30 czerwca 2015

LiuGong Dressta Machinery już po raz drugi zorganizowała dla dziennikarzy prasy branżowej pokaz swych maszyn. Odbył się on przy prawdziwie letniej pogodzie w Stalowej Woli i był oglądany przez dwudziestu czterech żurnalistów reprezentujących czasopisma z najdalszych zakątków świata!

 

Na pokazie w dniu 26 marca br. zaprezentowane zostały wszystkie typy maszyn produkowanych w Stalowej Woli. Były to spycharki gąsienicowe, układarki rur, ładowarki kołowe, kompaktory oraz koparko-ładowarka. Głównym elementem pokazu dynamicznego był pokaz spycharek gąsienicowych. Maszyny te zostały zaprezentowane w pełnej gamie produktowej spełniających europejskie wymagania norm emisji spalin EU STAGE IIIA i EU STAGE IV.

 

Pokaz rozpoczął się mocnym akcentem akustycznym, czyli od warkotu silników wszystkich maszyn oraz ich donośnych sygnałów ostrzegawczych. Cały pokaz został zilustrowany muzyką utrzymaną w klimacie industrialnym. Dziennikarze powitani zostali przez wiceprezesa ds. sprzedaży, marketingu i serwisu - Howarda C. Dale’a oraz dyrektora techniki i serwisu - Jasona Izzard’a, który poprowadził dalszą część pokazu.

 

Jako pierwsze na arenę wjechały ładowarki kołowe oraz koparko-ładowarka. Maszyny te zostały zaprezentowane w kilku konfiguracjach w zależności od rodzaju zastosowania. Szczególną uwagę przyciągnęły ładowarki przeznaczone do pracy na gorącym żużlu oraz w kamieniołomach. Wyposażono je w łańcuchy ochronne oraz zabezpieczenia układu hydraulicznego i jazdy przed przegrzewaniem się. W maszynach tych zastosowano także dodatkowe osłony termiczne przewodów hydraulicznych oraz komór silnika. Premierą w grupie ładowarek była maszyna o mocy silnika 515 KM, pojemności łyżki 6,7 m3 oraz masie eksploatacyjnej 44 ton.

 

Ciekawą inscenizację tworzyły układarki rur symulujące transportowanie fragmentu rurociągu. Zaprezentowane zostały trzy modele tej grupy maszyn - o udźwigu 33,1 ton, 72,1 ton i 100 ton. Prezentacjom towarzyszył komentarz dyrektora techniki i serwisu opisujący zalety i główne parametry techniczne maszyn znajdujących się w aktualnej ofercie handlowej. 

 

Szczególny ważny punkt programu stanowił pokaz możliwości spycharek gąsienicowych. W pierwszej kolejności zebranej publiczności wyłoniły się maszyny spełniające normy emisji spalin EU STAGE IIIA. Potem kolejną grupę stanowiły same nowości -  spycharki spełniające normy emisji spalin EU STAGE IV. Spycharki zostały przedstawione w konfiguracjach stosowanych na składowiskach odpadów, w leśnictwie czy górnictwie skalnym, a także przeznaczonych do pracy na podmokłych gruntach. 

 

Największą uwagę dziennikarzy skupiła spycharka gąsienicowa DRESSTA TD-9R HST. Maszyna ta wyposażona została w napęd hydrostatyczny, co umożliwia płynną regulację prędkości jazdy i wykonywania skrętów. To czyni ją zwinną, zwrotną i dynamiczną jak jaszczurka. Podnosi także znacząco komfort pracy operatora. 


Maszyny biorące udział w pokazie były kierowane przez profesjonalistów. Operatorzy – na co dzień pracownicy kopalń węgla brunatnego w Bełchatowie i Koninie, pokazali eksploatacyjne zalety maszyn, takie jak duża siła uciągu, optymalnie dobrana pojemność  lemieszy, duża głębokość zrywania, zwrotność, co przekłada się na ich wysoką wydajność.


Po zakończeniu pokazu, wszyscy chętni skorzystali z możliwości indywidualnego przetestowania wybranych modeli maszyn. Odbywało się to pod opieką profesjonalnych instruktorów Dressty. Po pokazie odbyła się konferencja prasowa, podczas której wiceprezes LiuGong Dressta Machinery - Howard C. Dale, odpowiadał na pytania dziennikarzy. Była to okazja do prezentacji firmy i produkowanych przez nią maszyn.

 

Dessta

Nowe modele maszyn zaprezentowane na pokazie dla dziennikarzy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU