28 stycznia 2016

Bobcat nie ustaje w modyfikowaniu swoich kluczowych maszyn, czego dowodem jest całkiem pokaźna liczba nowości od tego producenta. W tym numerze E-maszbud.pl przeczytacie także o zmianach w gamie silnikowej ładowarek marki. Teraz natomiast skupimy się na kolejnej nowince, a mianowicie nowym podwoziu montowanym w wybranych kompaktowych ładowarkach gąsienicowych Bobcat. Na czym polegają zmiany i w czym mają pomóc przedsiębiorcom?

 

Zmiany nastawione na zwiększenie komfortu jazdy

 

Nowe podwozie trafiło do czołowych przedstawicieli segmentu kompaktowych ładowarek gąsienicowych Bobcat: T550, T590, T630, T650, T740, T750 i T770. Modyfikacja polega na dwóch sprawach. Przede wszystkim producent umieścił przednie podwójne koła pasowe na specjalnej gumowej ścieżce, co znacznie zmniejszyło drgania i poprawiło komfort pracy operatora. Oczywiście pojedyncze koła pasowe nadal są umieszczone z tyłu podwozia, aby zapewnić odpowiednią trakcję.

 

Druga modyfikacja to drobne zmiany w opcjonalnym systemie Roller Suspension, opatentowanym przez Bobcat. Służy on optymalizacji procesu jazdy oraz znacznemu poprawieniu właściwości roboczych ładowarek. Tu także znajdziemy podwójne przednie koła pasowe, do tego nieco szersze rolki i dodatkowe, niewielkie sprężyny do zapewnienia płynniejszego przejazdu po nierównym podłożu.

 

Łatwiejsze utrzymanie podwozia w czystości

 

To kolejna korzyść płynąca z modyfikacji wprowadzonych przez Bobcat. Dzięki zwiększeniu ilości miejsca między gąsienicami a podwoziem operator może dużo łatwiej oczyścić te okolice z błota. W przypadku maszyn tej klasy ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ każde zanieczyszczenie przekłada się na zmniejszenie wydajności i pogorszenie właściwości jezdnych. Nowa konstrukcja chroni także podwozie przed nadmiernym gromadzeniem się brudu.

 

Korzyści dla portfela przedsiębiorcy

 

Nowa konstrukcja podwozia nie tylko wpływa na większy komfort pracy, ale także gwarantuje istotne oszczędności. W zależności od modelu Bobcat obiecuje nawet 45% wzrost wydajności maszyny przy takim samym zużyciu paliwa. Pisząc najprościej – operator i maszyna wykonają znacznie więcej zadań w ciągu dnia bez ponoszenia dodatkowego kosztu eksploatacyjnego.

 

Warto również wspomnieć o tym, że zmodyfikowane podwozie zapewnia znacznie większy prześwit – aż o 29% w stosunku do zwykłego rozwiązania stosowanego dotąd w maszynach Bobcat. Operator może więc bez strachu jeździć po bardzo nierównym terenie i pokonywać nawet spore doły, błoto czy grząski piasek. Prześwit zwiększył się także w tylnej części podwozia. Bobcat umożliwia także swobodną wymianę gąsienic w swoich ładowarkach wspomnianych serii na szersze. Osprzęt ten jest dostępny u przedstawicieli producenta.

 

Nowa konstrukcja podwozia w ładowarkach Bobcat przekłada się na znaczne poprawienie wydajności maszyn, przede wszystkim w trudnym terenie. Producent znów pokazuje, jak z pozoru niewielka, ale przemyślana zmiana, może przynieść klientom wymierne korzyści i przyczynić się do zwiększenia komfortu pracy operatora.

 

e-maszbud.pl

Nowe podwozia w kompaktowych ładowarkach gąsienicowych Bobcat – większy komfort i wydajność pracy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU