkowanie na komfort pracy operatora. Wygodna kabina wyposażona w masę udogodnień, doskonała widoczność, wszystko pod ręką – to znaki rozpoznawcze U35-3a3. Wszystkie informacje o parametrach pracy przekazywane są bezpośrednio na czytelny wyświetlacz. Maszyna działa też pod czujną pieczą systemu Kubota's Intelligent Control System, który grupuje wszystkie najważniejsze funkcje minikoparki i zapewnia operatorowi bardzo łatwy dostęp do każdej z nich z poziomu kabiny.

 

Sama kabina obraca się w zakresie 360 stopni, można ją także zablokować (dzieje się to automatycznie w chwili wyłączenia silnika). Kubota ponownie podkreśla, że stawia na bezpieczeństwo pracy.

 

Nowe maszyny na wynajem w ofercie firmy HKL doskonale wpisują się zatem w model wymagań, jaki stawiamy przed sprzętem o takim przeznaczeniu. Nie zapominajmy o legendarnej wręcz niezawodności maszyn Kuboty, która w tym przypadku staje się niejako wisienką na torcie. 

 

e-maszbud.pl

Nowe maszyny na wynajem w ofercie HKL. Kubota KX080-4, Kubota U 55-4, Kubota U35-3a3

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU