23 lutego 2016

Marka Fassi jest jednym z najbardziej znanych i szanowanych producentów żurawi samochodowych na świecie. To jej debiut na naszych łamach, ale za to z przytupem. Mieliśmy bowiem okazję zapoznać się z nowymi propozycjami firmy, które zdecydowanie powinny zainteresować odbiorców jej produktów. Nowe żurawie samochodowe Fassi są potwierdzeniem polityki marki polegającej na niezbyt częstym, za to bardzo konkretnym udoskonalaniu sprzętu.

 

Żuraw samochodowy Fassi F545RA xe-dynamic

 

Ten model został przez producenta oficjalnie przedstawiony już w listopadzie ubiegłego roku, ale to nadal względna nowość na rynku. Żuraw hydrauliczny Fassi F545RA xe-dynamic jest uzupełnieniem gamy sprzętu w przedziale między znanymi już modelami F485RA xe-dynamic i F560RA he-dynamic. Opisywana konstrukcja powstała na bazie poprzednika z serii XE.

 

Nowy model od razu przywrócił marce Fassi pozycję lidera w klasie żurawi hydraulicznych o udźwigu 50 ton na metr. Niewątpliwą zaletą tej konstrukcji są jej kompaktowe wymiary i względnie niska waga, co pozwala montować żuraw na samochodach trzyosiowych.

 

W stosunku do poprzedniego, nieco mniejszego modelu, F545RA xe-dynamic jest o 10% bardziej wydajny, przy zaledwie 3-procentowym wzroście jego wagi. Podstawa żurawia powiększyła się natomiast o około 85mm, co było konieczne dla zachowania stabilności podnośnika – pamiętając oczywiście o jego bardzo dobrych parametrach roboczych.

 

Nowy żuraw oczywiście został poddany klasycznej dla Fassi serii testów, które obejmują aż 200.000 cykli roboczych, co odpowiada 10 latom normalnej pracy. Dzięki temu producent daje rzeczywistą gwarancję niezawodności zestawu.

 

F545RA xe-dynamic można zamówić w wielu wersjach wyposażenia. Jego maksymalny moment podnoszenia wynosi aż 53 tonometry przy maksymalnej wysokości 20,8 metra podczas wykorzystania wszystkich 8 sekcji wysięgnika (opcjonalna wysokość to aż 24,9 metra po zastosowaniu JIB-a). Żuraw ma oczywiście możliwość sterowania radiowego, jest także wyposażony w układ stabilizacji FSC-S lub H.

 

Fassi F65B i F70B

 

Te żurawie to już absolutne nowości, które oficjalnie wejdą do sprzedaży pod koniec stycznia. Będą najsilniejszymi pozycjami w portfolio Fassi w zakresie podnośników o udźwigu między 6 a 7 ton. W stosunku do poprzedników obniżyła się także ich waga, a nowy system podnoszenia gwarantuje jeszcze większą produktywność.

 

Model F65B powstał zgodnie z technologią UHSS, która pozwoliła obniżyć jego wagę w stosunku do F65A o 9% bez strat w wytrzymałości konstrukcji, dzięki czemu podnośnik może być instalowany na mniejszych samochodach. F65B dzięki nowemu układowi podnoszenia ma także aż o 9% większy zasięg. Maszyna nie mają pod tym względem żadnej konkurencji w swojej klasie. Jej konstrukcja są bardziej zwarta, co przekłada się na większe możliwości robocze na ograniczonej przestrzeni.

 

Model F65B.1 został wyposażony w system kontroli FX500, a także system sterowania radiowego Fassi RCH/RCS. Producent oddaje swoim klientom aż 4 wersje żurawi o różnych zakresach roboczych. Opcjonalnie F65B.1 można wyposażyć w system Fassi XP, dzięki czemu automatycznie staje się on żurawiem kategorii 7 tonometrów, oznaczonym już jako F70B.1

 

Nowości od Fassi są konstrukcjami bardzo przemyślanymi – nie ma tu żadnej rewolucji, jest tylko ewolucja w stosunku do dotychczasowych modeli i płynne podniesienie wydajności żurawi. Warto podkreślić obniżenie wagi podnośników, co dodatkowo znacznie poprawiło ich uniwersalność.

 

e-maszbud.pl

Nowe żurawie samochodowe Fassi – kroki w dobrą stronę

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

e-maszbud.pl to e-gazeta o maszynach i sprzęcie budowlanym: nowości, wiadomości, prezentacje, wydarzenia

MENU